Pomoc w wyborze samochodu

Pomoc w wyborze samochodu

28 Cze 2016, 09:51

Dzień Dobry,
w związku z tym, że jestem kompletnym laikiem w temacie motoryzacyjnym, postanowiłem zwrócić się do Was o pomoc. Od kilka dniu przeglądam i oglądam rożnego rodzaju samochody, ale postanowiłem skupić się n kilku modelach które najmocniej zwróciły moją uwagę. No tym etapie nie jestem w stanie niestety wybrać najlepszej dla mnie opcji. Auto będzie użytkowane głownie jako środek transportu do pracy ( ok. 55 km w obie strony - trasa mieszana, jazdy po mieście, sporadycznych weekendowych wypadów "gdzieś dalej", do tego może się zdarzyć jakiś kilkuset kilometrowy wyjazd ( raz, dwa razy do roku ). Jeśli chodzi o moje wymagania to bardzo istotną sprawą jest ekonomia zużycia paliwa oraz klimatyzacja. Zastanawiam się nad:
- Seatem Ibizą ( bardzo mi się podoba ), silnik diesel 1.6 105 KM 122 000 tyś przejechane, rocznik 2010 - ( auto ściągane więc ciężko będzie potwierdzić przebieg ) - cena 25 000 tyś;
- Volswagen Polo - silnik benzyna 1.2 70 KM 34 000 tyś przejechane, rocznik 2011 - tutaj nie mam informacji, ale wydaje się ściągnięte - cena 28 000 tyś;
- Seat Ibiza - silnik 1.2 benzyna 70 KM 53 000 tyś przejechane, rocznik 2013 - auto ściągane z Austrii - cena 31 000 tyś;
- Opel Astra III - 1.6 benzyna 115 KM 71 000 przejechane, rocznik 2012 - auto od sprawdzonego dealera więc wszystko potwierdzone - cena 31 000 tyś;
- Opel Astra III - 1.7 CDTI 100 KM 102 000 przejechane, rocznik 2010 - auto od sprawdzonego dealera więc wszystko potwierdzone - cena 24 000 tyś.

Ja osobiście bardzo chciałbym któregoś z Seatów ( bardzo przypadły mi do gustu wizualnie ), aczkolwiek uznałem kwestię podobania się za mniej ważną a niżeli solidność i ekonomia samochodu. Bardzo bym prosił o sugestię odnośnie w/w samochodów, czy któryś z nich jest wart uwagi i swojej ceny. Tak jak pisałem powyżej, zależy mi na ekonomii, wytrzymałym silniku, w miarę rozsądnym wyglądzie, rozsądnym przebiegu oraz jak najniższych kosztach eksploatacji. Mój budżet to maksymalnie 32 000 tyś złotych.
Bardzo proszę o pomoc.
LukaszDGD
Obserwowany

Auto: nie mam

Re: Pomoc w wyborze samochodu

28 Cze 2016, 15:29

Generalnie to szukałbym auta krajowego/od prywatnej osoby. Sprowadzane samochody mają tą podstawową wadę, że ktoś chce na nich zarobić, często maskując usterki. Dodatkowo, auta z koncernu vw (czyli np. seat) mają w PL zawyżoną wartość, poszukałbym czegoś innego.
Astra H to fajny samochód i ogólnie ok, ale szczerze to nie wiem czy warto dawać za taką 25-30k. Weszła do produkcji w 2003-4 chyba i nie jest to już nowa konstrukcja.
Diesel? Musisz się poważnie zastanowić. Kupujesz kilkuletni samochód, który już swoje przejechał a silnik diesla posiada drogie w naprawie elementy, które po prostu się zużywają. Korzystniejszą opcją może być pb+lpg

Ode mnie Bravo, Grande Punto, Focus, Civic ufo, i30, ceed, mazda 3, s40 II,
Szczególnie zwróciłbym uwagę na bravo i volvo
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: S60 2004, Octavia 2013
Silnik: 2.5T, 1.6tdi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Prius - aerodynamika i niskie zużycia paliwa Toyota Prius - aerodynamika i niskie zużycia paliwa
    Toyota Prius czwartej generacji już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę swą aerodynamiczną sylwetką. I nie jest to tylko subiektywne wrażenie, ponieważ dzięki starannemu zoptymalizowaniu kształtów nadwozia projektantom ...
    Audi A5 Cabriolet otrzymało nowatorski składany dach od Webasto Audi A5 Cabriolet otrzymało nowatorski składany dach od Webasto
    Specjaliści Webasto we współpracy z Audi stworzyli składany dach do nowego, czteromiejscowego kabrioletu A5, opracowanego na bazie coupe. Miękki dach łączy wyrafinowaną technologię i zaawansowane materiały z emocjonalnym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Dziewczyny i publiczność - WojnaPP
      Rozrząd na łańcuchu w silniku V8
      Autotraper Moab Challenge, 1
      DSC01244