Polonez 4 lata stoi w garażu

19 Paź 2010, 20:24

Witam,
To pytanie pewnie może się wydać dziwne. Czy to że samochód Polonez stoi 4 lata w suchym nieogrzewanym garażu ma duży wpływ na stan silnika? Chciałbym go teraz uruchomić. Powinienem zmienić olej? Przez ten czas nie był uruchamiany. Czy jest coś na co szczególnie zwrócić uwagę w takiej sytuacji?

Pzdr!
b.
bumiket
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: gdansk

19 Paź 2010, 20:47

wymień olej silnikowy wszystkie filtry pasek rozrządu i sprawdzić hamulce bo mogą się koła nie kręcić :)
zalecam czyszczenie papierem ściernym okładziny nie wiem jak tarcze mocno pordzewiałe wymienić
ochroniarz02
Początkujący
 
Posty: 214
Miejscowość: Biała Podlaska

19 Paź 2010, 20:57

ochroniarz02 napisał(a):zalecam czyszczenie papierem ściernym okładziny

A co Ci da czyszcenie papierem ściernym okładzin... :?: :?:
Najprawdopodobniej będziesz mial do naprawy cały układ hamulcowy.Naprawa ta będzie sie wiązała prawdopodobnie z wymiana zacisków h-ca,cylinderkow oraz linki hamulca recznego.Musisz to w pierwszym rzędzie sprawdzić... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

19 Paź 2010, 21:06

zgadzam się z kolegą ale teraz niech pan się zastanowi czy to cię opłaca naprawiać sam pewnie nie zrobi części robocizna no nie wiem miałem taki przypadek ze facet przyjechał polonezem który stał na dworze 5 lat i zaciski chodziły i linki też wymieniłem tarcze klocki i to facet mówił ze lepiej by wyszedł jakby sprzedał go na złom
ochroniarz02
Początkujący
 
Posty: 214
Miejscowość: Biała Podlaska

19 Paź 2010, 21:08

ochroniarz02 napisał(a): to facet mówił ze lepiej by wyszedł jakby sprzedał go na złom

A to juz tylko i wyłącznie sprawa własciciela...
Nie wiadomo jak wyglądaja gładzie cylindrów...Tyle lat nie uzytkowany i nie odpalany..
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

19 Paź 2010, 21:10

jeszcze chciałem dodać jak sprawdzać wszystko to trzeba sprawdzić luzy w zawieszeniu olej w skrzyni biegów i w moście światła bo badania nie podbiją :)
ochroniarz02
Początkujący
 
Posty: 214
Miejscowość: Biała Podlaska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Gdy policjant kieruje ruchem
    Widok policjanta kierującego ruchem jest tak rzadki, że wielu kierowców nie potrafi poprawnie zinterpretować pokazywanych poleceń. Ważne, aby pamiętać, że sygnały dawane przez osobę kierującą ruchem są ważniejsze niż ...

19 Paź 2010, 21:15

ochroniarz02 napisał(a):jeszcze chciałem dodać jak sprawdzać wszystko to trzeba sprawdzić luzy w zawieszeniu olej w skrzyni biegów i w moście światła bo badania nie podbiją :)


I jeszcze najważniejsze - czy OC było opłacane i jest ważne :mrgreen: reszta to pikuś......
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4701
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

19 Paź 2010, 21:32

auto ma mały przebieg 70 tysi i było szanowane. Tak mniej więcej jaki może być koszt naprawy układu hamulcowego?

a co gdyby OC nie byłoby opłacane regularnie?
bumiket
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: gdansk

19 Paź 2010, 21:46

bumiket napisał(a):Tak mniej więcej jaki może być koszt naprawy układu hamulcowego

Tego Ci nie powiem bo naprawami sie nie zajmuje.Sprawdzam stan tech.pojazdów...SKP
bumiket napisał(a):a co gdyby OC nie byłoby opłacane regularnie?

To musisz szykowac troche kasy zeby uregulowac zaległosci+odsetki??
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

20 Paź 2010, 07:46

Ja bym nic nie robił przy nim,tylko odpalił,niech sobie silnik pochodzi i wyjazd!Potem wymieniłbym tylko olej w silniku.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

20 Paź 2010, 08:42

PhantomASA1 napisał(a):Ja bym nic nie robił przy nim,tylko odpalił,niech sobie silnik pochodzi i wyjazd!

Owszem mozna i tak czy powiedzmy wręcz trzeba zeby zorientować sie co faktycznie będzie do naprawy-wymiany po tak dlugim okresie"odpoczynku".A ze będzie trzeba coś robic to jestem tego pewny.To ze on tylko stał przez ten okres i nie był eksploatowany to nie znaczy ze jest w pełni sprawny...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

20 Paź 2010, 13:33

Migi ,mam zabytkowego Mercedesa,który stoi mi już 13 lat.Kiedyś wiatrak odkręcił się w 190-tce i zrobił mi dziurę w chłodnicy,odpaliłem Puchacza,który stał ok.7 lat i jak gdyby nigdy nic przyholowałem mego Przyjaciela Najniezawodniejszego.Jedynie to pomyślałbym o wymianie paska rozrządu(jeśli jest ).Jeśli chodzi o sam silnik,to powinien odpalić bez problemu,nic się nie powinno stać!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

20 Paź 2010, 13:46

PhantomASA1 napisał(a): Mercedesa

No kolego to jest jeszcze prawdziwy Mietek...A to tylko Poldek czy az...patrząc z perspektywy czasu... :smile:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

20 Paź 2010, 13:50

Tak racja, ale nie złapało tłoków(rdza),faktem jest,że tylko rozrusznik na początku niemrawo kręcił :evil:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

16 Lis 2010, 01:08

racje racjami a naprawa układu hamulcowego wcale nie jest taka droga, osobiście to robiłem:
tarcze hamulcowe 20zł/szt
klocki bez czujnika zużycia 25zł/szt
bębny 35zł/szt
szczęki 40zł/szt
cylinderki 35zł/szt
jak jest jakiś garaż to sam to zrobisz tylko musisz kogoś do odpowietrzenia mieć bo samemu to dużo latania w te i spowrotem jest ale też się da
grimmar
Nowicjusz
 
Posty: 15
Zdjęcia: 3
Miejscowość: CK / OLKUSZ