Polonez 1.6 gli Spadek mocy przy dodaniu gazu syczenie

Polonez 1.6 gli Spadek mocy przy dodaniu gazu syczenie

24 Lis 2010, 21:18

Witam, Mam taki problem z moim poldkiem. Zauważyłem ostatnio że spadła trochę moc. następstwem tego było to że podczas dodawania gazu głośno syczy jakby to była dziura w rurze wydechowej ale to nie to bo sprawdzałem. Taka reakcja jest zarówno na paliwie jak i na gazie, jeszcze delikatnie słychać jak cos stuka w silniku gdzieś z tyłu. POMÓŻCIE !!!!!!!!!!
Oskarenko
Nowicjusz

Miejscowość: Kraków

Re: Polonez 1.6 gli Spadek mocy przy dodaniu gazu syczenie

26 Lis 2010, 22:44

Syczenie i stuki (nie wiem jaka jest ich głośność) mogą wskazywać na uszczelkę pod głowicą. Opisz ten problem nieco dokładniej.
Nie widząc samochodu nie stawiam 100% diagnozy. Mogę tylko sugerować i przypuszczać.
jarek-ck
Nowicjusz

Miejscowość: Kielce

28 Lis 2010, 09:13

Sytuacja wygląda następująco. przy dodaniu gazu spod maski z okolic kolektora wydechowego wydobywają się spaliny. Autko przymula, nie chce wchodzić na obroty. Wymieniłem kable, świece przy okazji uszczelkę pod kolektorem wydechowym i tą dalszą przy dwururce ponieważ czułem że stamtąd wydostają się te spaliny a na drugi dzień wymieniłem jeszcze kolejną uszczelkę na wydechu za dwururką. Niestety sytuacja się nie poprawiła spaliny dalej wyrzuca przez maskę a silniki bez zmian nie wchodzi na obroty.
Zaobserwowałem jeszcze jeden problem. Z rury wydechowej wypluwa wodę. Jak ściągałem dwururkę zza kolektora to odpaliłem auto bo myślałem że jak katalizator jest przytkany to silnik może mulić i sprawdzałem to właśnie tak. Może trochę lepiej chodził ale to nie było to. Natomiast zaobserwowałem że na dwururce tam gdzie ją wcześniej odkręciłem pojawiła się woda. Wniosek z tego taki że z kolektora wydechowego wydostaje się woda i teraz mi powiedzcie co to może być.
Oskarenko
Nowicjusz

03 Gru 2010, 18:38

sprawdź zbiorniczek na p[łyn do chlodnicy. Jak ubywa to masz pękniętą uszczelkę pod głowica
demolka86
Nowicjusz

Miejscowość: POLSKA

06 Gru 2010, 06:09

Usterka została usunięta. Okazało się że katalizator był już tak zatkany że nie przepuszczał wogóle spalin i tym sposobem auto zaczęło dymić pod maską bo cofało spaliny do kolektora i przez to wymieniałem uszczelki pod kolektorem i dwururką. Teraz mam pusty katalizator i chodzi bardzo dobrze. Natomiast co do tej ubywającej wody z układu chłodzenia to dalej nie wiem gdzie ona ucieka. Kompresja na tłokach jest po 10 więc wykluczam uszczelkę pod głowicą żadnego wycieku nie ma ale to jeszcze będę dokładnie to sprawdzał. Dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu i Pozdrawiam
Oskarenko
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renault Kangoo Z.E. - 10tyś. sprzedanych egzemplarzy Renault Kangoo Z.E. - 10tyś. sprzedanych egzemplarzy
    Sieć Renault świętuje dziesięciotysięczną rejestrację modelu Kangoo Z.E. – w 100% elektrycznego samochodu dostawczego, europejskiego lidera w segmencie vanów. Klucze do samochodu wręczono panu Gerhardowi Dechowi, ...
    Ford GT Ford GT
    Ford GT nie jest oczywiście modelem seryjnym, a egzemplarzem po skrajnych modyfikacjach dokonanych przez Performance Power Racing z Florydy. Specjaliści z tej firmy w konstrukcji pojazdu zastosowali materiał wykorzystywany ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005