Sedan do miasta ok. 25 tys

21 Lis 2018, 18:22

Cześć wszystkim,
szukam samochodu na co dzień. Podstawowe informacje:
-Ile KM rocznie: Ok. 8-10 tys
-Silnik: Benzyna
-Nadwozie: Sedan (potrzebuję miejsca na 2 pary nart w zimie)
-Moc: min. 120 KM, max. 180 KM (jeżdżę raczej spokojnie)
-Trasy głównie w mieście + wypady weekendowe (do 100km w jedną stronę)
-Najczęściej jeżdżę sam
-Komfort: Musi być wygodne, miałem już samochód sportowy i to zdecydowanie nie dla mnie
-Wnętrze: Bez szaleństw, grunt, żeby było solidne
-Budżet: Ok. 25 tysięcy (może być mniej, może być więcej jeżeli warto dopłacić)

Wybrałem 3 modele i kilka aukcji, proszę o opinie czy którykolwiek samochód jest wart uwagi:
-Citroen C5:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ford Mondeo MK4:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

-Honda Accord:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Nie mam faworyta, chyba każde z nich spełnia moje wymagania.
Proszę o pomoc, ewentualnie o wskazaniu odpowiedniego kierunku :D
Ostatnio edytowany przez pantha, 21 Lis 2018, 18:54, edytowano w sumie 1 raz
pantha
Nowicjusz
 
Posty: 10

21 Lis 2018, 18:35

1. Szukaj raczej aut od osób prywatnych
2. Czy na pewno potrzebujesz auta tej wielkości do małych przebiegów po mieście?
3. Popatrz może na s40. Myślę, że spokojnie wystarczy.
4. Silnik 1.6 thp w C5 to szrot, szukaj 2.0/140
5. 1.6vti w mondeo również nie jest bez wad a przy tym zapewnia dynamikę na poziomie seicento
6. w accordzie ogólnie wszystkie silniki spoko ale rdza już się pojawia
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

21 Lis 2018, 18:57

Wrzuciłem 3 inne cytryny, zobacz tego drugiego - ciemnozielony od osoby prywatnej, ale z Niemiec :/
Sedan wydaje mi się odpowiedni, przy takim przebiegu rocznym 2-3 litry mniej spalania to nie jest tragedia, a z czasem może się przydać trochę więcej miejsca.
Co do Accorda VII to wiem, że zaczyna korodować, ale zawsze można zabezpieczyć, a szukam auta na conajmniej 5-7 lat.
pantha
Nowicjusz
 
Posty: 10

21 Lis 2018, 19:37

Nie edytuj, wrzucaj w kolejnych postach.
Sprowadzone auta od handlarzy mają to do siebie, że wszystkie wyglądają tak samo - nawet porannym wiaterkiem niemuśnięte i letnią mżawką niezroszone. Z tymi wcale nie jest inaczej. Na miejscu może być już różnie.

To, że auto jest sedanem niewiele znaczy. Np. peugeot 301 jest sedanem a ma 4,44 długości, dla porównania takie C5 to już 4,78. Nie ma co ukrywać - kawał auta i w mieście jest po prostu mało praktyczny. Zrobisz co chcesz ale porównaj te wymiary z tym czym obecnie jeździsz.
Sam poruszam się autem, które ma 4,99 długości i manewrowanie po Krakowie to dramat.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

22 Lis 2018, 07:26

Dam sobie radę, mieszkam w dość małym miasteczku więc wielkość nie będzie problemem. Z tych aukcji co podałem nic nie jest warte obejrzenia? Mogę nawet na drugi koniec Polski podjechać, ale nie znam się na autach i nie chcę zmarnować czasu:/
pantha
Nowicjusz
 
Posty: 10

22 Lis 2018, 12:55

pantha napisał(a):nie znam się na autach i nie chcę zmarnować czasu

pantha napisał(a):Mogę nawet na drugi koniec Polski podjechać


Wybierz jedno :) Jak się nie znasz to weź kogoś kto się zna albo zamów sprawdzenie auta, bo pojedziesz pół Polski i kupisz kibel no bo już tyle pojechałeś to bez auta nie wrócisz przecież.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

24 Lis 2018, 16:24

Cześć jeszcze raz, wyszukałem kolejne oferty, przedstawię w kolejności od tej, która mnie najbardziej interesuje. Jeśli macie jakieś uwagi/spostrzeżenia to proszę o info:

1. Faworyt, Honda Accord VII - jedyny pewniak z tej listy (wg mnie) ale ponad 400km do przejechania w celu obejrzenia :/
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

2. Ford Mondeo - prosty, neutralny, nieekscytujący, ale solidny i najtańszy z podanych. Jedyny minus - z Niemiec "od pierwszego właściciela"
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

3. Mazda 6 wpadła mi w oko, niestety z Niemiec i lewy, tylny błotnik wygląda na wymieniany + ma otarcie na dole. Ogólnie auto wg. mnie po stłuczce (o ile drobna to nie mam z tym problemu)
[link do oferty na Olx wygasł]

4. Citroen C5 - z Holandii, najciekawszy w środku, ale jak to jest z autami sprowadzanymi - kot w worku. Może być na 10 lat, a może się psuć po roku
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

5. Mazda 6 - znowu sprowadzana, po nalepce z tyłu mniemam, że z Niemiec. Ładna, ale kolejny kot w worku
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

6. Citroen C5 - 85 tysięcy :yes: - 10 latek z Niemiec "od pierwszego właściciela" Mam mieszane uczucia dlatego jest na samym końcu. Ewidentnie gość ściemnia z przebiegiem, do tego słaba jakość zdjęć, to jest raczej taki smaczek
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Pierwsze 4 mnie najbardziej interesują, ale nie mogę się zdecydować. Chcę wybrać 1-2 i je obejrzeć, wtedy zdecyduję.
Proszę o pomoc
pantha
Nowicjusz
 
Posty: 10

24 Lis 2018, 16:43

Wszystko koty w workach albo minus bo z niemiec jedyny pewniak to honda bo... magia polskiej rejestracji i to że z aso a to że na blachach z wawy i faktura vat marża to pewnie przypadek. Temat jest prosty auto sprzedane tanio wypicowane i do żyda...więc tak sam kot w worku jak reszta ofert.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10318
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Lis 2018, 18:28

Ok, czyli nie ryzykować i szukać dalej. To rozumiem, dzięki za pomoc :D
pantha
Nowicjusz
 
Posty: 10

24 Lis 2018, 18:52

Zanim ruszysz w podróż po Polsce weź od sprzedawcy VIN, numer rejestracji za granicą i polski, datę pierwszej rejestracji i sprawdź auto na portalu https://historiapojazdu.gov.pl/ do tego wejdź sobie na np. [Raport z historii pojazdu jest przeterminowany. Sprawdź VIN ponownie] gdzie masz dodatkowo informację od firm ubezpieczeniowych gdzie dowiesz się czy coś było wypłacane z ubezpieczenia i czasami można znaleźć fory z zagranicy. Jak tam wyjdzie OK to interesuj się dalej, jak wyjdzie że miało np. szkodę za granicą na 50 tyś euro to odpuść sobie. Podstawa to spokój przed zakupem, ja swojego auta szukałem 2 miesiące, wcześniej tylko wybrałem czego szukam, marka, rocznik, silnik.
actchris
Początkujący
 
Posty: 65

24 Lis 2018, 20:00

pantha napisał(a):Mazda 6 - znowu sprowadzana
Mazdy będą niestety sprowadzone, bo ta marka oficjalnie w PL jest od 2009 czy 2010 roku
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Lis 2018, 18:30

Za głosem serca wybór padł na Accorda :P
Warto obejrzeć któryś z tych dwóch?

1. [link do oferty na Olx wygasł]

Z tyłu ma wgniecenie, ale na 90% kolega jest w stanie mi to wyciągnąć za 3-4 stówki (ma firmę i zajmuje się usuwaniem wgnieceń, a lakier wydaje się ok w tym miejscu). Aktualnie gość jest 4 właścicielem auta, ale sprawdziłem VIN i jest bezwypadkowe.

2. [link do oferty na Olx wygasł]

Wygląda na zadbany, chyba warto obejrzeć, a czy rocznik jest 2003 czy 2006 to nie ma dla mnie znaczenia. Grunt, żeby pojeździł jeszcze kilka lat bez większych wydatków.

To jak? myślicie, że warto się zainteresować czy szukać dalej? Do obu miejsc mam mniej niż 100KM
pantha
Nowicjusz
 
Posty: 10

26 Lis 2018, 18:48

1. Akurat sprawdzanie bezwypadkowości po VIN w 12 letnim aucie jest śmieszne.
To nie jest zwykłe wgniecenie tylko przebiega przez rant, raczej nie uda się wyciągnąć bez śladu. Zresztą za 3-4 stówki to kupisz drugą klapę w kolorze.
Nooo i w sumie 1300 wyświetleń i wisi, trochę sporo.
Ogólnie to nie wygląda źle
2. Też z zewnątrz spoko
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

26 Lis 2018, 18:50

W tym pierwszym to bym się bardziej martwił wylizanym silnikiem, niż wgnieceniem.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

04 Gru 2018, 11:10

Oglądałem pierwszą Hondę z wgnieceniem z tyłu i to był zmarnowany czas. W środku smierdziało, beżowe wnętrze miało głównie kolor czarny jak po smarze itp. Dodatkowo rdza po wewnętrznej stronie drzwi pasażera, podrapane drzwi od środka. Dawno nie widziałem tak zaniedbanego wnętrza :/
Moglibyście rzucić okiem na ofertę Forda? Wisi już prawie miesiąc więc coś musi być nie tak, tylko co?

[link do oferty na Olx wygasł]
pantha
Nowicjusz
 
Posty: 10