Potwierdzenie przeglądu technicznego

02 Sty 2015, 22:05

Witam, jak wszystkim zapewne wiadomo od ubiegłego roku przy okazji badania technicznego rejestrowany jest aktualny przebieg auta. Spotkałem się z opinią, że przy okazji sprzedaży auta powinno się przekazać kartkę z potwierdzeniem przeglądu nowemu właścicielowi by przy następnym przeglądzie mógł ją przedstawić diagnoście. To samo analogicznie jeśli kupujemy auto. Wie ktoś coś na ten temat?
archi4lo
Początkujący

Miejscowość: PL
Auto: VW Passat B5 FL
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

03 Sty 2015, 16:39

archi4lo napisał(a): Spotkałem się z opinią, że przy okazji sprzedaży auta powinno się przekazać kartkę z potwierdzeniem przeglądu nowemu właścicielowi by przy następnym przeglądzie mógł ją przedstawić diagnoście.
Przy następnym OBT diagnosty nie interesuje stan licznika z poprzedniego OBT.Zaswiadczenie to jest tylko i wyłacznie wydawane dla własciciela pojazdu.Oczywiscie ze w przypadku sprzedazy mozna przekazać to dla nowego własciciela ktory moze sobie porównać stan licznika z poprzedniego OBT ze stanem faktycznym w momęcie kupna pojazdu....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2014

03 Sty 2015, 17:06

Migi60 napisał(a):Zaswiadczenie to jest tylko i wyłacznie wydawane dla własciciela pojazdu.

Migi60 - a nie ma czasami tak, że kupujący może pojechać na stację diagnostyczną, gdzie był robiony przegląd i doagnosta może sprawdzić jaki był przebieg przy przeglądzie? Bo u mnie, diagnosta wpisuje przebieg normalnie do komputera. I jak jadę na przegląd, to może mi powiedzieć ile miałem przejechanych km jak byłem ostatnio. Pytanie tylko czy diagnosta może udzielić takiej informacji kupującemu. Aczkowliek może o to zapytać sam sprzedający, czyli właściciel, kóry "przez przypadek" gdzieś zgubił kartkę z przebiegiem.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Sty 2015, 17:14

MotoAlbercik napisał(a): Bo u mnie, diagnosta wpisuje przebieg normalnie do komputera.
To samo czynię przy kazdym OBT.Jezeli nie wpisze przebiegu od razu mam info od programu ze to pominęłem.Tu sprawa jest prosta-jezeli nie wpiszę do kompa to nie ma przebiegu w wydrukowanym zaswiadczeniu... i vice versa.
MotoAlbercik napisał(a):Pytanie tylko czy diagnosta może udzielić takiej informacji kupującemu.
Ja nie widze w tym zadnego przestępstwa a wieć jezeli kupujący sobie tego zyczy to oczywiście podaję.Z reguły przy tym sa dwie strony:sprzedający i kupujący...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2014

04 Sty 2015, 22:54

w porządku ale uściślając pytanie- chodzi mi o to czy przy dokonywaniu przeglądu w tym roku diagnosta może chcieć kartkę z podanym przebiegiem z zeszłego roku?
archi4lo
Początkujący

Miejscowość: PL
Auto: VW Passat B5 FL
Silnik: 1,8T
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2001

04 Sty 2015, 23:00

Nie - jest mu to niepotrzebne do niczego - wszystko z zeszłorocznego przeglądu ma w komputerze.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mistrzowskie szlify Toyoty GR Yaris
    Zaprojektowany z myślą o sporcie, produkowany w specjalnej fabryce, testowany przez gwiazdy motorsportu. Toyota GR Yaris ma wszystkie przymioty najbardziej wyjątkowego hot hatcha na rynku. Prezes japońskiego koncernu, Akio ...
    Włącz kierunkowskaz przed wyprzedzaniem lub skrętem
    Według "Europejskiego barometru odpowiedzialnej jazdy 2015", aż 44% polskich kierowców zapomina włączyć kierunkowskaz przed wyprzedzaniem lub skrętem. Tymczasem to niezbędny element bezpiecznej jazdy, dzięki któremu ...

•  
    • Warto przeczytać