Pomoc ze znalezieniem materiałów i wiedzy motoryzacyjnej

Pomoc ze znalezieniem materiałów i wiedzy motoryzacyjnej

11 Kwi 2012, 19:38

Na wstępie witam wszystkich, gdyż jestem nowym użytkownikiem tego forum.
Przepraszam także Adminów/moderatorów, jeśli zły dział obrałem na mój temat.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w znalezieniu jakiś materiałów, artykułów itp.
Mam do napisania do końca kwietnia pewne można powiedzieć spore wypracowanie (później mam zrobić prezentację i to zreferować) i mam problem ze znalezieniem konkretnych informacji do jednego, już ostatniego tematu (wraz z pod-tematami), które mam z góry narzucone.
Tutaj wkleję ten rozdział:

XI. ODDZIAŁYWANIE NA GEOMETRYCZNY I RZECZYWISTY STOPIEŃ SPRĘŻANIA

1. Oddziaływanie na geom. st. spręż. na etapie konstruowania silnika
a) Ukształtowanie głowicy
b) Ukształtowanie denka tłoka
c) Układ korbowo-tłokowy

2. Oddziaływanie na rzeczywisty stopień sprężania
a) Oddziaływanie na rz. st. spręż. na etapie konstruowania silnika
b) Zmiana st. sprężania na pracującym silniku – silniki VCR

O ile na ostatni podpunkt (2.b.) znalazłem nawet dość sporo informacji to na pozostałe tak dość mizernie z materiałami i po 1 zdaniu ledwo naskrobałem na razie. :(

Jeśli ktoś miałby jakąś wiedzę z tego zakresu i mógł się podzielić, lub konkretnie podpowiedzieć mi gdzie mogę szukać (np. tytuł książki i autora, artykuł w prasie motoryzacyjnej, itp.) to będę wdzięczny za każdą pomoc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Arturr0
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hyundai i20 z instalacją LPG BRC Sequent 24.11 Hyundai i20 z instalacją LPG BRC Sequent 24.11
    Hyundai i20 z instalacją gazową utrzymuje 5-letnią potrójną gwarancję bez limitu kilometrów. Hyundai Motor Poland wprowadził do sprzedaży model i20 z instalacją LPG. Samochód z napędem na gaz dostępny ...
    Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami? Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami?
    Zastanawiasz się nad zakupem samochodu? Na pewno jest to dość stresująca chwila, patrząc szczególnie na fakt, iż nowości nie brakuje. Im więcej posiadamy pieniędzy, tym większy zakres możliwości mamy do wyboru. Niezależnie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes S
      Mercedes CE 300, alufelgi
      Chicago Auto Show 2008
      Audi A5 DTM MotorSport