Potrzebna pilna pomoc (Audi a6 c5 2.8 b+gaz)

07 Sie 2013, 14:28

Witam serdecznie! Forum przegladam od dluzszego czasu natomiast na chwile obecna bardzo potrzebuje pomocy od znawcow tematu.

Kolega sprzedaje samochod Audi a6 c5 2.8 benzyna + gaz automat (tiptronic)

Szczerze mowiac jesli chodzi o ten samochód nie jestem zbytnio w temacie stad kilka pytań. Samochod jest bardzo dobrze wyposazony - ma m.in jasna skorzana tapicerke, webasto, kolorowa duza nawigacje i szczerze mowiac caly full wypas. Znam kumpla i wiem ze dba o ten samochod jak malo kto, ale chcialbym sie upewnic kilku rzeczy a mianowicie:

1. Czy skrzynia tiptronic jest dobra skrzynia (nieawaryjna)?
2. Instalacja gazowa Staga 5 generacji jest dobra instalacja? Została zalożona kilka miesiecy temu i jest jeszcze na gwarancji.
3. Czy silnik nie jest awaryjny?
4. Najwazniejsze - czy cena 20 tys zł za auto z 1999r nie jest cena zbyt wysoka mimo pelnego wypasu?
5. Na co moge dokladnie jeszcze zwrocic uwage kupujac auto?

Szczerze mowiac zawsze chcialem kupic taki samochod ale nigdy nie bylo tzw 'okazji'. Bardzo prosze o odzew i z góry dzieki
dywcia007
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 05 04 2008
Auto: brak

07 Sie 2013, 14:45

Szczerze mówiąc to pytanie jak dobry to jest kolega?
Bo dziwne że dopiero co założył instalacje lpg i to 5 generacji, i juz się go pozbywa :shock: .
Sam silnik to dobry silnik V6, optymalna jednostka, skrzynia chyba multitronik jest ten zły, a ceny te auta mają tak różne jak ich historia :) . Warto sie także przyjrzeć zawieszeniu gł. przód, hamulce itd.
napoleon
Początkujący
 
Posty: 172
Zdjęcia: 3
Auto: Ford Mondeo
Silnik: benz.lpg

07 Sie 2013, 15:34

Ja bym osobiście tego auta nie kupił. 20000 za 14 letnie auto to lekka przesada, jeszcze ta duza pojemność i moc (silnik moze byc w kiepskiej kondycji) i ten automat który moze sie popsuć a koszty nie będą małe.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra