Pomoc - nie wiem co zrobic

Pomoc - nie wiem co zrobic

18 Sty 2010, 16:10

Witam , jestem posiadaczem Passata rocznik 98 , 1,8.
Od jakiegoś czasu , podczas jazdy mój samochód tak jakby buchał , buchając czułem zapach gazu , po pierwszym "buchnieciu" silnik chodził nierowno , tak jakby sie krztusil , zatrzymywały sie obroty na 2 tys , po paru takich kolejnych buchach , na 3 . W sobote po jednym z buchnięć nie chce jechać na gazie , natomiast na benzynie , gaśnie odrazu na wolnych obrotach , musze go trzymać na bardzo wysokich . Dodatkowo na gazie , odrazu gasnie . Co może być przyczyną i co z tym zrobic ?:> z góry dzięki za pomoc
kubson_69
Nowicjusz

Miejscowość: Chełm

Re: Pomoc - nie wiem co zrobic

18 Sty 2010, 22:18

Twój samochód strzela na gazie. Po wystrzale zapewne rozszczelnił się dolot powietrza i dlatego auto nie chodzi na wolnych obrotach. Bardzo źle, że nie zareagowałeś po pierwszym wystrzale bo mogło to uszkodzić nawet przepływomierz.
Na początek znajdź nieszczelność dolotu powietrza (mogła się rozszczelnić rura dolotowa łącząca filtr powietrza z kolektorem ssącym. Potem pojedź do elektryka na sprzwdzenie układu zapłonowego, a następnie do gazownika na regulację instalacji.
Migaz
Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

23 Sty 2010, 15:16

Lub od razu wymień świece zapłonowe i przewody ( jeśli maja więcej niż 20.000 km )
wrocek66
Początkujący

Miejscowość: Wrocław

24 Sty 2010, 18:59

witam , mam teraz problem z odpaleniem auta , nie da sie... kręci się jednak , nie potrafi zapalic ...

[ Dodano: Nie Sty 24, 2010 19:01 ]
witam , mam teraz problem z odpaleniem auta , nie da sie... kręci się jednak , nie potrafi zapalic ... po włożeniu kluczyka przy zaplaniu pojawia mi się kontrolka kluczyka z samochodem .. czym to może być spowodowane?
kubson_69
Nowicjusz

Miejscowość: Chełm

25 Sty 2010, 08:21

Dopóki nie znajdziesz tej dziury w dolocie powietrza,to auto prawdopodobnie nie zapali...
A jak już uszczelnisz dolot,to dopiero zacząc można szukanie przyczyn wystrzałów gazu.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak jeździć po nawałnicy? Jak jeździć po nawałnicy?
    W lecie często nawiedzają nas intensywne burze, gwałtowne opady deszczu i nawałnice. Takie warunki atmosferyczne są bardzo niebezpieczne w szczególności dla kierowców. Pod wpływem silnego wiatru łamią się gałęzie, a intensywny ...
    Technika jazdy i nasze nowe drogowe postanowienia Technika jazdy i nasze nowe drogowe postanowienia
    Technikę, umiejętności oraz kulturę jazdy można poznawać i doskonalić latami. Początek roku jest dobrym czasem, żeby zastanowić się, co jako kierowcy możemy zmienić, aby za kierownicą czuć się bezpieczniej, pewniej i jak ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Infiniti Q50