Pomocy!!! kupuje pierwszy samochód obym bledu nie zrobil

Pomocy!!! kupuje pierwszy samochód obym bledu nie zrobil

09 Lut 2009, 01:13

witam
mam takie pytanie do was chcem kupic pierwszy samochod mam na to max 10 tys dobrze by bylo jak by mial w miare male spalanie byl dosc mocny i ewentualnie zebym na czesci majatku nie wydawal bede nim jezdzil praktycznie do pracy i do dziewczyny ale jak bym chcial jechac gdzies dalej to zebym mogl pewnie nim jechac w dalsza trase ? myslalem o VW golf III 1.9 tdi 1997 rok albo honda civic VI 1997 rok ale jest strasznie zimna w srodku wolal bym cos bardziej przyjemnego dla oka we wnetrzu pomocy pomozcie
Switchdeath
Nowicjusz

Re: Pomocy!!! kupuje pierwszy samochód obym bledu nie zrobil

09 Lut 2009, 01:43

Może Opel Vectra B albo Opel Astra 2 ?;) miłę dla oka spalanie na poziomie ;) a czesci nei sa zbyt drogie ;)
Zordrak
Początkujący

Miejscowość: Gdańsk

09 Lut 2009, 07:24

volvo s40 tez jest niczego sobie . polecam albo lagune
artek1993
Początkujący

09 Lut 2009, 10:32

Rover 200
[link wygasł]

- mocny poniżej 10s do setki
- mało pali 5-7l
- mało awaryjny silnik
- części dostępne i w cenach jak do aut zachodnich
- moim zdaniem wygląda lepiej niż golf 3
NFSU9
Aktywny

Miejscowość: WWA
Auto: 350z
Silnik: 3.5v6 300km

09 Lut 2009, 12:58

Seat Ibiza lub Cordoba powyżej 1,4.Dobre auta za rozsądną cenę,z trwałą mechaniką,prostymi naprawami,z mnóstwem części na rynku za rozsądne pieniądze. Do tego są szanse na kupno auta zakupionego pierwotnie w polskim salonie.
pozdro
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

09 Lut 2009, 15:01

Zordrak napisał(a):Może Opel Vectra B albo Opel Astra 2 ?;) miłę dla oka spalanie na poziomie ;) a czesci nei sa zbyt drogie ;)

nie chce Opla za duzo moich znajomych kupilo to na poczatku i zaraz po paru dniach ato rozzrzad ato skrzynia jakos nie mam zaufania :P
Switchdeath
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

SKODA Citigo - nr 1 w segmencie aut mini! SKODA Citigo - nr 1 w segmencie aut mini!
    SKODA Citigo zajęła 1. miejsce pod względem sprzedaży w segmencie A na polskim rynku w styczniu 2013 roku. Model Citigo od momentu wprowadzenia na rynek cały czas zajmował bardzo wysokie pozycje, jednak pierwszy raz udało ...
    Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić
    Samochody tracą na wartości najbardziej w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji. Po tym okresie cena auta spada nawet do 40 proc. jego wartości początkowej. Jeśli jest to intensywnie eksploatowany samochód firmowy, który ...

• Re: Pomocy!!! kupuje pierwszy samochód obym bledu nie zrobil

09 Lut 2009, 18:20

Miałem jednego Opla i w pracy mam następne 2 - nie ma z nimi tyle problemów. Co do tych 10 tys. to ciężko będzie z golfem 4 za tyle kupić. Może Mondeo ? akurat mam do sprzedania haha :) w sumie auto ok, nic sie nie psuje itd. :)
    Kto za młodu głupim nie był ten na starość nie zmądrzeje...
    bbr86
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Wałbrzych

09 Lut 2009, 18:45

mi chodzi o Golfa III 1.9 tdi
    Switchdeath
    Nowicjusz

09 Lut 2009, 18:49

przepraszam - rzeczywiście nie zauważyłem. 1.9 TDI to już klasyka - super niezawodne i ekonomiczne, może brak im kultury pracy i hałasują ale są dynamiczne i oszczędne. Tyle, że w III ciężko będzie o niezajechany
    bbr86
    Aktywny
    Awatar użytkownika

09 Lut 2009, 20:22

no wlasnie slyszalem ze musze uwazac co kupuje znajomy mechanik doradzal zebym kupil golfa III 1.8 ale i tak i tak nie wiem gdzie i na co patrzec przy ogladaniu samochodu zeby sprawdzic czy jest ok:/
    Switchdeath
    Nowicjusz

09 Lut 2009, 20:54

Switchdeath napisał(a):
    Zordrak napisał(a):Może Opel Vectra B albo Opel Astra 2 ?;) miłę dla oka spalanie na poziomie ;) a czesci nei sa zbyt drogie ;)

nie chce Opla za duzo moich znajomych kupilo to na poczatku i zaraz po paru dniach ato rozzrzad ato skrzynia jakos nie mam zaufania :P

bo to sie na poczatku wymienia zeby nie było dymu logiczne jest to ze jak kupujesz uzywane autko to wymieniasz podstawowe rzeczy zeby nie było potem wiekrzych problemów
    Zordrak
    Początkujący

Miejscowość: Gdańsk

09 Lut 2009, 21:22

ale tu nawet chodzi o sam fakt ze VW sa mocniejsze niz ople i to sporo :) a teraz jeszcze naprawde zaczelem sie zastanawiac nad Roverem 200
    Switchdeath
    Nowicjusz

09 Lut 2009, 21:30

rozrząd po zakupie to podstawa - najlepiej cały zestaw z rolkami i napinaczami no chyba, że jest na łańcuszku
    bbr86
    Aktywny
    Awatar użytkownika

09 Lut 2009, 22:51

Chcesz auto do pracy ( a wiec musi być ekonomiczne), i chcesz auto na dalsze wypady ( czyli musi wraz z ekonomia laczyc w sobie troche komfortu i troche mocy), i z tego co przypuszczam chcesz sie nim troche dłużej pocieszyc (czyli coś w miare malo awaryjnego), dobrze by tez bylo jak by autko troche sie jeszcze podobalo, a to wszystko do 10tys. Troszke ciężko połączyć te wszystkie rzeczy za te cene. Moze np. FORD'a Mondeo z lat 99-00. z silnikiem 1.8 TD, auto przekracza budzet o jakies 3tys, ale za to w miare rocznik za w miare pieniadze, dodatkowo auta dobrze wyposazone. Sąsiad ma starszego mondeo z 94 roku w 2.0 TD, do dzisiaj juz przez 5 lat jezdzi tym samochodem i bardzo sobie chwali, zero wiekszych klopotow.

Albo Honda Civi z silniczkiem 1.6 115km '96, bezawaryjne autko, bardzo zwawe. Mozna tez silnik 1.4 ale osobiscie wolalbym ten mocniejszy.
    szybki708
    Początkujący

09 Lut 2009, 23:06

myslalem tez i o Mondeo ale jest zbyt duze niedawno odebralem prawko :P wolal bym cos ktotszego jakiegos hatchback-a
    Switchdeath
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      S2020005