Pomiar prądu w samochodzie - dziwne wartości

Pomiar prądu w samochodzie - dziwne wartości

15 Lip 2018, 21:59

Witam. 

Dlaczego podczas jazdy pomiar prądu na woltomierzu wskazuje od 13,2 v do 13,5 v A podczas postoju od 12 v do 12, 2 v . Jest to wina Aku czy altek nie ładuje?  

Sprawdziłem też miernikiem pomiary na 20v i wyszło w alternatorze 14,14v ale pomiar nie był stały tylko co chwilę się zmieniał A to 11,24v następnie 8,66v później znowu 13,89v i tak ten pomiar stale skakał. Na Akumulatorze tak samo.

Wiecie może czemu tak jest ? Altek nie ładuje czy jak ? Proszę o pomoc
JaCuS08
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 05 01 2012
Auto: Audi A4 B5

Re: Pomiar prądu w samochodzie - dziwne wartości

16 Lip 2018, 07:28

JaCuS08 napisał(a):Dlaczego podczas jazdy pomiar prądu na woltomierzu wskazuje od 13,2 v do 13,5 v A podczas postoju od 12 v do 12, 2 v . Jest to wina Aku czy altek nie ładuje?
Trochę niskie te wartości na postoju jak akumulator ma poniżej 12,5V to wymaga doładowania a jak napięcie spada jeszcze niżej to może być że akumulator jest już słaby i nie trzyma napięcia.
Podczas ładowania powinno być min. 13,8V poniżej tej wartości uznaje się że problem jest z ładowaniem i tu może być wina samego alternatora jak i regulatora napięcia.

JaCuS08 napisał(a):Sprawdziłem też miernikiem pomiary na 20v i wyszło w alternatorze 14,14v ale pomiar nie był stały tylko co chwilę się zmieniał A to 11,24v następnie 8,66v później znowu 13,89v i tak ten pomiar stale skakał. Na Akumulatorze tak samo.
Wygląda to tak jak by regulator napięcia szwankował. Sprawdź jeszcze czy akumulator ma dobre połączenie z masą.

Ile lat ma akumulator?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam

16 Lip 2018, 08:24

Racja, napięcie znamionowe akumulatora to 12,5V. Jeżeli jest poniżej to akumulator tak nie trzyma lub coś jest nie tak i cos podżera prąd. Co do ładowania 13,8V to na światłach mijania itp. Skoro pomiar skacze to regulator ładowania nie jest sprawny.
gruber99
Zaawansowany

Zdjęcia: 0
Auto: Benzyna i Diesel

16 Lip 2018, 11:14

Akumulator ma 3 lata. Ale wątpię żeby żeby to była wina jego akurat bo przy starym akumulatorze problem był ten sam co teraz . Myślę że coś jest nie tak z alternatorem . Może rzeczywiście tak jak piszecie po prostu siadl regulator napięcia.
JaCuS08
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 05 01 2012
Auto: Audi A4 B5

16 Lip 2018, 11:22

Podjedź do fachowca który regeneruje alternatory to sprawdzi go dokładnie a regeneracja altka to w granicach 100-250zł w zależności od tego w czym jest problem. Może okazać się że będzie jeszcze ok i nie trzeba będzie go regenerować tylko regulator poleci do wymiany.

Spotkałem się z firmami które niezależnie od tego co się działo z altkiem proponowały jedną cenę za kompleksową naprawę tylko problem był w tym że nie zawsze robiły kompleksowy serwis i przez to naciągały klientów którzy się nie znają. To tak na marginesie.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi e-tron GT concept- wnętrze zrównoważone i bardzo współczesne Audi e-tron GT concept- wnętrze zrównoważone i bardzo współczesne
    Cztery drzwi, cztery fotele i 2,90 m. rozstawu osi. Wnętrze Audi e-tron GT concept zapewnia dużą dawkę codziennej praktyczności połączonej z doskonałą jakością. Funkcjonalne centrum wnętrza zlokalizowane jest z przodu, po ...
    Supersamochód Lexus LFA sprzedany w Krakowie Supersamochód Lexus LFA sprzedany w Krakowie
    To drugi egzemplarz supersamochodu Lexus LFA w Polsce . Pierwszy znalazł swojego entuzjastę w Poznaniu, drugi będzie jeździł w Krakowie. Uroczyste przekazanie kluczyków do samochodu, z udziałem przedstawicieli Lexus ...

•