Potrzebny samochód na pokazy rowerowe

Potrzebny samochód na pokazy rowerowe

07 Wrz 2011, 00:12

Potrzebuje samochodu do przewozu rowerów (nie na dachu, ale w środku), zastanawiam się nad renault Kangoo ( i tego typu podobnymi pojazdami), musze na pokazy rowerowe przewieżć dwa rowery i nie rozkładać ich ( a jakby jeszcze się udało wrzucić trochę bagaży typu: torby, to byłoby super.
Macie doświadczenie z takimi samochodami ? może ktoś już przewoził dwa rowery:P, myślę o Kangoo, bo jest w miare ładne (berlingo jest bleeee:P)
Kozioł71
Nowicjusz

Auto: Jaguar XJ40

Re: Potrzebny samochód na pokazy rowerowe

07 Wrz 2011, 06:23

Ile masz funduszy?Ja osobiście pomyślał bym o jakimś Vito.
np [link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

07 Wrz 2011, 18:06

Będę miał około 7 tysięcy ( myslałem o pierwszym Kangoo z początku produkcji), Vito z tego co wiem, to cholernie rdzewieje:/
Kozioł71
Nowicjusz

08 Wrz 2011, 00:34

P.s.Ostatnio jechałem a pokazy rowerowe swoim Jagiem, samochód z 90r. i nie ukrywam, troche to głupio wygląda, dwa rowery w takim samochodzie...a znajomy mi zaproponował jeszcze, żebym kupił sobie bagażnik dachowy,hehe, XJ40 z dwoma rowerami na dachu, ale musiałoby to komicznie wyglądać:P
Kozioł71
Nowicjusz

08 Wrz 2011, 09:53

To Vito odpada ale Kangoo będzie ok.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

08 Wrz 2011, 12:31

najtaniej wyjdzie przyczepka przystosowana do takich rzeczy, CMC poniżej 750kg i możesz śµigać z B kategorią a żezestaw nie przekracza 3,5T DMC to viatoll też odpada ;)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wymiana filtra powietrza - Honda Civic VIII (UFO) 1.8 i-VTEC [porady] Wymiana filtra powietrza - Honda Civic VIII (UFO) 1.8 i-VTEC [porady]
    Jak wymienić filtr powietrza w samochodzie Honda Civic VIII (UFO) 1.8 i-VTEC 140KM modelu produkowanym w latach 2006 - 2011? Wymiana filtra powietrza w tym modelu jest prosta i każdy sobie z nią poradzi bez problemu . Wystarczy ...
    Silniki VEA z przełomową technologią wtrysku paliwa: Volvo Silniki VEA z przełomową technologią wtrysku paliwa: Volvo
    VEA (Volvo Engine Architecture) to nowa rodzina silników czterocylindrowych, która pojawi się w ofercie Volvo pod koniec 2013 roku. Obejmie ona zarówno jednostki benzynowe, jak i Diesle. W jednostkach ...

• Re: Potrzebny samochód na pokazy rowerowe

11 Wrz 2011, 11:07

Przyczepka odpada, zależy mi na tym, żeby był to samochód bez dodatkowej części z tyłu, którą będę wlókł za sobą:P
    A miał ktoś styczność z samochodami typu nissan Serena? Toyota Yaris Verso? może coś tego typu byłoby ok na pokazy rowerowe, sam nie wiem, szukam, czegoś nie drogiego, ale też w miare bezawaryjnego. Z małym silniczkiem benzynowym (ewentualnie diesel)
    Kozioł71
    Nowicjusz

11 Wrz 2011, 13:18

A co powiesz na coś takiego
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    rowery z tyłu na pake i ogień :mrgreen:
    Barol
    Awatar użytkownika

