POMOCY! Mercedes w124 czy Audi 100 c4

Który samochód w dieslu? Mercedes w124 czy Audi 100 c4

Ankieta zakończyła się 10 Lip 2010, 15:40

Mercedes w124
5
63%
Audi 100
3
38%
Razem głosów : 8

POMOCY! Mercedes w124 czy Audi 100 c4

04 Wrz 2009, 15:40

Koledzy pomóżcie mi przy wyborze samochodu, mam ogromy dylemat pomiedzy mercedesem w124 (2,5tdi, 3.0tdi) a audi 100 (2,5tdi) Obydwa samochody w dieslu.
Chcę wydać w granicy 10 000zł do 12 000zł. Do mercedesa mam sentyment i zachęca mnie jego niezawodność natomiast w audi podoba mi się wnętrze, 6-cio biegowa skrzynia, oraz mniejszy apetyt na paliwo. Merca chyba wolałbym w automacie...

Napiszcie co byście wybrali i dlaczego, z góry dzieki :)
szymekstanley
Nowicjusz

Miejscowość: Katowice

04 Wrz 2009, 20:53

Kiedyś chorowałem na w124. A wybrał bym go za jego niezawodność ( pół miliona kilometrów nie robi na nim wrażenia). Czytałem o egzemplarzach, które miały przejechane ponad półtorej miliona ;) Który samochód potrafi dobić do takiego wyniku? Po drugie urzekł mnie jego wygląd. Dochodzi do tego wygoda w podróżowaniu. Zresztą wystarczy spojrzeć na allegro i zobaczyć że mimo wieku ten samochód się ceni. Po prostu ma to coś w sobie czego audi nie posiada :D Ja byłbym za mercedesem.
Tonex
Nowicjusz

Miejscowość: Sieradz

05 Wrz 2009, 08:02

Też postawiłbym na merca.
Wygoda pierwsza klasa, niezawodność jakiej już nigdzie nie ma, jak kolega wyżej zauważył nie bez powodu się cenią. Audi te dobra firma, ale słyszałem że silniki 2.5 w "setkach" nie są tak dobre jak 1.9 w 80.
stasiowski121

05 Wrz 2009, 10:32

Zdecydowanie Mercedes z silnikiem 3 litry. Audi nie ma z nim szans, szczególnie z 2,5 TDI.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

05 Wrz 2009, 13:49

hmmm... no dzieki za odpowiedzi:) a orientuje się może ktoś jak się sprawuje automat w 3.0tdi/2.5tdi, slyszalem ze skrzynia jest 4 stopniowa, przy wyzszych predkosciach nie jest bardzo glosno w srodku? i jak porownywalnie wyglada spalanie pomiedzy automatem a manualna skrzynia? i czy wogole warto za taka kwote kupowac merca z automatyczna skrzynia?
szymekstanley
Nowicjusz

Miejscowość: Katowice

05 Wrz 2009, 18:01

Szymek tym Mercedesom nie liczysz lat tylko liczy się stan,te godne uwagi w pięknym stanie cenią się około 18 tyś zł.nie zapominaj o tym :!: AUDI z tym silnikiem?! W ogóle to Audi?!Mój kuzyn ma ten samochod i powiem ci tak ,niby autko jest w ładnym stanie ale jeszcze nigdy jadąc gdzieś dalej nie wrócił o własnych siłach :shock: Dlaczego?!Psują się tylko bzdury,które potrafią unieruchomić samochód na amen(uszczelka w filtrze paliwa,przewód pompy sprzęłowej,stacyjka)Pytasz o skrzynie automatyczne w Mercedesach?!Jeśli są z sterowaniem podciśnieniowym nie ma z nimi żadnych problemów(patrz na wycieki)Silniki o które pytasz?Daj spokój jesli kupisz auto w dobrym stanie to sie zdziwisz jak niezawodne potrafi być to auto mimo swego wieku :!:
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

"To nie ty wygrywasz w Le Mans, to Le Mans pozwala tobie zwyciężyć"
    W 6-godzinnym wyścigu na torze Silverstone, pierwszej rundzie serii FIA World Endurance Championship, Toyota wyprzedziła Porsche, choć jednocześnie rywalizacja między TS050 Hybrid a 919 Hybrid była bardzo zacięta. To dobra ...
    Bernd Rosemeyer - legenda sportów motorowych Bernd Rosemeyer - legenda sportów motorowych
    Przed 75 laty zginął Bernd Rosemeyer, jeden z najlepszych kierowców wyścigowych w całej historii sportów motorowych. 28 stycznia 1938 roku, niespełna 28-letni kierowca poniósł śmierć w wypadku, do którego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50