Polonez Atu+ 1.6 GLi

Polonez Atu+ 1.6 GLi

17 Lis 2010, 19:03

Witam!
Mam problem z czujnikiem temperatury. Mianowicie byłem dziś na wymianie łożysk w alternatorze. Mechanik wymienił je i okazało się że alternator kiepsko ładuje na minimalnych obrotach, a na wyższych podczas jazdy jest dobrze. Powiedział że potrzeba wymienić jeszcze szczotki, ale podczas jazdy powrotnej zauważyłem, że nie działa wskazówka od temperatury, jak jechałem do mechanika to było wszystko ok. Dodam, że chłodnicę wymieniłem miesiąc temu na nową, identyczną jaką miałem wcześniej, na dwa czujniki w chłodnicy i wszystko było dobrze do dziś. Stąd moje pytanie czy możecie poradzić co to mogło się popsuć? Czy to coś z czujnikami czy to wina leży w alternatorze?
razor512
Nowicjusz

Miejscowość: Polska

Re: Polonez Atu+ 1.6 GLi

17 Lis 2010, 21:44

Czujnik do wskażnika temperatury masz na obudowie termostatu - ten z jednym złączem. Obejrzyj czy jest dobry styk . Czujniki na chłodnicy nic do tego nie mają . One załączają wentylatory .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Polonez Atu+ 1.6 GLi

18 Lis 2010, 23:54

ale mają lekką wadę teczujniki; też to zauważyłem u siebie, jak wymieniałeś chłodnicę to pewnie zauważyłeś że te czujniki w chłodnicy się zakamieniły - to samo dzieje się z tym na pompie wody trzeba go wyjąć i odczyścić jego spód
grimmar
Nowicjusz

Zdjęcia: 3
Miejscowość: CK / OLKUSZ
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Yeti 1.4 TSI z 7-stopniową skrzynią biegów DSG Skoda Yeti 1.4 TSI z 7-stopniową skrzynią biegów DSG
    SKODA wprowadza dla modelu Yeti z silnikiem 1.4 TSI 7-stopniową skrzynię biegów DSG. Mając na uwadze rosnącą popularność modelu Yeti z silnikiem 1.4 TSI (122 KM), SKODA poszerzyła ofertę umożliwiając zamówienie ...
    Muzeum SKODY - 117 lat historii Producenta Muzeum SKODY - 117 lat historii Producenta
    W piątek 23 listopada 2012 roku odbyła się przedpremierowa prezentacja nowego Muzeum SKODY dla mediów, a trzy dni później (26 listopada) obiekt został uroczyście otwarty dla publiczności. Położone w Mladá ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005
      Subaru Impreza STI