11 Wrz 2011, 13:30

no kolego .. Moge Ci co nieco powiedzieć na temat kangoo... W aucie nie ma co szukać stylistyki pięknej.. Wiadomo... Posiadaliśmy takiego na stanie .. I generacja ... na silniku 1.9 diesel ... Ciekawa jednostka ... Miała troche kopa .. No i przy tym nawet nie głupie spalanie ... nigdy 7 nie przekroczyło ;p w środku dużo miejsca ... Jeśli udałoby Ci się dostać wersie z wzmacnianym zawieszeniem to to auto prawie sie nie psuje .... Zrobiło u nas ponad 250 tyś ... przez niecałe 5 lat ... poszlo do do ludzi... tylko że koles lał jakąś nafte , czy coś takiego i wypalił dziury w bloku silnika ... Części , chodzi o cene w normie
    Ciekawe auto, Mieliśmy już 2 kangoory, i teraz 3 sie dociera ;]
    kris1991
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 8-2010
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Toyota Rav4/Skoda Roomster
    Silnik: 2.0 VVTI/1.9 TDI

11 Wrz 2011, 13:30

no kolego .. Moge Ci co nieco powiedzieć na temat kangoo... W aucie nie ma co szukać stylistyki pięknej.. Wiadomo... Posiadaliśmy takiego na stanie .. I generacja ... na silniku 1.9 diesel ... Ciekawa jednostka ... Miała troche kopa .. No i przy tym nawet nie głupie spalanie ... nigdy 7 nie przekroczyło ;p w środku dużo miejsca ... Jeśli udałoby Ci się dostać wersie z wzmacnianym zawieszeniem to to auto prawie sie nie psuje .... Zrobiło u nas ponad 250 tyś ... przez niecałe 5 lat ... poszlo do do ludzi... tylko że koles lał jakąś nafte , czy coś takiego i wypalił dziury w bloku silnika ... Części , chodzi o cene w normie
    Ciekawe auto, Mieliśmy już 2 kangoory, i teraz 3 sie dociera ;]
    kris1991
    Nowicjusz

12 Wrz 2011, 23:53

Barol, golf powiem, że całkiem fajny (chociaż w życiu sobie przyżekłem, że nigdy nie kupie golfa... złe skojarzenia z ludzmi, którym brakuje trzeciego łokcia:P, co do astry, to wygląda jak trumniarka:P, tylko biała.
    Ale dzięki wielkie, bo własnie szukam nieszablonowego samochodu:D
    Co do kangoo, to mi się nawet podoba (jak na samochód użytkowy), rozmyślam nad 4x4, bo ciekawie wygląda. A co sądzicie o benzyniakach renault z tamtych czasów (może być 1.2 nawet) ma być małe spalanie i tyle:P, nie potrzeba mi szaloego przyśpieszenia( od tego mam Jaga:P), ważne, żebym mógł dojechac na pokazy rowerowe spokojnie i ze świadomością, że dojade:P
    Kozioł71
    Nowicjusz

13 Wrz 2011, 06:10

Sąsiad w firmie miał coś takiego [link wygasł] z tego co mi wiadomo to sobie chwalił,jakiś czas temu zmienił go na nowe Kangoo.
    Barol
    Awatar użytkownika

13 Wrz 2011, 11:43

jak chcesz kangoo bezawaryjne i do ktorego nie trzeba dokladac nic poza regularnymi i normalnymi wymianami to bierz z silnikiem 1.9d i koniecznie z pompa wspomagania hydrauliczna a nie elektryczna !! Spalanie to miasto 6-7litrow w trasie schodzi do 4,5 bez problemu , wiem bo mam i jestem bardzo zadowolony
    bioly21
    Zaawansowany

Miejscowość: malopolska
    Prawo jazdy od: 17 08 2002
    Auto: Alfa159 , Civic VII

13 Wrz 2011, 12:17

hmm. odpuść sobie benzyne.. szkoda czasu i pieniążków na to.. tak jak i 4x4 .. Ciekawy wygląd to nie wszystko.. Mój majster pracuje w serwisie renault ... i klnie na te silniki tak jak i na konstrukcje 4x4.. Lepiej zwyklego diesela ... Najlepsze rozwiązanie
    kris1991
    Nowicjusz

13 Wrz 2011, 14:13

bioly21 ma racje,1.9D to prosty silnik i praktycznie każdy mechanik Ci go naprawi.
    Barol
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Subaru Impreza STI