Prawo o ruchu drogowym

prawo o ruchu drogowym

31 Mar 2009, 16:10

Witam wszystkich serdecznie ! Jestem nowym uczestnikiem forum i pragnę nawiązac kontak z ludzmi, którzy chcą coś zmienić w naszym smutnym drogowym życiu.Otóż mowa bedzie o stanie naszych "dróg".
Jest możliwość przez tak zwaną "inicjatywe obywatelską" wymusić na sejmie aby wprowadzając zmiany w prawie o ruchu drogowym nakazał z mocy prawa ściganie, pociąganie do odpowiedzialności i karanie właścicieli dróg za ich stan techniczny. W skrucie chodzi o to, by tak jak sciga się nas z mocy prawa za wykroczenia drogowy i karze mandatami, grzywnymi, a nawet więzieniem wprowadzić prawo określające stan techniczny drogi spełniającej normy bycia drogi publicznej, a więc dopuszczającej ruch kołowy i pieszy. Wpadam co dzień w takie dziury, że mam tego dosyć, a do póki nie rozwale zawieszenia, nie urwę czegoś lub nie pokrzywię nic nie mogę zrobić, bo nikogo to nie obchodzi, że "po pewnym czsie' auto będzie rozklekotane i nie pomoże wtedy żaden remont zawieszenia. Myślą, że wielu z Was Kierowców jest tego samego zdanie i dołączy do mojej inicjatywy! Czekam na Was ! Zmieńmy coś!
kos2192
Nowicjusz

Re: prawo o ruchu drogowym

31 Mar 2009, 19:39

Inicjatywa ciekawa, ale bez przyszłości. Za większość dróg odpowiada zarząd dróg, którego pieniądze pochodzą z budżetu państwa. Zatem państwo musiałoby nakładać kary na samo siebie.
Tzn. oficjalnie na dany zarząd, ale zarząd oczekiwałby pieniędzy od państwa, czy gminy i koło się zamyka.
Zatem w praktyce to przerzucanie odpowiedzialności i zwiększenie biurokracji.

Jestem na NIE.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[B] 206 RC / Clio II Sport / Ibiza II Cupra / Yaris I TS [B] 206 RC / Clio II Sport / Ibiza II Cupra / Yaris I TS
    Podstawowe kryteria zestawienia: - segment B - silnik benzynowy o mocy około 160KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2002 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Peugeot 206 2,0 RC - 177KM - Renault Clio ...
    Toyota 222D – sekretna broń Toyoty w WRC Toyota 222D – sekretna broń Toyoty w WRC
    W 1984 roku Toyota wygrała Rajd Safari Celicą Twincam Turbo. Po zachęcających wynikach fabrycznego zespołu w kilku ostatnich sezonach, Toyota zainwestowała ogromne nakłady czasu, pieniędzy i wysiłku, aby pokazać się z jak ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Jaguar