Nieuczciwe Auto komisy

20 Sty 2014, 23:03

Chciałbym wszystkich przestrzec przed komisem MOTO MAKS w Gdańsku. Przejechałem 550km żeby kupić bezwypadkowego forda gallaxy, bowiem miał być zupełnie bezwypadkowy. Właściciel przysięgał się że nie było napraw blacharskich. Sam mierzył grubość lakieru podczas rozmowy telefonicznej. Przyrzekł, że jeżeli z autem będzie coś nie tak to odda pieniądze za paliwo. Mając 100% zapewnienie wynająłem lawetę i pojechałem po auto. Na miejscu okazało się że tylna lewa ćwiartka auta była wspawana a grubość lakieru nie zgadzała się jak obiecywał sprzedawca. Na moje pytanie dlaczego mnie okłamał powiedział że to nie on wcześniej ze mną rozmawiał, że nie ma mowy o żadnej rekompensacie chociażby połowy kosztów podróży (nie mówiąc już o urlopie, lawecie). Oczywiście nie powiedział tego w sposób tak kulturalny jak ja to opisałem. Człowiek sprzedający w tym komisie jest bezczelnym ignorantem i chamem mającym w d... kupującego. Znając cwaniactwo handlarzy samochodów myślałem że się zabezpieczę przed oszustwem uzyskując zapewnienie o zwrocie kosztów w przypadku niezgodności stanu auta z tym co jest w ogłoszeniu komisu ale niestety nie udało się. Dlatego pomny swojej 1100km trasy( w dwie strony) chciałbym przestrzec wszystkich przed oszustami MOTO MAKS. Najgorsza w tym wszystkim jest bezsilność wobec tych oszustów.Pozdrawiam i jeszcze raz przestrzegam.
vater
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: mercedes

21 Sty 2014, 07:36

Witaj
Następnym razem poproś o oświadczenie o bezwypadkowości i pozostałe ustalenia na piśmie...
Bedzie inaczej tańczył:)
Pozdrawiam i życzę małego spalania.
furio
Początkujący
 
Posty: 53
Prawo jazdy: 11 10 1987
Auto: Peugeot 5008
Silnik: 1,6
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

27 Sty 2014, 20:01

Witam również jak koledzy z powyższych postów chciałbym przestrzec przed firmą z Radomia ACH CENTRUM firma zapewnia, że sprowadza bezwypadkowe auta z krajów Unii Europejskiej a zwłaszcza ze Szwajcarii a w rzeczywistości są to auta z lewą książką serwisową która zupełnie nie potwierdza przebiegu auta oraz wykonanych napraw z historią auta w serwisie. Co więcej odziwo wszystkie sprowadzone samochody są w większośći produkowane w miesiącach grudzień np. grudzień 2001 rok a rejestrowane(pierwsza rejestracja) zawsze w lutym 2002 roku. Cóż za wielki zbieg okoliczności. NIE POLECAM WCALE jedna wielka ściema !!! :no:
link poniżej: http://ach.otomoto..pl/
rolerx
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: VW
Silnik: 1.8
Paliwo: Inne
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 2006

08 Gru 2015, 12:11

Handlarz#Samochody z Niemiec#Józefów#Koło Orlenu#Grzegorz W.#
Ja dodam poważne ostrzeżenie przed handlarzem koło Józefowa ( koło Warszawy ). Mają plac koło stacji Orlen ( tylko ich plac i stacja w tym miejscu ). Chciałem kupić samochód, obejrzałem go, na następny dzień umówiłem się na stacje diagnostyczną i miernik lakieru. Na stacji wyniki do zaakceptowania, ale miernik pokazał że ma w wielu miejscach b.dużą warstwę szpachli. Co pokazało że oprócz wielkiego gradobicia był mocno uderzony z tyłu( co zazębiało się z pewnymi danymi ze stacji diagnostycznej ). Do tego w ofercie było napisane że pierwszy właściciel a w papierach wyszło że trzeci. Samochód był niezgodny z ofertą w związku z czym uznałem że cena wywoławcza powinna się obniżyć więcej niż 1/10 ceny nie bitego pojazdu z 1 ręki( a cena jak na ten model nie była niska ). Handlarz nie chciał rozmawiać ani oddać pieniędzy !!! Aktualnie będę się z nim sądził - nie można dawać bezproblemowo zarabiać złodziejom i oszustom.
Dane nieuczciwego handlarza z jego stempla którym się posłużył :
- wpis nie ma szkalować a ostrzec innych gdyż czuje się oszukany-
Grzegorz W. - wychowany przez Wilki
tel: 514 *** 869
Oszukany44
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Chevrolet
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

