Pomoc w wyborze auta - Mazda 6 ll and Mazda 3 ll and Honda Civic Vlll

Pomoc w wyborze auta - Mazda 6 ll and Mazda 3 ll and Honda Civic Vlll

30 Paź 2017, 22:02

Witam wszystkich!

jestem nowy na forum także bardzo proszę o wyrozumiałość. Na początku przyszłego roku mam zamiar zmienić auto, aktualnie poruszam się Peugeotem 207 w wersji RC 175KM jednak mam zamiar kupić przede wszystkim coś mniej awaryjnego ( na razie nic się nie dzieje ale opinie o THP coraz bardziej mnie niepokoją ) bardziej dopracowanego jeśli chodzi o silnik jak i jakość wykonania oraz "normalniejszego" mam tu na myśli auto nie za szybkie nie za wolne - stwierdziłem, że tak szybkie auto jest już mi niepotrzebne. Więc tak, przechodząc do konkretów poprzednio posiadałem auta japońskie i nigdy z nimi nie miałem problemów mam do nich ogromny sentyment i zaufanie, w związku z tym, że auta które wymienię raczej uchodzą za niezawodne a tak przynajmniej wywnioskowałem czytając tuziny recenzji, proszę was o pomoc w moim niezdecydowaniu które auto z wymienionych przeze mnie polecacie najbardziej jeśli chodzi o silnik, ergonomie, dynamikę, jakość wykonania itp

Cena jaką chce przeznaczyć to plus minus 30tys zł ( w razie gdybyście mieli inne propozycje jednak odpadają wszelakie THP-owskie francuzy, TSI,TFSI ) - interesują mnie tylko silniki benzynowe najlepiej wolnossące od 140KM w miarę świeże roczniki od 2008-2012

1. Mazda 3 ll generacji z silnikiem 2.0L 151 KM Manual ( w związku, że pomimo iż ma całkiem ciekawą moc silnika do setki ma 9.8sek biore pod uwage Diesla 2.2L 185KM jednak naczytałem się trochę o awaryjności chciałbym sięgnąć waszej opinii jak ten silnik Diesla się sprawuje ) - MAZDA 3 ll JEST TO MÓJ NUMER 1 WŚRÓD LISTY.

2. Honda Civic Vlll (UFO) 1.8 Vtec 140 KM - auto zawsze mi się podobało z zewnątrz jak i wewnątrz, bardzo dynamiczne oszczędne - ciekawe i niezawodny silnik jednak, że jest ich naprawdę masaaaa na portalach aukcyjnych mam obawy, że trawie na jakiegoś trupa - czy faktycznie jest tak niezawodny jak o nim piszą ?

3. Mazda 6 ll 2.0 147KM - baaardzo mi się podoba ale znów na taką krowe 147KM to nie jest oszałamiająco i pewnie nie będzie tak dynamiczna jak te dwa u góry :) - czy faktycznie tak rdzewieją ???

Bardziej w drugim planie.

Opel Astra J 1.6 Turbo 180KM - ciekawy, z mocnym silnikiem ale równie mało dynamicznym do setki 8.5sek taki czas jak w 140-konnej Civic, serio ? tak nawiasem mówiąc, czasami zastanawiam się gdzie ta motoryzacja w dzisiejszych czasach prowadzi...ah ten downsizing - nie mam do niego przekonania ale może akurat waszym zdaniem najciekawszy ?

BMW Serii 1 - 118/120i 143/170KM - również bardzo mi się podoba, agresywna sylwetka, schludnie wewnątrz ale troszkę nie mam przekonania gdyż nie miałem nigdy BMW i mam mieszane uczucia co do " Sebo wozów" w obawie o przereklamowanie jak to ma miejsce teraz z Audi (FSI TFSI ) czytałem, że aby wymienić rozrząd trzeba wyciągać silnik jak w serii 3 ?

Mercedes-Benz Klasa C180 Kompresor 1.8L 164KM - coś pięknego, podoba mi się niesamowicie, boje się, że jeszcze nie dojrzałem do tego samochodu a po drugie że nie zarobie na ewentualne części i ubezpieczenie. Nie mam pojęcia o jego awaryjności i ocenie..gdyż zawsze z dystansem podchodziłem do niemieckich aut.

