Peugeot 406 - licznik i podłączenie przewodów

22 Cze 2018, 12:46

Witam.
Mam nie typowy problem w swoim aucie a mianowicie próbowałem na nowo zaizolowac przewody obok bezpiecznikow bo ktoś to zrobił bardzo nie chlujnje. Wszystko zrobiłem tak jak było wcześniej lecz przestał mi działać licznik całkowicie mówię tu o poziomie paliwa, przebiegu, predkosciomierz i obrotomierz a i dodam równiez że nie działa mi zegarek nad radiem po tym zdarzeniu, mechanik powiedział że wszystko jest prawidłowo podłączone lecz dalej nic :| dodam tylko że w elektronice samochodowej jak i w mechanice jestem zielony więc jak macie jakieś rady to prosił bym o jak najprostszą odpowiedź :)
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi
Wrzesiu
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 25 08 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Peugeot 406
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

25 Cze 2018, 10:46

Dlaczego te przewody były izolowane przez kogoś? Były przecinane i ponownie łączone?

Jeżeli tak to jedyna rada jak nie są polutowane zrobić to i na nowo zaizolować. Wtedy będziesz miał pewność że z przewodami jest ok. Jak licznik nie będzie dalej działał to być może problem będzie w samym liczniku.

Bezpieczniki wszystkie są ok?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

01 Lip 2018, 14:38

Przewody są już zaizolowane i polutowane lecz licznik ani drgną :( aktualnie jestem na zagranicą i nie wiem czy usterka już została naprawiona ponieważ auto zostawiłem u mechanika ale jak wrócę to dam znać :yes:
Wrzesiu
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 25 08 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Peugeot 406
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

03 Lip 2018, 22:47

Ok, zobaczymy co tam wyszło i ewentualnie będziemy szukać dalej.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!