06 Mar 2016, 16:31

Witam,

Dot.: Auto Centrum V8
ul. Zambrowska 29
Wysokie Mazowieckie

O ile praktyki handlarzy sa ogolnie znane i wszyscy doskonale zdaja sobie z tego sprawe, w mojej sytuacji chcialbym opisac sposob podjescia do klijenta w tej firmie. Nadmieniam, ze jestem osoba indywidualna, spoza branzy, chcialem poprostu zakupic swojemu
dziadkowi Skode Fabia 2, 2008 rok, za 20900 zl. Po dotarciu na miejsce z mechanikiem, okazalo sie ze samochod jest po wypadku, malowany blotnik, drzwi, zgiety prog. Nie potrzeba bylo testera lakierniczego, chodziaz zapobiegliwie posiadalismy tester i skaner diag, co niestety dzisiaj staje sie powoli niezbednym wyposarzeniem przy zakupie auta uzywanego, szczegolnie od handlarza :) Po probie uzyskania numeru VIN (panowie Wam nie wysla mailowo ani tel) tego scisle tajnego numeru identyfikacyjnego pojazdu, bo jak uslyszalem na miejscu "nie wysylaja byle komu", nie dochodzilem na jakiej podstawie klasyfikuja potencjalnych klijentow
kto jest byle kim, moze ewentualnie po kolorze oczu, wiec radze zaopatrzec w kolorowe soczewki kontaktowe :) Ale wracajac do meritum - po moim twierzeniu, ze z takim podjesciem do klijenta, beda sprzedawac ten samochod pol roku, zostalem wyrzucony z komisu - wskazali mi brame wyjsciowa. Nadmieniam, ze nikt o zdrowych zmyslach nie kupi samochodu za ponad 20 tys bez jakiegokolwiek sprawdzenia, samochodami nie da sie wyjechac poza teren, sa "bezwypadkowe", numeru VIN sie nie uzyska, wiec AutoDNA odpada. Obsluga hamska. Wnioski Panstwo wyciagnijcie sami.

Pozdrawiam, zycze przemyslanych i udanych zakupow, dobry samochod to bezpieczenstwo na naszych drogach.
mg785
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: VW
Paliwo: Diesel

