Poprawa fabryka uzupełnianie wyposażenia

poprawa fabryka uzupełnianie wyposażenia

27 Paź 2016, 21:25

mam octavie w wersji ABC (classic inaczej ) wpadłem na pomysł by tanio poprawić to co fabryka (?) czyli
wymienić korbotronik x4 na 4 elektryczne
podłączyć bagażnik do centralnego bo centralny fabryczny był tutaj tylko na drzwi bez bagażnika
manualne lusterka na elektryczne
wymiana manetki wycieraczki na ta ze sterowaniem kompem
Dużo z tym roboty ? chce założyć to sam i mam dostęp do tanich czesci robione to będzie na oryginałach używanych (top zustand :P ) i co z modułem komfortu ?
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 27 Paź 2016, 22:21, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Wulgaryzm
adamo1381
Nowicjusz

Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.6 102 km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: poprawa fabryka uzupełnianie wyposażenia

27 Paź 2016, 22:23

1. Przeczytaj regulamin, bo następnym razem będzie ban.
2. Jaką posiadasz wiedzę w zakresie elektryki samochodowej?
3. czy sprawdziłeś już, czy masz wyprowadzone wiązki do tych rzeczy?
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Paź 2016, 10:50

AD1 zapomniałem przyszarzeje się bez bicia ;)
Ad2 zakładać mi będzie ojciec wiec się na tym zna
Ad3 wiązki są :)
adamo1381
Nowicjusz

Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.6 102 km
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2001

28 Paź 2016, 13:04

adamo1381 napisał(a):mam octavie w wersji ABC (classic inaczej ) wpadłem na pomysł by tanio poprawić to co fabryka

O tym wiemy już od dawna :D Pisałeś skoda-octavia-elektryczne-szyby-vt92287.htm#p586794 i tutaj male-problemy-ze-skoda-prosze-o-pomoc-vt91713.htm#p582395 Nie widzę sensu tworzenia przez Ciebie nowego tematu . Mogłeś kontynuować jeden z nich , tym bardziej że już tam ktoś się udzielał.
adamo1381 napisał(a):zakładać mi będzie ojciec wiec się na tym zna

Jak się zna to bardziej on odpowie na Twoje pytania. Poszukajcie schematu dla tego auta bez szyb elektrycznych jak i z takimi szybami. Będzie potrzebny bo trzeba nie tylko wymienić wiązki w drzwiach ale również prawdopodobnie zmodyfikować instalację wewnątrz budy. ( zasilanie siłowników , linia CAN bus itp.) Skoda słynie z tego że nie ma więcej kabelków poza tym co wyszło na wyposażeniu z fabryki.
adamo1381 napisał(a): co z modułem komfortu ?

Podłącz komputer , połącz się z nim i odczytaj numer sterownika. Poszukaj informacji czy ten który masz w aucie obsługuje elektryczne szyby ewentualnie podaj tutaj.
adamo1381 napisał(a):mam dostęp do tanich czesci robione to będzie na oryginałach używanych
O ile wiem w połowie 2001 roku była zmiana komponentów. Tutaj ostrożnie z doborem tak aby wszystko się nie gryzło z resztą.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Typ: Kombi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nooteboom Trailers - innowacje w DNA Nooteboom Trailers - innowacje w DNA
    Uczestniczyliśmy w dniach otwartych zorganizowanych przez Nooteboom Trailers – holenderskiego producenta naczep specjalistycznych wykorzystywanych w transporcie nienormatywnym. W 2016 r. rodzinna od pokoleń firma Nooteboom ...
    Słownik motoryzacyjny - pojęcia, skróty, hasła, terminy Słownik motoryzacyjny - pojęcia, skróty, hasła, terminy
    Słownik terminów motoryzacyjnych (motosłownik) dostępny na naszym forum zawiera starannie wyselekcjonowane hasła z zakresu naprawy samochodów, budowy i eksploatacji, a także z zasad ruchu drogowego oraz innych ...

•