Prawo jazdy - baza danych - zdane

Prawo jazdy - baza danych - zdane

27 Cze 2013, 11:04

Siema, 19 czerwca zdałem prawo jazdy, dzisiaj skończyłem 18 lat i babka w urzędzie powiedziała mi, że w związku z tym, że dopiero dzisiaj skończyłem 18 lat, mogli wysłać papiery do Warszawy. Powiedziała, że mam czekać od dzis 7-10dni. Szlak mnie trafia, bo miałem 1 lipca jechać autem na domek. Jakie mogą być konsekwencje, gdybym teraz jechał? Straszą, że wstrzymanie prawka i 5 lat bez możliwości.
PavvelRM
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Prawo jazdy - baza danych - zdane

27 Cze 2013, 14:16

Wszystko tak robisz "na styk" ??
Na stronie PWPW mozesz sobie sprawdzić status swojego dokumentu - na pewno na poniedziałek nie będzie do odbioru..
A jak daleko jedziesz/wybierasz się ??
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

Re: Prawo jazdy - baza danych - zdane

29 Cze 2013, 16:55

Teoretycznie jest tak, że jak masz 18 lat, masz prawko zdane i widniejszesz w bazie, którą sprawdzają policjanci, to jak cię zatrzymają płacisz 50 zł mandatu za brak wymaganego dokumentu podczas kontroli. Jak cię w bazie jeszcze nie będzie, to 500 zł mandatu oraz zakaz dalszej jazdy.
To tylko najmniejsze kary za to wykroczenie. A w praktyce zależy na jakich policjantów trafisz i za co cię zatrzymali ( bez powodów rzadko kiedy zatrzymują ). Może się skończyć sprawą w sądzie ( policjant nie koniecznie musi ci wystawić mandat 0 może sprawę skierować od razu do sądu ), a wówczas nie będzie tak wesoło.
Na twoim miejscu wstrzymałbym się z tym wyjazdem - wytrzymałes 18 lat, wytrzymaj jeszcze parę dni. A wartyo, bo konsekwencje mogą być naprawdę nieprzyjemne.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota C-HR R-Tuned - 600-konny crossover Toyota C-HR R-Tuned - 600-konny crossover
    Toyota zaprezentowała na targach SEMA 2017 wyścigowego crossovera Toyota C-HR R-Tuned oraz całą kolekcję modyfikowanych Camry, w tym samochody NASCAR. Toyota C-HR o mocy 600 KM jest najszybszym crossoverem na świecie. Na ...
    Milion kilometrów Mitsubishi Carismą! Milion kilometrów Mitsubishi Carismą!
    Liczne badania potwierdzają wyjątkową trwałość produktów Mitsubishi Motors Corporation oraz wysoki poziom zadowolenia klientów firmy – bezpośrednie rezultaty znakomitej inżynierii MMC. W najdalszych zakątkach ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009