Pomoc w wyborze samochodu

28 Cze 2016, 08:51

Dzień Dobry,
w związku z tym, że jestem kompletnym laikiem w temacie motoryzacyjnym, postanowiłem zwrócić się do Was o pomoc. Od kilka dniu przeglądam i oglądam rożnego rodzaju samochody, ale postanowiłem skupić się n kilku modelach które najmocniej zwróciły moją uwagę. No tym etapie nie jestem w stanie niestety wybrać najlepszej dla mnie opcji. Auto będzie użytkowane głownie jako środek transportu do pracy ( ok. 55 km w obie strony - trasa mieszana, jazdy po mieście, sporadycznych weekendowych wypadów "gdzieś dalej", do tego może się zdarzyć jakiś kilkuset kilometrowy wyjazd ( raz, dwa razy do roku ). Jeśli chodzi o moje wymagania to bardzo istotną sprawą jest ekonomia zużycia paliwa oraz klimatyzacja. Zastanawiam się nad:
- Seatem Ibizą ( bardzo mi się podoba ), silnik diesel 1.6 105 KM 122 000 tyś przejechane, rocznik 2010 - ( auto ściągane więc ciężko będzie potwierdzić przebieg ) - cena 25 000 tyś;
- Volswagen Polo - silnik benzyna 1.2 70 KM 34 000 tyś przejechane, rocznik 2011 - tutaj nie mam informacji, ale wydaje się ściągnięte - cena 28 000 tyś;
- Seat Ibiza - silnik 1.2 benzyna 70 KM 53 000 tyś przejechane, rocznik 2013 - auto ściągane z Austrii - cena 31 000 tyś;
- Opel Astra III - 1.6 benzyna 115 KM 71 000 przejechane, rocznik 2012 - auto od sprawdzonego dealera więc wszystko potwierdzone - cena 31 000 tyś;
- Opel Astra III - 1.7 CDTI 100 KM 102 000 przejechane, rocznik 2010 - auto od sprawdzonego dealera więc wszystko potwierdzone - cena 24 000 tyś.

Ja osobiście bardzo chciałbym któregoś z Seatów ( bardzo przypadły mi do gustu wizualnie ), aczkolwiek uznałem kwestię podobania się za mniej ważną a niżeli solidność i ekonomia samochodu. Bardzo bym prosił o sugestię odnośnie w/w samochodów, czy któryś z nich jest wart uwagi i swojej ceny. Tak jak pisałem powyżej, zależy mi na ekonomii, wytrzymałym silniku, w miarę rozsądnym wyglądzie, rozsądnym przebiegu oraz jak najniższych kosztach eksploatacji. Mój budżet to maksymalnie 32 000 tyś złotych.
Bardzo proszę o pomoc.
LukaszDGD
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: nie mam

28 Cze 2016, 14:29

Generalnie to szukałbym auta krajowego/od prywatnej osoby. Sprowadzane samochody mają tą podstawową wadę, że ktoś chce na nich zarobić, często maskując usterki. Dodatkowo, auta z koncernu vw (czyli np. seat) mają w PL zawyżoną wartość, poszukałbym czegoś innego.
Astra H to fajny samochód i ogólnie ok, ale szczerze to nie wiem czy warto dawać za taką 25-30k. Weszła do produkcji w 2003-4 chyba i nie jest to już nowa konstrukcja.
Diesel? Musisz się poważnie zastanowić. Kupujesz kilkuletni samochód, który już swoje przejechał a silnik diesla posiada drogie w naprawie elementy, które po prostu się zużywają. Korzystniejszą opcją może być pb+lpg

Ode mnie Bravo, Grande Punto, Focus, Civic ufo, i30, ceed, mazda 3, s40 II,
Szczególnie zwróciłbym uwagę na bravo i volvo
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km