Prawo jazdy B1 - jakimi autami można jeździć?

Re: Prawo jazdy B1 - jakimi autami można jeździć?

27 Paź 2008, 18:10

Z tego co wiem samochód Daihatsu Coure waży mniej niż 500kg. Najtaniej można kupić za 1500 zł na [link wygasł]
Pepso
Nowicjusz

14 Lut 2009, 15:05

widze ze temat juz dawno opuszczony ;p ale przeczytalem niedawno ze mozna w polsce kupic bez problemu takie autka i nie trzeba kombinowac z ich odciazaniem. dla mnie cos takiego jest idealne mam 16 lat i dzieki czemus takiemu moge sobie pojezdzic. choc troche dziwne ze nie ma to ograniczenia z silnikiem bo takie co ja widzialem to sa duzo szybsze od normalnych samochodow ;p jak ktos szuka takiego fabrycznego auta to niech spojrzy tutaj polecam :http://www.bomir.pl/
Ostatnio edytowany przez archy, 14 Mar 2010, 20:16, edytowano w sumie 1 raz
archy
Nowicjusz

09 Sie 2009, 17:54

A powiedźcie mi jak to wygląda z VW Lupo? Widziałem na allegro, że ktoś takie auto DOSTOSOWANE DO B1 sprzedaje. P
Pozdrawiam Serdecznie
Michał Stokłosa
Stokłosik
Nowicjusz

Miejscowość: Łódź/Kłodzko

Re: Kategoria prawo jazdy B1. . .

21 Wrz 2009, 12:54

MotoAlbercik napisał(a):Kolego bendi - poczytaj co to jest masa własna pojazdu.Tej masy nie da się zmienić.

mylisz sie ja jestem posiadaczem tego prawa jezdy i odchudzonego malucha ktory ma w dowodzie mase wlasna 545 kg
troszke zalatwiania bylo ale da sie zrobić
Stunter_JP
Nowicjusz

Miejscowość: Czeladź

09 Paź 2009, 12:43

A jak dla mnie to w cale nie szkoda kasy na B1 ja np. mam 15 lat i 2 miesiące i 3,5 miesiąca przed 16-stką idę zdawać na B1 koszt z egzaminem to +/-1200zł i oczywiście nie jakieś tam małe autko kupujemy za +/- 10tyś bo to normalne że się nie opłaca lecz kupujemy coś w stylu Fiata 126p i go odciążamy typu : podsufitka , tynie siedzenia jak jedziemy na przegląd to również możemy jechać nie z pełnym bakiem paliwa to nam też odejdzie waga ;] Ale również można zamiast malucha kupić Dewoo Tico i ta sama historia co z odchudzeniem malucha potem ino przegląd , rzeczoznawca i idziemy rejestrować pojazd i potem już tylko jazda :D
D@M!AN
Nowicjusz

Miejscowość: ory

02 Lis 2009, 11:30

witam.. a co z golf mk1.? mozna go odcgudzic do 550 kg.? jak puzniej go zarejstrować, gdzie isc , co robic.? :roll:
aifel
Nowicjusz

Miejscowość: Żory
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi Urban Future - wizja miejskiej mobilności w przyszłości Audi Urban Future - wizja miejskiej mobilności w przyszłości
    Centralnym punktem wielu projektów, w których uczestniczy Audi jest kwestia dalszego rozwoju światowych metropolii. Odpowiedź projektantów Audi w tej kwestii, to innowacyjne pojazdy i nowe pomysły. Równocześnie, ...
    Ubezpieczenie samochodu krok po kroku Ubezpieczenie samochodu krok po kroku
    Stając się właścicielem pojazdu, niezależnie od tego, czy jest to auto nowe czy używane, zachodzi konieczność wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC. W przypadku zakupu auta używanego, które jest już zarejestrowane ...

• Re: Prawo jazdy B1 - jakimi autami można jeździć?

09 Lis 2009, 23:36

Nie przerabiałem tematu odchudzania auta aby spełniało normę na B1 .... ale logicznie biorąc i Golfa Mk1 i Fiestę Mk1 i Renault 5, Citroena AX - wszystkie z tych aut ważą gotowe do jazdy fabrycznie około 700-750 kg - ale również dałoby się przerobić na 550 kg wyrzucając tylną kanapę, koło zapasowe, szyby z plexi z tyłu itd itd .... ale czy zejdzie się aż 200 kg ??? To całkiem sporo potrzeba ...

Również Lotus Elise z serii 96-01 ważył od 725 kg ... późniejsze już około 900 kg ...
    Lotus 340 R - 700 kg (za to 4,4 sek do setki ;-)

Seryjnymi autami które mieszczą się w te kategorie pomijając zabytkowe powozy z przełomu XIX i XX wieku ... są chyba :

Piaggio Ape - taki 3 kołowy pojazd używany m.in przez Telepizzę
    Reliant Robin - 3 kołowy pojazd który często można zobaczyć w UK

Lotus Seven (2 miejscowy otwarty roadster) z pierwszych lat produkcji ważył 500 kg ;-)

to auto ma sporo replik produkowanych do dziś które można kupić w pudełkach i poskładać sobie w domu - ale niewiele z nich nie przekracza masy potrzebnej do B1

np. http://www.caterham.co.uk/assets/html/t ... assis.html

np. Westfield Megabusa - z silnikiem Suzuki Hayabusa ;-))
    http://en.wikipedia.org/wiki/Westfield_Megabusa

zabawne, że 16 latek może prowadzić coś takiego po drodze a nie może prowadzić maluszka czy pandy !

