Problem z akumulatorem, alternatorem?

12 Lis 2012, 11:29

Cześć,
Mam dwa problemy ze swoją maszyną. Prawdopodobnie jest on związany z akumulatorem lub alternatorem. Mianowicie jak odpalam auto i jest na ssaniu to mi mrugają światła mijania. W trasie zapala się kontrolka akumulatora i po kilkunastu sekundach gaśnie. Czym może to bćyć spowodowane. Proszę o jakieś wskazówki? Czy wina leży po stronie aku czy alter?
F1 FAN
RC Auto Fant
Janik
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: wawa

12 Lis 2012, 15:39

Jest kilka rozwiązań;
problem może być związany z akumulatorem. Sprawdź jego napięcie m.in. na rozgrzanym silniku, przy okazji wyczyść styki, sprawdź połączenia (nie mogą być luźno). Jeśli napięcie będzie falowało to najprawdopodobniej problem leży po stronie alternatora, (regulator). Oddaj do regeneracji, jeśli się nie znasz. W polstarterze w gdańsku tanio naprawiają wraz z gwarancją.
stig01
Nowicjusz
 
Posty: 36
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2007
Auto: Golf IV
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

13 Lis 2012, 10:58

Dzisiaj "pogrzebałem" trochę przy autku. Jeśli chodzi o napięcie to nie było stałe, styki przeczyściłem, połączenia są bez luzów. Możliwe, że jest to wina alternatora.

stig01 napisał(a):Oddaj do regeneracji, jeśli się nie znasz. W polstarterze w gdańsku tanio naprawiają wraz z gwarancją.


Na czym polega ta regeneracja, ile może kosztować?
F1 FAN
RC Auto Fant
Janik
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: wawa

14 Lis 2012, 13:05

z reguły regeneracja opłaca się, ponieważ jest tańsza od nowego alternatora, a podzespoły wymienione są najczęściej na nowe.
przy regeneracji wymieniane są zużyte szczotki, uszkodzone elementy, polega na przywróceniu go do stanu porównywalnego z nowym + czyszczenie i smarowanie.
Za swój alternator zapłaciłem 80 pln z gwarancją, czyli porównywalnie z all
stig01
Nowicjusz
 
Posty: 36
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2007
Auto: Golf IV
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

16 Lis 2012, 14:19

Dzięki kolego za informację,
zadzwonię do nich po pracy,
szerokości
F1 FAN
RC Auto Fant
Janik
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: wawa

20 Lis 2012, 23:04

i udało Ci się rozwiązać problem? alternator?
Cartman7
Nowicjusz
 
Posty: 33

23 Lis 2012, 12:06

Oddałem do zakładu, kilka przyczyn miała wpływ na funkcjonowanie altka. Mianowicie;
- uszkodzony regulator,
- zużyte szczotki,
- koło pasowe w opłakanym stanie.
Cała regeneracja z czyszczeniem 120pln z gwarancją
F1 FAN
RC Auto Fant
Janik
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: wawa

25 Lis 2012, 14:15

najważniejsze, że problem opanowany. i udało się wykluczyć akumulator.
Cartman7
Nowicjusz
 
Posty: 33