Premiera nowego Tiguana podczas IAA we Frankfurcie

04 Wrz 2015, 10:59

W fabryce Volkswagena w Wolfsburgu wyprodukowano nowego Tiguana, który pojawi się na tegorocznej Międzynarodowej Wystawie Samochodowej we Frankfurcie, by świętować swoją światową premierę. Pracownicy działu montażu poddali go ostatnim zabiegom kosmetycznym i odpowiednio zabezpieczyli na drogę przed wielkim występem.

Premiera nowego Tiguana podczas IAA we FrankfurciePierwszego Tiguana zaprezentowano na IAA w 2007 roku. Od początku produkcji w sierpniu 2007 roku powstało ponad 2,64 miliona egzemplarzy tego modelu, z których 1,6 miliona wyprodukowano w Wolfsburgu. Oprócz tej fabryki auto zjeżdża również z taśm produkcyjnych zakładów w chińskim Antig oraz w rosyjskiej Kałudze. Wiosną tego roku Volkswagen zapowiedział ponadto uruchomienie produkcji nowego Tiguana także w zakładach w Puebla w Meksyku (planowane pod koniec 2016 roku).

Tiguan jest sprzedawany w 170 krajach. Od chwili wprowadzenia na rynek SUV Volkswagena wygrywał liczne testy porównawcze i zdobywał wiele nagród. Jedną z pierwszych była przyznana w listopadzie 2007 roku "Złota Kierownica" dla najlepszego samochodu terenowego. Wśród innych wyróżnień znalazły się: w 2012 r. "Złoty Koń (Cavallo)" za pierwsze miejsce wśród pojazdów wykorzystywanych przez osoby uprawiające jazdę konną, w 2013 r. "Auto Trophy" – nagroda przyznawana przez czytelników magazynu poświęconego samochodom terenowym, natomiast w bieżącym roku przyznano Tiguanowi pierwsze miejsce wśród samochodów z napędem na cztery koła w plebiscycie Autobild-Allrad w kategorii samochodów terenowych i SUV-ów (do 30.000 euro).

Swoją światową premierę Tiguan będzie obchodził podczas uroczystego wieczoru organizowanego przez koncern Volkswagen w trakcie Międzynarodowej Wystawy Samochodowej we Frankfurcie, w poniedziałek 14 września 2015 roku.

źródło: VGP
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3206
Zdjęcia: 11858
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Kalkulator jednostek prędkości
  Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia prędkości jest kilometr na godzinę "km/h" lub mila na godzinę "mph". Obiekt poruszający się z prędkością 1 km/h w ciągu 1 godziny przebędzie drogę 1 kilometra - tak ...
  Dopasowane rozwiązania napędu quattro - technika
  Niezależnie od oferowanych w sprzedaży modeli, Audi pracuje nad wieloma nowatorskimi samochodami koncepcyjnymi. Każda koncepcja pociąga za sobą odpowiednio dopasowane rozwiązanie napędu quattro. W modelach kompaktowych A3, ...

 •  
  • Warto przeczytać