Pomoc w wyborze 2 samochodów po 7 tys

27 Paź 2023, 10:09

Witam. Szukam 2 samochodów:
-Jeden dla siebie do jazdy 15km w jedną stronę do pracy i w koło komina czyli jakieś 1000km w miesiącu z całą rodziną tj 2 osoby dorosłe, małe dziecko i ew pies
-Drugi dla mojej kobiety która ma do pracy ok 5km w jedną stronę i w sumie tylko ona będzie tylko tym samochodem jeździć do pracy. Ewentualnie czasami z dzieckiem więc tutaj szukam czegoś małego zgrabne go kobiecego.

Jeśli chodzi o samochód rodzinny to nie mam już pomysłów co kupić. Miałem benzyny z gazem ale co chwilę coś się dzieje z tymi samochodami, czy to z gazem czy ogólnie i już sam nie wiem czy nie kupić diesla.
Myślałem nad starym dieslem ale jeżdżąc teraz zastępczym seatem arosa 1.7sdi tutaj nagrzać ten samochód w kabinie to jakaś porażka. Dlatego skłaniał się będę do czegoś z ew nagrzewnica powietrza żeby bardzo szybko robiło się ciepło.

Jeśli chodzi o samochód dla mojej kobiety to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie sama benzyna ale też taka która odda bardzo szybko i dużo ciepła w kabinie zbey nie trzeba czekać aż szyby odmarzna czy żeby dziecko nie marzlo.

Może mi ktoś doradzi co kupić bo już nie mam pomysłów. Rozmawiałem o starych dieslach vag to wszystkie niby mają taką przypadłość że nagrzewajacy się strasznie długo zima i długo trzeba czekać na ciepełko.

Dziękuję za pomoc i rady odnośnie samochodu
Rzulff
Nowicjusz

27 Paź 2023, 10:12

Jeśli uważasz, że przy benzynie z gazem "ciągle coś się dzieje" to kupno starego diesla to już chyba masochizm

Generalnie w takim budżecie szuka się tego co masz blisko i w jak najlepszym stanie technicznym, matka i model mają drugorzędne znaczenie
franccc
Stały forumowicz

Przebieg/rok: >50tys. km

27 Paź 2023, 10:25

Ale chodzi jeszcze o sprawę z dobrym ogrzewaniem
Rzulff
Nowicjusz

27 Paź 2023, 11:17

Diesel na ogół dłużej nagrzewa się w zimie niż benzyna.

Skąd jesteście to coś się poszuka.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Paź 2023, 13:18

Poznań, dlatego ewentualnie szukałbym z dodatkową nagrzewnica powietrza bo słyszałem że są takie montowane w niektórych samochodach. Wtedy będzie szybko ciepło w kabinie a samochód niekoniecznie będzie dogrzany
Rzulff
Nowicjusz

27 Paź 2023, 15:30

[link do oferty na Olx wygasł] - niedawno wymieniony rozrząd i olej z filtrami (pytanie czy ma to jakoś udokumentowane),gaz jeszcze na gwarancji,opłaty i przegląd na kilka miesięcy.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/h ... FUUav.html - na pewno podłoga i progi do sprawdzenia czy ruda już nie atakuje.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - te wersje trzymają cenę i jest popyt na nie ale zaraz zostanę tutaj zjedzony że to polecam :D
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/o ... FKTYY.html - błąd w mocy,te silniki mają 75km.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/s ... FVc8m.html
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczne hamowanie w warunkach zimowych
    Podczas zimowej pory roku, wielu kierowców doświadcza wydłużonej drogi hamowania na nawierzchniach pokrytych śniegiem lub oblodzonych. Czy jednak wszyscy zastanawiają się, co dokładnie wpływa na odległość, jaką pokonuje ...
    Samochody ciężarowe kontra osobowe - kolizje i wypadki
    W 2018 r. w wypadkach z udziałem samochodu ciężarowego o masie powyżej 3,5 t w Unii Europejskiej zginęło 3310 osób. Połowa ofiar takich zdarzeń to osoby podróżujące autami osobowymi(1), dlatego kierowcy tych ...

29 Paź 2023, 12:33

Dziękuję za pomoc. Coś wybiorę :ok:
Rzulff
Nowicjusz