Pomoc w dobraniu oleju do silnika Saab'a

Pomoc w dobraniu oleju do silnika Saab'a

25 Lip 2014, 19:41

Dobry wieczór:)
przymierzam się do wymiany oleju w mojej saabinie.. obecnie jeżdżę na oleju 5w30, ponieważ tak nakazuje naklejka nasilniku :D co warto wiedzieć o moim samochodzie?:
-wycieka mi olej przez kilka uszczelek (zrobię to, tylko chcę pojeździć jeszcze troche do naprawy)
-mam założoną instalację LPG
- obecna turbosprężarka
-silnik nie pali oleju

zastanawiałem się nad zmianą na 5w40, z uwagi na te wycieki.. czy taka zamiana ma sens
(czy może nieco spowolnić wyciekanie) oraz jak zareaguje na nią silnik jeśli przez 200tys km silnik chodził na 5w30? producent w instrukcji pisze: "Dla silników benzynowych Saaba polecamy przede wszystkim SAE 5W-30 lub 0W-30, 5W-40. Oleje te muszą być częściowo lub całkiem syntetyczne oraz spełniać wymagania jakościowe ACEA A3/B3, API SJ lub wyższe"
pozdrawiam.
tomekk29
Początkujący

Prawo jazdy od: 04 08 2003
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Saab 95
Silnik: 2.3 t 185KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Pomoc w dobraniu oleju do silnika Saab'a

28 Lip 2014, 10:11

Jeżeli faktycznie jest tak jak piszesz to nic bym nie zmieniał jeżeli chodzi o olej tylko udałbym się do mechanika na naprawę wycieków i cieszył się dalszą jazdą. Moim zdaniem najlepsze wyjście nie zalecam jazdy z wyciekami które prawdopodobnie będą się powiększały.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10603
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2008

28 Lip 2014, 10:23

Dokładnie jak pisze Artek, jeśli masz wycieki i chcesz jeździć to weź pod uwagę że te wycieki mogą zagrozić w ruchu drogowym i tym samym do wypadku.
piasek08
Nowicjusz

Auto: Ford Mondeo

28 Lip 2014, 12:53

Witam, dużych wycieków nie mam, na dniach wymienię uszczelkę pokrywy zaworów i uszczelnię miskę olejową, bo wiem że z tym sobie poradzę sam:) jakie są jeszcze uszczelki, które nie wymagają demontarzu silnika i które mogę wymienić sam (dysponując podstawowymi narzędziami, zwykłym garażem i przeciętną wiedzą z zakresu mechaniki:))?
tomekk29
Początkujący

Prawo jazdy od: 04 08 2003
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Saab 95
Silnik: 2.3 t 185KM
Typ: Sedan/Limuzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

MITSUBISHI Concept CA-MiEV - podmiejski samochód elektryczny MITSUBISHI Concept CA-MiEV - podmiejski samochód elektryczny
    Po analizie wyników trzyletnich badań zadowolenia użytkowników modelu i-MiEV (2009) oraz za sprawą rozwoju technologii akumulatorów i elektrycznych układów napędowych, firma MMC rozważa obecnie ...
    Obłożona szlachetnym drewnem kierownica Obłożona szlachetnym drewnem kierownica
    Drewniane kierownice są elementem często spotykanym w najdroższych autach klasy premium. Wykonuje się je zwykle metodą podobną do stosowanej przy produkcji uchwytów parasoli – przez gięcie podłużnych kawałków drewna w odpowiednio ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Subaru Impreza STI