Liczę na obiektywną ocenę, pozdrawiam !
GranTurismo
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 23 01 2012
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Peugeot 207 RC 174KM
Silnik: 1.6 Turbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

Re: Pomoc w wyborze auta - Mazda 6 ll and Mazda 3 ll and Honda Civic Vlll

31 Paź 2017, 11:57

GranTurismo napisał(a):Honda Civic Vlll (UFO) 1.8 Vtec 140 KM - auto zawsze mi się podobało z zewnątrz jak i wewnątrz, bardzo dynamiczne oszczędne - ciekawe i niezawodny silnik jednak, że jest ich naprawdę masaaaa na portalach aukcyjnych mam obawy, że trawie na jakiegoś trupa - czy faktycznie jest tak niezawodny jak o nim piszą ?

Po przesiadce z turbobenzyniaka srodze zawiedziesz się dynamiką tego silnika - w dolnym zakresie obrotów to zwyczajny muł, w górnym jest zaś tak nieznośnie głośny, że po trasie dłuższej niż kilka kilometrów masz go dosyć.
Czy oszczędny? Moje obecne TSI pali ponad 2 l. mniej.
Czy niezawodny? Na pewno w porównaniu do używanych TSI czy innych turbobenzyn, ale kilku użytkowników już go remontowało, niektórym pobiera olej w ponadnormatywnych ilościach.
Miałem UFO i uważam je za swoją największą pomyłkę motoryzacyjną - auto niewygodne, skrajnie niekomfortowe, beznadziejnie wyciszone, z koszmarnie zestrojonym, głośnym zawieszeniem, źle spasowane w środku (te stuki, piski, trzaski...) i wcale nie takie "niezawodne" - na naprawy (nie wliczam w to zwykłego serwisu i wymian typowo eksploatacyjnych) w ciągu 3 lat wydałem prawie 10 tys. zł, a w pewnym momencie musiałem nawet kupić drugi samochód do jazdy, bo mój niezawodny Civic nie opuszczał od 2 miesięcy warsztatu.

Mazdy? Co Ci po niezawodności, jak karoseria będzie korodować na potęgę.

GranTurismo napisał(a):Opel Astra J 1.6 Turbo 180KM - ciekawy, z mocnym silnikiem ale równie mało dynamicznym do setki 8.5sek taki czas jak w 140-konnej Civic, serio ? tak nawiasem mówiąc, czasami zastanawiam się gdzie ta motoryzacja w dzisiejszych czasach prowadzi...ah ten downsizing - nie mam do niego przekonania ale może akurat waszym zdaniem najciekawszy ?

Civic ma te konie wyłącznie na papierze - przejedź się jakimś na hamownię to bardzo się zdziwisz. Astra 1.6T zrobi z tego auta miazgę w normalnym ruchu ulicznym. Żeby zrobić Civiciem setkę w mniej niż 10 s. musiałbyś tak skatować silnik, że całe osiedle by Cię usłyszało. Ogólnie z Twoich typów jestem właśnie za Astrą (daj sobie spokój z autami premium, skoro masz się martwić czy wystarczy Ci budżetu na zakup części) - dobry samochód, mocno niedoceniany. Ma swoje słabe punkty, ale tu na części wydasz o połowę mniej niż w przypadku Hondy.
Zapamiętaj jedną rzecz - opinią się nie jeździ, a zepsuć się może każdy samochód, nawet ten uchodzący za ideał niezawodności. Patrz w pierwszej kolejności na to co dane auto Ci oferuje.
łysy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM

31 Paź 2017, 12:11

Łysy w zasadzie wyczerpał temat. Dodam tylko, ze żaden samochód z pierwszej trójki jaką rozważasz nie jest dynamiczny. To zwykłe silniki, które pozwalają na normalną jazdę, ale w żadnym wypadku nie są dynamiczne, tym bardziej jeśli przesiądziesz się z samochodu o takiej mocy.
Nie wiem jak to wygląda w przypadku 3 tej generacji, a 6 II koroduję. Znajomi po zakupie tego samochodu zostawili 3tyś.zł u blacharza, aby zabezpieczyć karoserie i usunąć widoczną korozję.
Z tych wszystkich aut najlepiej wypada Astra. Fakt, przy tej mocy osiągi wyglądają słabo, ale to głównie zasługa nadwagi Astry. W przypadku Astry trzeba by jedynie sprawdzić jaka skrzynia biegów tam siedzi. Tak czy inaczej, Astra z tych aut wypada najlepiej i prawdopodobnie będzie najlepiej jeździć.
pkc
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36,Audi A4 B8/80 B4/A6 C6
Silnik: 328i/2.0TFSi/2.6/3.0

31 Paź 2017, 12:21

dziękuje Ci bardzo za obszerną odpowiedź, tak czytałem, że hondy są dość głośne i źle spasowane wewnątrz, ponoć po liftingu to poprawili... hmm no cóż będę się sugerować na pewno Twoja opinią na temat Hondy chociaż nie ukrywam, że zawsze bardzo mi się podobała i gdzieś tam w podświadomości zawsze o niej myślałem, więc Mazdy 3 i 6 ll generacji również rdzewieją tak jak poprzednie wersje ? :( Opel Astra bardzo fajny ale poczytałem troszke i silnik 1.6 Turbo 180KM ma ponoć bardzo wysokie normy spalania.. w mieście przy spokojnej jeździe spala 12-13L, to ja już nie mam pojęcia czego szukać, co do silnika to raczej szybko się przyzwyczaję ponownie do wolnossaka bo to mój pierwszy turbo benzyniak. Hmm a to BMW serii1 lub serii 3 ? Brera mi się bardzo podoba ale silniki kaplica a 1.75 w Benzynie w PL dostępność zerowa. Volvo C30 r-design 2.0 145KM ? Peugeot 308 ll bardzo ciekawy ale silnik ten co posiadam w 207 1.6 THP i chyba tam za dużo nie poprawili... Mitsubishi Lancer bardzo ładna sylwetka ale wewnątrz plastiki jak w Clio i nie odpycha się też tak żwawo jak powinien.

Hmm.. widzę, że jesteście bardzo obyci w motoryzacji, bo co czytam recenzje o danym aucie które biorę pod uwagę dowiaduje się na forum dokładnie tego samego, tak więc, może zrobimy inaczej jakie auto polecacie w przedziale + - 30tys zł moje preferencje już raczej znacie.

Najlepiej Hatchback, Sedan
Silnik : Benzyna najlepiej wolnossący 1.8L - 2.0L ale może być też z turbo (tylko 1.6T)
Spalanie na poziomie max 10-10,5L /100km w mieście
Rocznik od 2008
Moc: od 140KM lub przyśpieszenie od 0-100 na poziomie 8,5-9,5sek(realnie)
Odpadają Peugeoty,Citroeny,VW,Audi,Kia,Fordy,Skody,Seaty
GranTurismo
Nowicjusz

31 Paź 2017, 12:51

GranTurismo napisał(a):Spalanie na poziomie max 10-10,5L /100km w mieście

GranTurismo napisał(a):Moc: od 140KM lub przyśpieszenie od 0-100 na poziomie 8,5-9,5sek(realnie)

Albo duża moc i dobre osiągi albo niskie spalanie. Rzadko kiedy idzie to w parze (bo rozumiem, że diesla nie chcesz, a na nowego turbobenzyniaka masz za słaby budżet).

