Program i interfejs MaxiEcu

17 Wrz 2021, 18:03

Ktoś ma , używa , podzieli się opinią ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4701
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

19 Wrz 2021, 10:46

Kiedyś używałem. Dla amatorów i wielbicieli napraw jest to można powiedzieć profesjonalny sprzęt. Można z tym zrobić naprawdę dużo, posiadając oczywiście odpowiednią wiedzę. Jest też to dobre ze względu na to, że można kupić do jednego auta, a potem w razie potrzeby dokupować kolejne.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Wrz 2021, 19:51

Nikt nic więcej ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4701
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

22 Wrz 2021, 11:33

Bonifacy - to, co opisują na swojej stronie jest prawdą. Działa to wszystko tak jak opisują. Aczkolwiek na naszym forum mało kto pyta o ten sprzęt i powiem szczerze, że nie wiem dlaczego. A wybór mają jak sam zapewne widziałeś dość spory i w wielu wariantach.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Wrz 2021, 20:49

Tak patrzyłem na stronę producenta w zakładce - funkcjonalność - i mam mieszane odczucia . Są marki gdzie jest możliwość diagnozy wszelakich dostępnych sterowników ale i są marki gdzie jest posucha i skromność . Rocznik auta też nie jest bez znaczenia .Im młodsze tym mniej opcji. W zasadzie program przeznaczony dla starszych aut a i tak można się rozczarować . Dyskusyjna jest też forma podziału na marki . Np , grupa Vag czy Psa.Vag jest wspólna dla skody , audi ....... seata więc jak można brać kasę za licencję każdego z osobna ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4701
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

24 Wrz 2021, 16:23

Podejrzewam, że to programy diagnostyczne ogólne. Czyli takim maxi ECU nie zrobisz tego samego co np diagboxem czy pp2000. Jest to raczej oprogramowanie dla domorosłych mechaników, a nie dla warsztatowców. Aczkolwiek czasem te oprogramowania są dość dobrze rozwinięte .
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Współczesne sportowe Toyoty
    Celica, MR2, Supra czy Corolla AE86 – te samochody znają wszyscy. Ich następca, tylnonapędowe coupe GT86, to jeden z ulubionych samochodów współczesnych drifterów. Jego pojawienie się w salonach ...

24 Wrz 2021, 19:42

MotoAlbercik napisał(a): Jest to raczej oprogramowanie dla domorosłych mechaników, a nie dla warsztatowców
I widzisz tutaj jest dylemat . Domorosły mechanik jedzie na ryżowym sprzęcie za grosze a licencje ma w poważaniu. Dla warsztatu licencjonowane programy kosztują krocie. Poza tym osobiście brzydzę się lewizną. Podjąłem decyzje . Zamówiłem opcję ze wszystkimi markami . A co tam , raz się żyje . Sam osobiście nie namacasz to nic nie wiesz . Zdam relację jak będę po pierwszych testach.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4701
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

27 Wrz 2021, 20:07

Przesyłka dotarła , zainstalowane , wstępnie przetestowane . Zaznaczam że nie jest to reklama a jeno moje spostrzeżenia . Więc tak , dopóki się nie połączysz z pojazdem to się nie dowiesz co program oferuje . Na początek dwie funkcje . Pierwsza to automatyczne skanowanie dostępnych sterowników . Możliwość podczas skanowania kasowanie błędów jak i zapis raportu z opcją wydruku. Druga to zapis zaznaczonych parametrów bieżących w czasie ( dotyczy wszystkich dostępnych sterowników ) i możliwość ich póżniejszej analizy. Program testowany na Fabii pierwsze i drugiej . Praktycznie nie różni się zasadniczo od programów VAG. Dostępne wszystkie sterowniki a w nich bloki pomiarowe, testy , adaptacje , kodowania itp. . Testowany również na oplu astrze H i zafirze B . Również pozytywnie .I tutaj też wszystkie sterowniki dostępne w każdej opcji . Niczym Tech . To co chciałem zobaczyć , zobaczyłem i przetestowałem np. włączenie wentylatora chłodnicy na pierwszym czy drugim biegu . Przeskanowany również mercedes C- class W 204 rocznik2009 . Błędy w module SAMH i abs zdiagnozowane . Sam interfejs może łączyć się z komputerem po BT lub WIFI . Druga opcja wydaje mi się szybsza i na większą odległość . Ale żeby nie było hepi . W najnowszych autach posucha . Np z silnikiem łączność tylko po obd2 . Generalnie program może sprawdzić się nawet w warsztacie gdzie zajeżdzają mniej ambitne auta rocznikowo . Będziemy testować dalej :ok: A i program po polsku w całości :!:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4701
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

29 Wrz 2021, 09:31

No i ok. Ważne, że jesteś zadowolony i że sprzęt spełnia twoje oczekiwania.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000