Powrót na kołach autem zakupionym we Francji.

24 Mar 2019, 15:03

Witam. Mam do kupienia auto we Francji(zarejestrowane i ubezpieczone z aktualnym przeglądem) od prywatnego właściciela i chciałbym nim stamtąd wracać na kołach. Czy wystarczy spisana umowa kupna sprzedaży i mogę nim wracać na Francuskich tablicach? Czy musze wykupić w Polsce ubezpieczenie miesięczne na to auto?

Bardzo proszę o potwierdzone informacje gdyż różnie mi mówią.
NFSU9
Aktywny
 
Posty: 335
Miejscowość: WWA
Auto: 350z
Silnik: 3.5v6 300km

24 Mar 2019, 17:08

Prawnie sprzedający w dniu sprzedaży pojazdu przekreśla dowód rej i taki dowód jest nieaktualny, druga sprawa to ubezpieczenie, we Francji ubezpieczenie jest przypisane na osobę a nie na auto i jeżeli poruszasz sie takim autem to teoretycznie przy kontroli nie bedzie większych problemów (we francji) ale w razie wypadku ubezpieczenie jest nie ważne.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

24 Mar 2019, 17:13

Wiem, że jest klopot w niemczech podczas kontroli. A co jeśli wykupię na auto ubezpieczenie w polsce miesięczne i nie przekreśle dowodu rejestracyjnego we Francji?
NFSU9
Aktywny
 
Posty: 335
Miejscowość: WWA
Auto: 350z
Silnik: 3.5v6 300km

24 Mar 2019, 18:09

Tylko że to przekreśla sprzedający a nie Ty więc to od niego jest zależne. Jeżeli nie będzie przekreślony i będziesz miał UB swoje to możesz w miarę legalnie jechać
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

24 Mar 2019, 18:27

NFSU9 napisał(a):Wiem, że jest klopot w niemczech podczas kontroli

jak cie polizei dopadnie to masz kilka tys euro kary
a jak zrobisz szkodę to się nie wypłacisz :lol:
Kao napisał(a):Jeżeli nie będzie przekreślony

Na pewno francuz mu da swoje ubezpieczenie, tak jakbyś ty dał swoje...ukraińcowi
Kao napisał(a):w miarę legalnie jechać

albo jest legalnie albo jest nielegalnie, w miarę legalnie :lol: nie ma czegoś takiego

NFSU9 napisał(a): A co jeśli wykupię na auto ubezpieczenie w polsce miesięczne

Jestem bardzo ciekawy KTO ci to ubezpieczy w Polsce, legalnie jako osoba fizyczna żadne towarzystwo na tą chwilę nie ma takiego ubezpieczenia.
A krótkoterminówki tylko dla osób prowadzących DG, chociaż i tak te krótkoterminówki są grubymi nićmi szyte.
Ostatnio edytowany przez andrewb25, 24 Mar 2019, 18:33, edytowano w sumie 1 raz
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

24 Mar 2019, 18:32

Andrew we francji są winietki klejone na szybę i nie ma obowiązku wożenia innych kwitów.
andrewb25 napisał(a):Jestem bardzo ciekawy KTO ci to ubezpieczy w Polsce, legalnie jako osoba fizyczna żadne towarzystwo na tą chwilę nie ma takiego ubezpieczenia.
W poniedziałek był u mnie gość który kupił odemnie e60. Ub załatwił przez telefon i na legalu pojechał.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    McLaren Senna - wydech o sześciokątnym przekroju
    W przypadku McLarena Senna możemy mówić o dwóch typach wydechu, bowiem na niektórych rynkach układ wydechowy samochodu jest zakończony dwoma końcówkami, a na innych trzema. Ta druga konfiguracja ...
    Opel Cascada - efektowny kabriolet na każdą pogodę
    Nowy Opel Cascada to elegancki, czteromiejscowy kabriolet o wydłużonej sylwetce z wysokiej jakości miękkim dachem. Jako jeden z czołowych modeli Opla Cascada wyróżnia się nie tylko gabarytami (długość: prawie 4,7 m), ...

24 Mar 2019, 18:36

auto było zarejestrowane w PL ?

Jeżeli nie to mógł być to handlarz który zrobi takie ubezpieczenie , które jest ważne, nawet jna auto wyrejestrowane i nie zarejestrowane nigdzie.

tu nie chodzi czy trzeba coś wozić przy sobie czy nie trzeba tylko o WAŻNOŚĆ dokumentów,
U nas tez nie trzeba mieć Dowodu rejestracyjnego i polisy OC podczas kontroli.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

24 Mar 2019, 18:56

andrewb25 napisał(a):auto było zarejestrowane w PL ?
auto było Francuskie

andrewb25 napisał(a):tu nie chodzi czy trzeba coś wozić przy sobie czy nie trzeba tylko o WAŻNOŚĆ dokumentów,
dlatego napisałem w razie kontroli jest ok w razie wypadku ub jest nieważne.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4