GranTurismo napisał(a):Odpadają Peugeoty,Citroeny,VW,Audi,Kia,Fordy,Skody,Seaty

Dlaczego? Mi tu akurat pasuje Seat Exeo 1.8T albo Ford Focus mk2 2.0 z końcówki produkcji.
łysy
Stały forumowicz

31 Paź 2017, 12:59

tzn wiesz. 10L-10,5L/100km nie uważam za niskie spalanie ale takie jestem w stanie przyjąć jeśli idzie to w parze z dobrymi osiągami i dynamiczną jednostką. Fordy wszystkie są brzydkie a Seat ma TSI :P
GranTurismo
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jazda we mgle Jazda we mgle
    Jazda we mgle to jak jazda w chmurach, z tą tylko różnicą, że ich dolna podstawa styka się z powierzchnią ziemi. Kierowanie samochodem w takich warunkach wpływa negatywnie na percepcję wzrokową , m.in. trudniej ocenić ...
    Dobry akumulator prosto z półki Dobry akumulator prosto z półki
    Nie zawsze to co stoi na sklepowej półce jest tym czym naprawdę powinno być. Akumulator jest na tyle specyficznym produktem, iż wraz z upływem czasu może utracić część swoich właściwości. Niestety, dość często zdarza ...

• Re: Pomoc w wyborze auta - Mazda 6 ll and Mazda 3 ll and Honda Civic Vlll

31 Paź 2017, 13:09

GranTurismo napisał(a):10L-10,5L/100km nie uważam za niskie spalanie

Honda mi tyle paliła w mieście, a ona ponoć jest oszczędna :wink:

GranTurismo napisał(a): Seat ma TSI

Mi chodzi o jednostkę 1.8 Turbo, która debiutowała w grupie VAG w 1994 r. :)
    Nie ma nic wspólnego z TSI, bardzo poszukiwana jednostka.
    łysy
    Stały forumowicz

31 Paź 2017, 13:11

W Seacie Exeo jest sprawdzony silnik 1.8T.

EDIT:
    Łysy mnie wyprzedził.

Tak czy inaczej musisz się zdecydować czego tak na prawdę oczekujesz. Tak jak mówi łysy, okolice 10l w mieście przy dobrych osiągach to takie minimum.
    No i pozostaję kwestia osiągów. Człowiek szybko przyzwyczaja się do lepszego i szczerze mówiąc wątpię, że tak łatwo będziesz chciał wrócić do wolnossących silników.
    Ostatnio edytowany przez pkc, 31 Paź 2017, 13:19, edytowano w sumie 1 raz
    pkc
    Zaawansowany

Prawo jazdy od: 10 08 2004
    Auto: BMW E36,Audi A4 B8/80 B4/A6 C6
    Silnik: 328i/2.0TFSi/2.6/3.0

31 Paź 2017, 13:16

hmm oki w takim razie poczytam :) w takim razie jak większość już aut które brałem pod uwagę wykluczyliście ( chociaż i tak najbliżej mi do Mazdy 3 ll ) co powiecie o Volvo C30 r-design 145KM, BMW Serii 1 lub Serii 3 jakie silniki polecacie z jaką mocą ?

co do Seata Exeo 1.8T 150KM powiem szczerze, że jestem zaskoczony i zastanowię się grubo nad tym autem skoro bardzo dobry silnik, jeśli nei bierze oleju w nadmiarze i pytanie czy Audi A4 lub A6 wychodziły z tym silnikiem w tych rocznikach ?
    GranTurismo
    Nowicjusz

31 Paź 2017, 14:29

W przypadku Exeo musisz uważać aby się nie nadziać - na początku były 1,8T (dwa pierwsze roczniki?), ale potem pchali właśnie 1,8 TSI. Handlarze często wykorzystują ten fakt i wypisują głupoty.

Ze zwykłym 1,8T nie było nic z Audi w tych rocznikach.
    Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
    lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
    Miejscowość: Biłgoraj
    Prawo jazdy od: 05 05 2008
    Auto: Lexus IS 200
    Silnik: 2,0 R6 155KM
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 2000

31 Paź 2017, 14:52

też mi to przeszło przez myśl, że mogą to wykorzystywać.. naprawdę dziękuje wszystkim za odpowiedzi, bardzo mi to rozjaśniło sytuację. Prosiłbym jeszcze o opinie o tym Volvo C30 i o BMW serii 1 i 3 bo są nawet ciekawe.. o serii 3 czytałem, aby jak już to wybierać do 2006r bo w późniejszej produkcje były problemy z rozrządem a aby wymienić rozrząd trzeba wyciągać silnik bo jest umiejscowiony rozrząd z tyłu ? jak widać każde auto ma jakaś wadę mniejszą lub większa i nei ma złotego auta które jest idealne w każdej dziedzinie, po prostu mam zamiar kupić auto które zostanie ze mną na dłużej chce trwałą jednostkę która nei będzie mi rdzewiała i nie będzie brała oleju w dużej ilości
    GranTurismo
    Nowicjusz

