Poszukuję - EKOnomiczne auto dla rodziców... + mała historia

Poszukuję - EKOnomiczne auto dla rodziców... + mała historia

20 Lip 2013, 20:01

Witam ! Ostatnio auto moich rodziców nie jest jakoś super przez nich uwielbiane. Czasami nawet dobija ich do szału ;/ A to za sprawą jego pseudo - ekonomiczności. Chodzi o Fiata Bravę 1.4 12v - jest to 4 auto mojego taty ( 3 rodziców :D ). I chyba poprzednicy Bravki byli o wiele lepsi ( no może nie maluch >_< ) Najpierw tata miał Audi 80 B2A, potem Fiata 126p, a następnie Forda Fiestę z 1992 roku ( auto to było wg. mojego ojca najlepszym dotychczas jego autem, a to za sprawą wyposażenia "Ghia", mocnego przyśpieszenia [ silnik 1.1 ] i niskiego spalania ). 7 lat temu tata z powodu jakiejś awarii silnika ( chyba dziwne stracenie obrotów ) Fiesty niestety musiał ją sprzedać... wtedy przyszła pora na Fiata Bravę. Z pozoru wydawał się to miły samochód. Czerwony kolor dodawał Bravce pazura. Rodzice byli zachwyceni... do czasu. Zauważyli, że spalanie jest wysokie, auto awaryjne, a silnik mułowaty ! I narazie nie ma pieniędzy na kupienie nowego, więc muszą się cały czas droczyć z Bravą. Jednak gdyby nadeszła ta chwila na zmianę samochodu, to tutaj mam pytanie :

- Jakie auto powinno być odpowiednie dla moich rodziców ?

Wymagania :

- EKOnomiczność ( spalanie auta nie powinno być duże, awaryjność też )
- Dynamiczny silnik
- Cena +/- 11 500 zł
- Wielkość podobna do Fiata Bravy / nie mniejsze
- W miarę pojemny bagażnik
- Komfort Jazdy
- Wygodne / miękkie zawieszenie ( broń boże sztywne )
- Auto w miarę ładne
- Rocznik +2001

Chciałbym jeszcze dodać iż rodzicom z tymi wymaganiami spodobały się auta takie jak :

- Ford Mondeo Sedan przed FL ( 2000 - 2007 )
- Peugeot 307 SW przed FL ( 2001 - 2005 )
- VW Passat B5 FL ( 2000 - 2005 )

Czekam na sugestie od was ;)
LoveCars22
Nowicjusz

Auto: Ursus !
Paliwo: Inne
Typ: Inny

Re: Poszukuję - EKOnomiczne auto dla rodziców... + mała historia

21 Lip 2013, 07:37

W tych pieniądzach zapomnij o Passacie B5 po lifcie.
Ja od siebie zaproponuje VW Bore.
[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

21 Lip 2013, 10:33

Ciekawa propozycja :wink: Ale mam pytanko - dlaczego mam rezygnować z Passata ? Udało mi się na tablica.pl znaleźć kilka ciekawych modeli w dobrej cenie :p
LoveCars22
Nowicjusz

Auto: Ursus !
Paliwo: Inne
Typ: Inny

21 Lip 2013, 10:59

LoveCars22 napisał(a):Ciekawa propozycja :wink: Ale mam pytanko - dlaczego mam rezygnować z Passata ? Udało mi się na tablica.pl znaleźć kilka ciekawych modeli w dobrej cenie :p

Bo to szrot w tej cenie.
Chyba że normalna B5 przed FL .

ode mnie AVENSIS ,

daj linka do tego FLa co tam znalazłeś
Magda93
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: WRO
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W140
Silnik: S300 Turbodiesel
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998

21 Lip 2013, 11:46

Ofert jest wiele a byłeś oglądałeś? Jedz zobacz 2-3 egzemplarze to będziesz wiedział o czym mówimy.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Reflektory ksenonowe - lepsza widoczność i większe bezpieczeństwo Reflektory ksenonowe - lepsza widoczność i większe bezpieczeństwo
    Aby bezpiecznie prowadzić samochód, musimy mieć dobrą widoczność. Pomagają w tym na przykład reflektory ksenonowe, które oświetlają drogę o wiele lepiej niż lampy wyposażone w żarówki halogenowe. Aby ...
    Opel po raz trzeci uznany za Opel po raz trzeci uznany za "najbardziej innowacyjną markę"
    Opel jest liderem w wyznaczaniu trendów w dziedzinie projektowania samochodów i technologii - podczas uroczystości Plus X Award, która odbyła się 6 czerwca wieczorem w Kolonii, ponownie został uhonorowany ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda