Problem przy sprzedaży auta

29 Kwi 2012, 13:04

Witam!
Jestem młodym kierowcą więc pewne rzeczy są jeszcze dla mnie malo jasne a mianowicie:

Kupiłem samochód, umowa kupna była na mnie umowe zarejestrowałem juz jakis czas temu, niestety z wrodzonego lenistwa nie przerejestrowalem samochodu na siebie (kupilem go rok temu), a teraz chce go sprzedac. Problem pojawia sie poniewaz umowa kupna jest na mnie (od umowy zaplacilem podatek itp w urzedzie skarbowym), a ubezpieczenie OC jest na ojca (nie jest wspolwlascicielem poprostu w OC wbity jest on) teraz chce samochod sprzedać i nie wiem co mam zrobic, czy przepisac OC na siebie i przerejestrowac w urzedzie auto również na siebie czy moge sprzedac je bez tego?? Dodatkowo posiadam tylko kopie umowy kupna samochodu

Pozdrawiam

PS. Jeżeli moge prosić, to prosilbym o jak najbardziej łopatologiczne i proste wytłumaczenie mi co mam dalej robic aby auto sprzedać
TomSonWWA
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 11 01 2011
Auto: Renault Clio II 1.2 8v

29 Kwi 2012, 15:44

TomSonWWA napisał(a): Dodatkowo posiadam tylko kopie umowy kupna samochodu

A co się stało z orginalem... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

29 Kwi 2012, 16:13

Na upartego oryginal by sie znalazł, bardziej zastanawia mnie kwestia OC ponieważ OC nie jest na mnie tylko na ojca ktory nigdzie nie figuruje oprocz ww OC i jak by to mialo wygladać przy sprzedaży.
TomSonWWA
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 11 01 2011
Auto: Renault Clio II 1.2 8v

29 Kwi 2012, 18:47

TomSonWWA napisał(a): przerejestrowac w urzedzie auto również na siebie czy moge sprzedac je bez tego??

Czyli jak rozumiem to DR jest jeszcze na poprzedniego wlasciciela.... :?: :?:
Jezeli tak to tylko i wyłącznie dodatkowo kupującemu musisz dac orginał umowy k/s zawartej z poprzednim wlascicielem bo nie bedzie mógł zarejestrować tego samochodu w WK...
TomSonWWA napisał(a):bardziej zastanawia mnie kwestia OC ponieważ OC nie jest na mnie tylko na ojca

A jakim sposobem to zostało wystawione na "starszego"... :?: :?: Myślę ze nic nie stoi na przeszkodzie jezeli tak sprzedasz z OC wystawionym na ojca...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

29 Kwi 2012, 19:47

Właśnie to jak te OC zostało wykupione jest dla mnie zagadka bo ojciec nie jest wspolwascicielem ani wlascicielem. Czy z takiego stanu rzeczy (chodzi mi o samo OC) mogą być kłopoty? bo przy sprzedaży auta będzie trzeba iść do ubezpieczalni tak?
TomSonWWA
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 11 01 2011
Auto: Renault Clio II 1.2 8v

29 Kwi 2012, 20:49

TomSonWWA napisał(a):Czy z takiego stanu rzeczy (chodzi mi o samo OC) mogą być kłopoty?

Oczywiście ze mogą być ale nie muszą.Trudno mi jednoznacznie określić.To zalezy czy pracownik FU będzie coś szukał w tym temacie....
TomSonWWA napisał(a): bo przy sprzedaży auta będzie trzeba iść do ubezpieczalni tak?

Tylko i wyłącznie tak.Jezeli nie zgłosisz im sprzedazy to będziesz musiał dalej płacic...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najwyższy czas na zmianę opon z letnich na zimowe
    Dla kierowców, którzy korzystają z opon sezonowych, najwyższy czas na zmianę ogumienia z letniego na zimowe. Kierujący w Polsce mają obowiązek dbania o stan techniczny pojazdu, a jego istotnym elementem jest ...
    Lexus RX L - 7-miejscowy SUV klasy premium
    Model RX dwie dekady temu zainicjował zupełnie nowy segment luksusowych SUV-ów i od tej pory jest jednym z najpopularniejszych modeli Lexusa na całym świecie. Jego najnowsza generacja w odmianie L jest o 11 cm dłuższa ...

29 Kwi 2012, 21:23

Ps.Chwilę pomyślałem i widzę jednak problem.....
1/ Oc wypisane na "starszego"...
2/ Umowa k/s spisana z twoimi danymi/będziesz przeciez sprzedajacym/
3/ Jestem pewny ze pracownik FU zrobi ksero tej umowy i wepnie do akt samochodu
Resztę pozostawim juz do przemyślenia Tobie... :(
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

29 Kwi 2012, 22:27

Wiec są może jakieś pomysły szybkiego załatwienia tej sprawy?
TomSonWWA
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 11 01 2011
Auto: Renault Clio II 1.2 8v