31 Paź 2017, 21:55

GranTurismo napisał(a):aby jak już to wybierać do 2006r bo w późniejszej produkcje były problemy z rozrządem a aby wymienić rozrząd trzeba wyciągać silnik bo jest umiejscowiony rozrząd z tyłu ?

W jednym silniku bodajże, 320i. BTW to po fl wprowadzono silniki z bezpośrednim wtryskiem i ogólnie nie są one bezproblemowe
    Invi
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Auto: S60 2004, Octavia 2013
    Silnik: 2.5T, 1.6tdi

31 Paź 2017, 22:37

łysy napisał(a):Ma swoje słabe punkty, ale tu na części wydasz o połowę mniej niż w przypadku Hondy.

Bez przesady,na wiekszakwote to coe orżnie mechanik
    pkc napisał(a): Człowiek szybko przyzwyczaja się do lepszego i szczerze mówiąc wątpię, że tak łatwo będziesz chciał wrócić do wolnossących silników.

Ne da się ukryć
    Na mazde6 30k to troche mało na trójkę bez rdzy tez bo nie pakowałbym się tu w diesla, Na UFO mozesz sie zawiesc, bmw3 jest fajnie wyciszone ma pazur ale tak naprawde to auto pełne niedoróbek, Opel jest kiczowaty za mercedesa się po prostu przepłaca od momentu zakupu aż do od sprzedaży,

A nie myślałeś o Alfie Romeo 1.9 JTD?
    RIDE or DIE
    fate
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: krs/wwa
    Prawo jazdy od: 0- 0-2007
    Przebieg/rok: 13tys. km
    Auto: BMW E90
    Silnik: 3.0
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2010

31 Paź 2017, 23:49

Temat należałoby zacząć od tego, że na Mazdy i Opla słaby budżet (zwłaszcza Astra 1.6t nieosiągalna w tej kasie).
    Jeśli chodzi o c30 to celowałbym w 2.4 (na 2.5t raczej mało $), bo ze słabszymi silnikami dostajesz tak naprawdę mniej praktycznego i lepiej wykonanego Forda (nie żeby były jakieś kiepskie czy coś :roll:

Może Megane III?
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

01 Lis 2017, 13:15

pkc napisał(a): Człowiek szybko przyzwyczaja się do lepszego i szczerze mówiąc wątpię, że tak łatwo będziesz chciał wrócić do wolnossących silników

A ja tak powiem całkowicie ogólnie że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Kiedyś przesiadłem się z n/a do turbo to byłem w niebo wzięty a teraz... hmmm tak naprawdę układam sobie plan do czego mi auto jest potrzebne i jak będę nim jeździł. I co ciekawe nie jestem bardzo odosobniony w tych odczuciach.
    Oczywiście turbo daje frajdę z jazdy ale każdy korzysta z auta w inny sposób i czego innego oczekuje.
    Co ciekawe obecnie posiadam do tłuczenia 2 takie same auta jedno n/a 86km i drugie 150km turbo i może nie uwierzycie ale nie mam wielkiego parcia na opcje z turbo... zwykłe n/a do tłuczenia w korkach spokojnie spełnia swoją rolę przy założeniu że nie próbuje z niego zrobić rajdówki waląc go po obrotach tak jak niektórzy w biednych civicach :ok:
    Już nie wspomnę o spokoju psychicznym użytkowania w aucie jednego obwodu technicznego mniej. :ok:
    Co niestety nie zmienia fucktu że silniki n/a w takiej opcji jak teraz raczej odejdą do lamusa ...
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Typ: Sport/Coupe

• Warto przeczytać
    • Tuning Show
      audi a8 d2
      Alfa Romeo Stelvio
      Tańczące dziewczyny