Poprawa jakości dźwięku za niskie pieniądze

15 Lis 2019, 20:24

Cześć. Mam daewoo lanosa hatchback. Posiada dwa głośniki w przednich drzwiach. Narazie są to blaupunkty(jakieś za 70zl). Drzwi dzisiaj wygluszylem. Może trochę amatorsko ale różnica jest. Dźwięk zamykania drzwi zupełnie inny. Jest Super!! Ale po wygłuszrnie drzwi jest mały problem. Myślałem że to buczenie które było wcześniej to efekt braku wytlumienia, ale jednak to badziewie głośniki :( chciałbym je wymienić wraz z okablowaniem. W obecne dziury jestem w stanie wsadzić głośniki 10cm lub 13 z dystansami. Polecicie mi jakieś niedrogie żeby spoko grały? O okablowanie też bym prosił :)
Moga być nowe i używane
Xylizkb
Początkujący
 
Posty: 69
Zdjęcia: 2

15 Lis 2019, 21:42

Jaki masz budżet? Głośniki lepiej kupić większe czyli 13cm do tego można by dołożyć tweetery lub taniej głośniki dwudrożne w drzwi w miejsce które masz.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

15 Lis 2019, 21:44

Chciałbym się zmieścić w 150zl max z wysyłką. Chociaz nie ukrywam że bardziej przemawia do mnie max 120zl. Obecne blaupunkty bym zostawił, gdyby nie to że bass maja zepsuty :(
Xylizkb
Początkujący
 
Posty: 69
Zdjęcia: 2

15 Lis 2019, 21:57

Kup sobie jakiś używany komplet kabli że skrzynia, za 100 coś wyrwiesz i efekt bedzie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

15 Lis 2019, 22:00

Skrzyni nie chce bo potrzebuje czegoś z przodu. A jeśli przy rocku przy delikatnym basie mi drzwi charczą to muszę te głośniki wymienić. Znalazłem Pioneer Ts-g1045 tanio uzywki. Czy kupno tego +jakiejś skrzyni w przyszłym miesiącu to będzie ok?
Xylizkb
Początkujący
 
Posty: 69
Zdjęcia: 2

16 Lis 2019, 13:46

Xylizkb napisał(a):Pioneer Ts-g1045 tanio uzywki
Dobre głośniki i nic lepszego nie kupisz w założonym budżecie. Jak dostaniesz gwarancję rozruchową to możesz brać.
Xylizkb napisał(a):Czy kupno tego +jakiejś skrzyni w przyszłym miesiącu to będzie ok?
Skrzynia nawet jakaś nie duża odciąży bas w głośnikach i na pewno lepiej całość zagra bo fajny bas nawet nie duży lepiej brzmi jak jest z tyłu słyszalny w samochodzie :)
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Projekt nadwozia BMW i3 Concept Coupe
    Architektura LifeDrive – nowy wygląd i kolorystyka nadwozia. Za sprawą języka stylistycznego opracowanego specjalnie na potrzeby modeli BMW i powstał projekt karoserii koncepcyjnego nadwozia coupe, która sygnalizuje ...
    Samochody użytkowe Volkswagena - szeroka paleta modeli
    Najważniejszymi punktami są ekologiczne koncepcje samochodów, napęd na wszystkie koła samochodów użytkowych VW i specjalistyczne zabudowy. Dodatkową atrakcją technologiczną jest Prototyp eT! Na najważniejszych ...

27 Lis 2019, 20:27

Głośniki zamontowane. Grają fajnie, ale czuję że ustawienia dźwięku są delikatnie przestrojone. Wchodząc do ustawień dźwięku bass jest na 60hz(najnizsza możliwa opcja) m, a profilu mid tre i bas nie wiem jak ustawić żeby było fajnie do muzyki punkowo rockowej. Polecisz mi jakieś ustawienie?
Xylizkb
Początkujący
 
Posty: 69
Zdjęcia: 2

29 Lis 2019, 10:14

Xylizkb napisał(a):Wchodząc do ustawień dźwięku bass jest na 60hz(najnizsza możliwa opcja)
Bo przy takim ustawieniu słychać bardziej dudnienie ja bym ją trochę podniósł do góry na głośnikach i odpowiednio ustawił
Xylizkb napisał(a):profilu mid tre i bas nie wiem jak ustawić żeby było fajnie
Tu jakie masz możliwe ustawienia? Generalnie musisz włączyć sobie jakąś muzykę w dobrej jakości i wtedy próbować ustawić te parametry zmieniając i słuchając przez chwilę po modyfikacji ustawienia.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!