Pojedynczy stuk przy kręceniu kierownicą w prawo

22 Wrz 2021, 05:54

Czołem! Od około tygodnia zauważyłem dość nieprzyjemną sytuację, mianowicie podczas skręcania kierownicą w prawo (w lewo tak się nie dzieje) słychać pojedynczy stuk, tak jakby był wytłumiony, uderzy raz i później dopiero przy ponownym kręceniu w prawo. Mechanika mam dopiero na za tydzień, ale chciałbym już teraz się upewnić, może być to coś poważnego i kosztownego? Auto to Renault Scenic 2ph1
Glajcu
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 12 01 2021
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Scenic 2
Silnik: 1.5 dCi 84KM
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

22 Wrz 2021, 08:38

Ciężko stwierdzić na podstawie samego opisu bez oględzin problemu. Możliwości jest niestety wiele ...
barkaszz
Nowicjusz
 
Posty: 3

22 Wrz 2021, 10:26

Z której strony słyszysz ten stuk? Przykładowo może to być problem z jednym z łożysk na kolumnie McPhersona i sprężyna strzela przy skręcaniu w jedną stronę bo łożysko stoi i sprężyna skręca się sama w sobie przez co w pewnym momencie przeskauje i strzela.

To się dzieje podczas jazdy i na postoju przy skręcaniu?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9752
Zdjęcia: 34

22 Wrz 2021, 11:17

Tak, zarówno na postoju jak i podczas jazdy to słychać, stuk jest po prawej stronie, jakby przy kole
Glajcu
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 12 01 2021
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Scenic 2
Silnik: 1.5 dCi 84KM
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

06 Paź 2021, 10:51

Witam,
Problem podobny . Stuki w prawym kole, szczególnie przy skręcaniu , ale podczas jazdy no i luz lekki na kierownicy. Nie ma problemu ze wspomaganiem, ani wycieków żadnych, a podobno jeśli coś z maglownicą to są.. Jeden mechanik mówi że końcówka drążka, drugi , że maglownica :unsure: ... Jakoś to samemu można sprawdzić?? Bo ja już zgłupiałem i o ile końcówka to żaden wielki wydatek, o tyle maglownica to już sporo i nie chciałbym, żeby to psu na budę... :wink: . Dzięki
olek50
Nowicjusz
 
Posty: 6

06 Paź 2021, 11:15

Byłem u mechanika i stwierdził rozwalone łożysko MacPhersona, sprawdził to w ten sposób że podniósł auto i poobracał sprężyną na boki, było słychać chrobotanie, przy lewym była cisza - po tym stwierdził
Glajcu
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 12 01 2021
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Scenic 2
Silnik: 1.5 dCi 84KM
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

08 Paź 2021, 10:55

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Może się przyda :wink:
buszka
Nowicjusz
 
Posty: 5