PRAWOJAZDY OD 17 LAT!!! JUZ MOZNA!!!

PRAWOJAZDY OD 17 LAT!!! JUZ MOZNA!!!

30 Lis 2009, 12:24

W związku ze wzrastającą liczbą błędnych informacji co do prawnych wymagań posiadania prawa jazdy postanowilem napisac ten post poniewaz sam dlugo tego szukalem i nikt nie potrafil stwierdzic czy tto mozliwe czy nie. Proszę o podpięcie tematu aby uniknąć następnego nasypu pytań jak i błędnych odpowiedzi.

Tu znajduje się tabelka z dokladnym opisem co do wymagan wiekowych jak i świadectwa kwalifikaji. Mam nadzieje ,że pomogłem.
>http://www.roadking.riders.pl/prawo/uprawnienia.htm PRAWO JAZDY OD 17 LAT!!!!!
Ostatnio edytowany przez AgReSiXX, 01 Gru 2009, 00:04, edytowano w sumie 1 raz
AgReSiXX
Nowicjusz

Miejscowość: Sie biorą dzieci?

Re: PRAWOJAZDY OD 17 LAT!!! JUZ MOZNA!!!

30 Lis 2009, 20:30

AgReSiXX napisał(a):Tu znajduje się tabelka z dokladnym opisem co do wymagan wiekowych jak i świadectwa kwalifikaji. Mam nadzieje ,że pomogłem.
PRAWO JAZDY OD 17 LAT!!!!!

Nie bardzo, bo wprowadzasz ludzi w błąd:
http://www.akademiajazdy.pl/k_kategorie.html
Miłej lektury.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

05 Gru 2009, 10:57

poniekąd można od 17 lat, jednak, dopiero od 17 lat i 9 miesięcy można dopiero rozpocząć kurs w szkole jazdy, jeżeli skończysz go przed 18stką oczywiście możesz przystąpić do egzaminu w wordzie.
davess1

05 Gru 2009, 23:17

davess1 napisał(a):poniekąd można od 17 lat, jednak, dopiero od 17 lat i 9 miesięcy można dopiero rozpocząć kurs w szkole jazdy, jeżeli skończysz go przed 18stką oczywiście możesz przystąpić do egzaminu w wordzie.

Sorry, ale kolejna brednia. Aby przystąpić do egzaminu trzeba mieć 18 lat. Najwcześniej można do niego przystąpić zatem w dniu swoich 18-tych urodzin. Trzeba mieć też dokument który to potwierdza (dowód osobisty, bądź paszport). Żadne legitymacje nie wchodzą w grę.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

09 Gru 2009, 17:38

Potwierdzam słowa kolego Dishman! na kurs można się zapisać 3 mies przed osiągnięciem 18! Ale na egzaminie państwowym musisz mieć 18 lat !
Pozdrawiam,
norpaw
norpaw
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 9
Miejscowość: k/Poznań

17 Gru 2009, 17:50

prawojazdy wg mnie powinni dopiero robić jak sie ma ukończone 21lat, bo dużo ludzi w młodym wieku co ledwie skończą 18stkę i zrobią prawko nie zdaje sobie sprawy z poruszania sie w ruchu ulicznym, ledwie zdał prawko, zero doświadczenia w prowadzeniu pojazdu, samochód od tatusia (najcześciej BMW) i jazda aby sie popisać przed kolegami, a potem coraz więcej krzyży przy drogach i giną niewinni ludzie ...
EdEk
Początkujący

Miejscowość: Wałcz
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczna jazda w nocy Bezpieczna jazda w nocy
    Jazda w nocy poza obszarem zabudowanym jest bardziej niebezpieczna i trudniejsza niż za dnia. Podstawowym powodem jest ograniczony zasięg widzenia drogi, przeszkód oraz innych uczestników ruchu drogowego. "W ...
    Skoda Yeti 1.4 TSI z 7-stopniową skrzynią biegów DSG Skoda Yeti 1.4 TSI z 7-stopniową skrzynią biegów DSG
    SKODA wprowadza dla modelu Yeti z silnikiem 1.4 TSI 7-stopniową skrzynię biegów DSG. Mając na uwadze rosnącą popularność modelu Yeti z silnikiem 1.4 TSI (122 KM), SKODA poszerzyła ofertę umożliwiając zamówienie ...

• Re: PRAWOJAZDY OD 17 LAT!!! JUZ MOZNA!!!

17 Gru 2009, 18:14

To nie kwestia wieku, tylko dojrzałości. Zdarzają się dużo starsi ludzie, którzy nie potrafią przewidzieć, tego czym grozi jego jazda. Samo doświadczenie w prowadzeniu pojazdów nie przyjdzie z wiekiem. Dlatego uważam, że bardzo dobrym pomysłem jest/był tzw. zielony listek, który wprowadzał pewne ograniczenia wśród młodych kierowców.
    Miraku
    Początkujący

Miejscowość: Rogoźno

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Subaru Impreza STI
      Jaguar
      MINI Clubman Bond Street, tył