24 Lut 2019, 11:18

Ok. to było na tyle od strony sprzedawanych samochodów. Wawer, Bronisława Czecha 104 - taki tam komis w krzakach. Jak zauważyłem sprzedają 90% niesprawnych samochodów. Jeśli odkryjesz sporą ilość wad, które spowodują nie małą obniżkę ceny to przygotuj się na to co odkryjesz w domu. Ja w komisie chciałem obniżyć cenę o tysia ale zaczął marudzić i niby uczciwie poprosił bym troszkę nie dołożył bo on sam chciałby troszkę na tym zarobić. Oczywiście dołożyłem te 200 zł. Skoda z pękniętą przednią szybą małymi obiciami, paskudnie przyczepionym przednim zderzakiem i kołkiem podtrzymującym prawą szybę by nie opadła :D no i kilka drobnostek poszła w moje ręce za 3200. Myślę że i tak troszkę przy dużo ale niech tam - ja przynajmniej byłem czysty, nie okazałem się żydem. obejrzałem z dziesięć samochodów i już miałem dosyć tego jeżdżenia. Ale skoda jak później zauważyłem nie miała świateł stopu, wstecznych a kierunki świeciły na biało przyciski od szyby rozleciały się w ręku. Ok. to jeszcze idzie zrobić na własną rękę. Idzie to przełknąć. ale jak pojechałem po mojej zmianie oleju do warszawy i z powrotem około 200km. to zgubił gdzieś 1,5 l oleju 1 l płynu chłodzącego i stracił na mocy której nie odzyskał po uzupełnieniu płynów. Zaproponowałem handlarzykowi że oddam samochód do naprawy a on. odda mi połowę za tą usługę - oczywiście odmówił na wstępie rozmowy. Wiem że gdybym chciał go oddać przed naprawą to ten zwróciłby mi tysiąc zł. ponieważ tak mi wpisał w fakturce, zastrzegłem by wpisał właściwą kwotę ale on zrobił jak chciał, co dostrzegłem chyba po miesiącu. Wiem że nic nie wskóram, ale nic nie stoi mi na drodze by mu troszkę napsuć nerwów. Uwielbiam trollować i potrafię robić to bez kłamstw i niegrzeczynych zachowań. prawda w zbyt wielu miejscach bardzo boli. Zwłaszcza ta niewygodna która niechcący wchodzi do życia prywatnego. Ludzie mają swoje przyjemności w internecie, różne konta, samo nazwisko już coś mówi, numer telefonu, powiązani znajomi, byli klienci, powiązane firmy, urzędy. Są tysiące miejsc z którymi można zrobić użytek nie łamiąc prawa. Walczyłem w ten sposób z jednym szpitalem. Uwierzcie że to działa. A ja dość długo chciałem się dogadać więc moralnie jestem czysty.
tomekemgeoka
Obserwowany
 
Posty: 2

22 Mar 2019, 09:08

Wydaje się uczciwy ale jednak nie – wiec łatwo się naciąć.
Chodzi o komis w Radomiu występujący na OTOMOTO jako Tryton lub Tryton 2 . Komis przy ulicy Kieleckiej 16/24 – auta ze Szwajcarii.
Uwaga na opisy wyposażenia – Pan przez telefon zapewniał, że wszystko się zgadza, a tu na miejscu:
- zamiast panoramicznego dachu to panoramiczna szyba przednia
-zamiast podgrzewanej przedniej szyby to kurtyna powietrzna
-wpisał że na wyposażeniu jest zmieniarka CD – niestety brak
- i najgorsze zamiast skrzyni automatycznej klasycznej hydraulicznej jest półautomatyczna Tiptronic!!!

Uwaga! Ci Państwo po kryjomu zaniżają kwotę na fakturze mając nadzieje, że klient nie zauważy.!!!
Wieczny81
Obserwowany
 
Posty: 1

06 Maj 2020, 11:38

Hała
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 0

06 Maj 2020, 12:51

Dzięki za info! Mój kumpel mieszka w Gdańsku. Muszę mu o tym powiedzieć
RobertoN
Początkujący
 
Posty: 60

18 Maj 2020, 12:27

Chciałem ostrzec Was kierowcy przed AUTOKOMISEM DAKAR w OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM. Sczerze odradzam zakupu samochodu w tym komisie. Właścicielem jest osoba która oszukuje w żywe oczy, sprzedaje totalny złom powypadkowy i jeszcze do tego perfidnie kłamie!!! Uszkodzenia są zamaskowane, pourywane elementy, poodpinane wtyczki - żenada!!
Szanowni państwo uważajcie na ten komis i właściciela który ma głęboko klientów w....
Czytaj więcej: https://dakar-ostrowiec.otomoto.pl/?q=& ... rice%3Aasc
Hała
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 0

19 Gru 2020, 19:18

Witam, chciałbym przestrzec przed zakupem samochodu w Centrum Samochodów używanych Mazda Psary. Specjalizują się oni w sprzedaży aut z ukrytymi wadami. Atmosfera jest doskonała do momentu kupna wozu. Po zapłaceniu za auto obsługa przestaję się już uśmiechać. Najlepiej nie mieć żadnych uwagi. Szkoda, że człowiek nie ma czasu po sądach biegać. Właściciel lubi wakacje za granicą!!!
maliszka
Obserwowany
 
Posty: 2