Problem z akumulatorem - pomóżcie

Problem z akumulatorem - pomóżcie

18 Gru 2010, 19:13

Przed mrozami moje auto nie sprawiało jakichkolwiek problemów. Zanim pojawiły się potężne opady śniegu i temperatura poniżej -20C musiałem wyjechać z kraju, samochód zostawiwszy na parkingu. Wróciłem dziś i ku mojemu zdziwieniu auto całkowicie odmawia posłuszeństwa. Nie działa otwieranie drzwi na pilot. Gdy już udało się otworzyć zamek ręcznie, po przekręceniu klucza w stacyjce nie dzieje się kompletnie nic. Nie zapalają się kontrolki, auto nie żyje - jak gdyby w ogóle nie było tam akumulatora. Co to oznacza? Czy akumulator jest całkowicie rozładowany a może zmarznięty - zepsuty, nie nadający się już do niczego. Jak załatwić problem? Kupić nowy akumulator czy wystarczy reanimować prostownikiem?
mazure
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

Re: Problem z akumulatorem - pomóżcie

18 Gru 2010, 20:22

mazure napisał(a):Kupić nowy akumulator czy wystarczy reanimować prostownikiem?

Najpierw wymontuj i podłącz po prostownik a wtedy mozesz myśleć co dalej.Jednak jak znam zycie reanimacja moze nic nie pomóc ale spróbowac warto....

[ Dodano: 18 Grudzień 2010, 20:23 ]
Ps.Ja w ubiegłym roku kupiłem uzywkę i odpukac ale zyje.A trzymam swoje autko tylko pod wiatą czy az pod wiatą... :grin:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

18 Gru 2010, 20:27

Coś mi się wydaję, że jak się rozładował tak, że nawet kontrolki nie żarzą to już nic z niego nie będzie.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

22 Gru 2010, 22:33

Mógł się zewrzeć. W pierwszej kolejności sprawdź jakie napięcie generuje akumulator.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

22 Gru 2010, 22:47

Naładować i wtedy się zobaczy a nie wyroki pisać że tylko do beczki. Ja naładowałem akumulator który stał rok czasu czyli całą zeszłą zimę i nawet nie świeciła na nim żarówka 5W o po naładowaniu żyje i odpukać nawet przy -20 dalej kręci.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Powerboost większa moc: Avensis, Hilux i Land Cruiser Toyota Powerboost większa moc: Avensis, Hilux i Land Cruiser
    Toyota Motor Poland wprowadziła do oferty wzmocnione wersje Powerboost modeli Avensis, Hilux, Land Cruiser 150 i Land Cruiser V8 wyposażonych w silniki Diesla. Wszystkie wersje Powerboost wyróżniają się wyższą mocą ...
    Skoda KAROQ - kompaktowy SUV Skoda KAROQ - kompaktowy SUV
    Nowy kompaktowy SUV ŠKODY będzie nosił nazwę KAROQ. Jego nazwa i pisownia pochodzą z języka Alutiiq, używanego przez przedstawicieli rdzennego plemienia mieszkającego na wyspie, przy południowym wybrzeżu Alaski. Nazwa ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005
      MINI Clubman Bond Street, tył