Problem po wymianie plynu chlodzacego .

03 Mar 2015, 21:01

Witam , mam problem po wymianie płynu . Zlałem stare borygo z samochodu , przelałem układ dwoma bankami wody destylowanej bez odpalania , gdy zleciało , zalałem gotowym płynem prestone , ale nie przez otwór w zbiorniczku tylko przez rurkę , która od niego odchodzi . Odpaliłem , zaczekałem 20 minut na jałowym ale wentylator się nie załączył , potem uzupełniłem płyn do poziomu maks . Pojechałem się przejechać i nagle wskazówka temperatury zaczęła skakać na czerwone pole , to z powrotem , dałem ogrzewanie na maks , zatrzymałem się ,wskazówka się wyrównała i tak wróciłem na garaż z powrotem . Odczekałem parę godzin , dolałem do poziomu maks poraz kolejny , zrobiłem 80 km i już nic takiego nie wystąpiło . Proszę mi , młodemu ,wytłumaczyć , co zrobiłem źle i co spowodowało , ze wskazówka zaczęła szaleć .

A tak wogole , to mam parę pytań.
Czy chłodnica powinna byc ciepła czy zimna , jak np sprawdzam po zakończonej jeździe (teraz była ciepła ) oraz które węże powinny być cieple , a które zimne . No i czy silnik mi sie przegrzal , czy po prostu gdzies nie bylo odpowietrzone i dlatego ta wskazowka skakala.

Dodam , ze te 80 km zrobiłem na trybie serwisowym i gdy jechałem 130 km/ h , pokazywało mi 100 stopni na wyświetlaczu cyfrowym .
focus015
 

04 Mar 2015, 10:08

Prawdopodbnie układ był zapowietrzony. Podczas nalewania płynu powinna być otworzona nagrzewnica, a płyn wlewa się przez korek zbiorniczka, a nie przez jakieś rurki.
Co chłodnicy i węży - poczytaj o układzie chłodzenia - obieg mały i obieg duży, termostat. Sam dojdziesz o co chodzi.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 17919
Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Podróż Volkswagenem, którego jeszcze nie ma
    Fabryka Volkswagena w Wolfsburgu, dział rozwoju technicznego, hala 70 – wjeżdża Golf. W hali nie ma okien, a mimo to samochód porusza się po oświetlonych słońcem ulicach. Tylko że tutaj nic nie jest prawdziwe, ...
    Dlaczego stres robi z nas gorszych kierowców?
    Obecna sytuacja jest dla wielu osób źródłem stresu. Wpływa on na naszą zdolność do prowadzenia samochodu. Stres pogarsza naszą koncentrację, a w przypadku osób, które reagują złością na sytuacje ...

  •