Mercedes W906 problem z elektryką

29 Paź 2020, 10:57

Witam. Mam problem z moim Mercedesem W906, a mianowicie chodzi o panel obsługi z oświetleniem wewnętrznym znajdujący się nad środkowym pasażerem. Chciałem ostatnio włączyć owo oświetlenie i nie działało pomyślałem, że się żarówki przepaliły, lecz nadal nic więc wyciągnąłem cały ten panel (napięcie na przewodach zasilających było odpowiednie) wyczyściłem i sprawdziłem okazało się, że jest sprawny więc podłączyłem do zasilacza laboratoryjnego i panel świeci. Jeszcze dodam, że napięcie spada niemal do zera przy jakimkolwiek obciążeniu. Rezystancja między przewodami do zasilania panelu jest niemal zerowa a miernik pokazuje przejście. Bezpiecznik zabezpieczający ten obwód znajduje się pod siedzeniem kierowcy (F55/5) pod numerem 19 o wartości 25 amperów i według schematu pod tym bezpiecznikiem jest tylko ten obwód. Po wyciągnięciu bezpiecznika przejście pomiędzy plusem a minusem. Czy jest ktoś, kto zna się w temacie, przerabiał ten problem i jest w stanie mi powiedzieć jaka była u niego przyczyna mam wrażenie, że to niewielkie zwarcie więc w którym miejscu mogła się przetrzeć izolacja przewodu?
Nikos323
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 1

30 Paź 2020, 08:40

To jest panel który ma w sobie oświetlenie które nie działa czy steruje zewnętrznym oświetleniem?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

30 Paź 2020, 13:29

Jest to panel na którym znajduje się oświetlenie wewnętrzne jednak sam panel jest w pełni sprawny.
Nikos323
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ponad 800-konnym autem - drift na szutrze
    W minioną sobotę w Warszawie i okolicach odbyła się już 57. edycja słynnego Rajdu Barbórka. Wśród najnowszych rajdowych konstrukcji oraz klasyków znalazło się auto, jakiego na odcinkach specjalnych jeszcze ...
    Czy Honda Accord to dobra inwestycja?
    Decyzja o zakupie nowego auta dla wielu osób jest prawdziwą męczarnią. Bardzo duża oferta, bardzo dużo danych liczbowych, mnóstwo informacji. Jednak przyjrzyjmy się na przykładzie jednego z modeli Hondy jakie ...