Co jeszcze np. się łapie ?

Ariel Atom
    http://www.autogen.pl/car-28-Ariel-Atom-2-300.html

coś co ma 3,5 sekundy do setki :-))

http://moto.pl/MotoPL/51,90141,6564672, ... e.html?i=9

Takie Porsche 718 RS 60 Spyder ...

Ale to wszystko drogie ....

Żeby uzmysłowić jak cięzko zejść z kilogramów np. w takim Golfie czy R5 który już prawie nic nie ma w środku- powiem, że taki mały bolid formuły 2000 - waży około 480 kg - przy czym raczej nie ma szans na dopuszczenie go do ruchu....

http://www.irisracing.com/index.php?page=0011&lang=en
    InzRuchu
    Początkujący

29 Gru 2009, 19:09

Witam. Mam pytanie - czy jeżeli zdam to prawo jazdy B1 i będę miał samochód do 550kg,to czy wciąż muszę jeździć z rodzicem tym samochodem?? Z góry dzięki za odpowiedź.
    Ostatnio edytowany przez kinusgt, 29 Gru 2009, 19:13, edytowano w sumie 1 raz
    kinusgt
    Nowicjusz

Miejscowość: ok. Grójca

13 Mar 2010, 13:43

witam
    czytałem ze z malucha mozna wyciać to i owo a mozesz mi napisać co dokładnie bo nie wiem co mozna
    z gory dzieki

[ Dodano: Sob Mar 13, 2010 13:56 ]
    witam
    a co z malucha moge wymontować
    dzieki z gory za odpowiedz
    seba123456789-1
    Aktywny

Miejscowość: bydgoszcz

13 Mar 2010, 15:16

seba123456789-1 napisał(a):witam
    czytałem ze z malucha mozna wyciać to i owo a mozesz mi napisać co dokładnie bo nie wiem co mozna
    z gory dzieki

[ Dodano: Sob Mar 13, 2010 13:56 ]
    witam
    a co z malucha moge wymontować
    dzieki z gory za odpowiedz

Z malucha możesz sobie wyrzucać wiele różnych rzeczy, tylko wtedy albo musisz zgłosić zmiany konstrukcyjne(zgoda producenta), albo uczynisz z niego pojazd niekompletny i nie przejdzie badania okresowego na SKP,,,
    janusz60
    Nowicjusz

Miejscowość: śląskie

20 Mar 2010, 09:50

witam czy jeśli mając prawko B1 będe poruszał sie samochodem cięższym niż 550kg to czy grozi mi jakas kara? jak tak to jaka?
    Karolo
    Nowicjusz

Miejscowość: Legnica

21 Mar 2010, 15:48

no własnie jaka kara jak napisał karolo
    moze ktoś opdowiedzieć?
    seba123456789-1
    Aktywny

Miejscowość: bydgoszcz

31 Mar 2010, 16:58

Witam! Widze ze wiekszosc z Was ma problemy co do kategori B1...wieć może troche rozjaśnie ten temat... otóż moim zdaniem oczywsicie najlepszym samochodzikiem na to jest Daichatsu Coure...jest to dobre japonskie autko.. i najwazniejsze ze nie drogie.fajne juz mozna kupic za 2,5tysiaca zlotych...nie wymagajace zadnych poprawek lakierniczych,silnikowych...nie wymaga wielu przerobek poniewaz jego masa wlasna nie jest wieksza niz 550kg..czyli akurat dopuszczalne...ale musi byc 2 osobowe..nie wiem z kad w opisach wczesniej znalazla sie wieksza liczba miejsc.. w razie jakich kolwiek wątpliwosci co do tego typu prawka prosze pytac..postaram sie odpowiedziec na kazde pytanie..Pozdrawam :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: Sro Mar 31, 2010 18:03 ]
    Kara..cie spotka taka ze gdy zlapia cie nasi struze prawa(JP) i sie uprą na przeglad twojego samochodziku i bedzie faktycznie ciezszy..przychodzi na rodziców mandacik w wysokosci 2 tysiace zlotych jak dobre pujdzie albo... nawet wiecej (mysle ze nie byli by bardzo zadowoleni) oraz ty masz zawieszone prawko na 5 lat..malo??? :lol: :mrgreen: :mrgreen:
    power4251
    Nowicjusz

Miejscowość: Kraków

31 Mar 2010, 18:59

Witam! Czy jak będę mieć samochód o wadze nie większej niż 550kg to czy będę musiał jeździć z osobą pełnoletnią co posiada prawo jazdy?
    ziuta94
    Nowicjusz

Miejscowość: Mikołajewo

13 Kwi 2010, 14:46

jakie 2000 ? co ty gadasz?. Mój brat poruszał sie na B1 2 miechy temu i złapali go jak jechał Volvo V50, nic sie nie przyczepili tylko nałożyli mu mandat 300zł za brak uprawnień i tyle.
    patryk1
    Nowicjusz

Miejscowość: CK

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI