Prasa narzędziowa typu Tryout

26 Mar 2015, 15:17

Dokładna symulacja warunków produkcji, jeszcze większa siła i wydajność. Wczoraj, w narzędziowni zakładów Audi w Neckarsulm, zaczęła funkcjonować jedna z najnowocześniejszych i największych w Europie pras narzędziowych typu Tryout. Minister Finansów i Gospodarki Badenii-Wirtembergii Nils Schmid, członek zarządu Audi AG ds. produkcji prof. dr Hubert Waltl i przewodniczący Rady Zakładowej Robert Rank, dokonali uroczystego uruchomienia nowego urządzenia. Audi zainwestowało w nie ponad dziesięć milionów euro, ponieważ nowe, wyposażone w tą prasę centrum ma zapewnić odpowiednie możliwości wytwarzania narzędzi produkcyjnych i wzmocnić pozycję zakładów w Neckarsulm.

"Nowa prasa narzędziowa Tryout znalazła najwłaściwsze miejsce u nas, w Badenii-Wirtembergii. Tutaj codziennie tworzymy mobilność. Badenia-Wirtembergia ma wszelkie podstawy do dumy ze swego przemysłu motoryzacyjnego. Naszym celem powinno być dalsze wzmacnianie naszej mocnej pozycji wśród konkurentów na światowym rynku premium" mówi Minister Finansów i Gospodarki Badenii-Wirtembergii, Nils Schmid.

Prasa narzędziowa typu Tryout
W narzędziowni fabryki Audi w Neckarsulm, codziennie powstają najnowocześniejsze i inteligentne narzędzia do produkcji wszystkich elementów karoserii. Prof. dr Hubert Waltl, członek zarządu Audi AG ds. produkcji podkreśla: "Wytwarzanie narzędzi produkcyjnych to jedna z naszych kluczowych kompetencji. To także zasługa zakładów w Neckarsulm, że nieprzerwanie zwiększamy nasze moce produkcyjne i że Audi, jako koncern, jest pionierem tym zakresie. Nowa prasa narzędziowa wydatnie podnosi jakość i wydajność naszych narzędzi i jest kolejnym krokiem na drodze ku jeszcze wyższej jakości naszych pojazdów."

Nowa prasa narzędziowa ma nacisk 2,5 tys. ton i waży 725 tys. kg. Odpowiada to ciężarowi 1400 egzemplarzy Audi A6. Dzięki niej, wytłacza się blaszane formy elementów karoserii. Jako jedyna posiada specjalną formę, umożliwiającą tłoczenie dużych, pełnych powierzchni stalowych i aluminiowych. Nowa prasa, dzięki inteligentnym systemom mechatronicznym, może tłoczyć nawet skomplikowane formy i już podczas wdrażania procesów symuluje zgodne z realnymi, typowe dla produkcji seryjnej warunki.

Dzięki tej inwestycji, Audi wzmacnia zakłady w Neckarsulm i zabezpiecza lokalne miejsca pracy. Obecnie w dziale wytwarzania narzędzi w Neckarsulm pracuje blisko 500 pracowników. "Najnowocześniejsza technika oraz doskonale wykształceni i dobrze zmotywowani pracownicy to najlepsze uwarunkowania, by ciągle wprowadzać w życie nasze przewodnie hasło "przewaga dzięki technice"" mówi przewodniczący Rady Zakładowej Norbert Rank.

Audi AG od wielu lat wytwarza precyzyjne narzędzia i środki produkcji. Należy zauważyć, że dział wytwarzania narzędzi Audi ma ważną pozycję w całym koncernie i wśród konkurencji. Potwierdzeniem tego są wyróżnienia, m.in. wielokrotne zwycięstwo w renomowanym konkursie Doskonałość w Produkcji – Excellence in Production – jako "Dział wytwarzania narzędzi roku" oraz dwukrotne zdobycie Bawarskiej Nagrody Jakości. Narzędziownia w Neckarsulm odgrywa kluczową rolę także w ramach koncernu Audi. Realizuje cały łańcuch produkcji części blaszanych, i dlatego w dużej mierze odpowiedzialna jest za wysoką jakość karoserii wszystkich modeli Audi. Ponadto produkuje narzędzia do tłoczenia i wytwarzania karoserii innych marek koncernu Volkswagen.

źródło: Audi Group
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3283
Zdjęcia: 12003
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Uwaga, roboty drogowe!
  Jazda w strefie robót drogowych wiąże się z wieloma zagrożeniami, m.in. z powodu zmienionej organizacji ruchu czy ubytków w nawierzchni. Odpowiednia prędkość i zachowanie dystansu – o czym jeszcze powinni ...
  Mitsubishi Eclipse Cross - SUV coupe
  Nowy model Mitsubishi Eclipse Cross, którego bezpośrednimi konkurentami będą modele Volkswagen Tiguan, Mazda CX5 i Volvo XC40, wyróżnia się sportową sylwetką SUV-a coupe, znakomitymi osiągami i wyjątkową precyzją ...

 •  
  • Warto przeczytać