Problem z akumulatorem

25 Cze 2017, 01:37

Witam,

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, ze nie znam się na autach. Obecnie mieszkam w Niemczech, nie znam dobrze języka, a mam pewien problem z autem. Przed udaniem sie do mechanika chciałabym się zorientować bardziej w tej sytuacji , co może być przyczyną awarii.

Otóż dzisiaj rano nie mogłam odpalić auta. Włożyłam kluczyk, przekrecilam i jedyne co zapaliły się WSZYSTKIE kontrolki na wyświetlaczu i po chwili została jedna z akumulatorem. Radio też dziwnie zaczęło mrugać. Pierwsza myśl: akumulator. Ostatnio zostawiłam włączony kierunkowskazy i mógł być trochę osłabiony. Podniosłam maskę i szkiełko na akumulatorze święci się na zielono, więc to raczej nie problem z rozładowanym akumulatorem. Dowiedzialam się od ojca Jeszcze, że problem może być w klemach. Kazał mi lekko je poluzowac i pokrecic nimi. Tak też zrobiłam, ale dalej nic. Mówił też coś o wyczyszczeniu ich papierem ściernym, ale za to już bym się nie chciała sama zabierać. Dlatego będę próbowała ogarnąć to u mechanika. Jednak z racji, zE mieszkam w kraju gdzie nie znam dobrze języka i nie znam sie na autach, będą mi pewnie chcieli wcisnąć kit i wymienia mi pół auta. Dlatego proszę o porady! Jezel8 to nie akumulator, to z czym to może być jeszcze związane? Może ktoś z Was miał podobny problem. Co jeszcze ja mogę zrobić sama, a czego nie powinnam tykac? A.może to jednak akumulator?

Posiadam skodę Fabię 1.4

Jeżeli zły dział, proszę moderatorów o przeniesienie.
Anja92
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 11 11 2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1.4 mpi
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

25 Cze 2017, 07:04

Zielone szkielko w akumulatorze nie zawsze oznacza jego sprawnosc i stopien naladowania. Musisz jakos odpalic auto pozyczajac prad z innego auta poprzez kable rozruchowe, lub podlaczenie go pod prostownik.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Cze 2017, 11:05

Ok. Spróbuję dzisiaj odpalić auto od innego. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Chociaż jak auto nie chce zapalić, to chyba gorzej być na może. :/

Wspomnę, ze trzy dni temu jadąc do sklepu auto mi tak dziwnie zgasło i nie chciało odpalić. Ale stwierdziłam że zwyczajnie przydusilam to, co raczej mi sie nie zdarza.

Miesiąc temu wymieniany był termostat, potem wróciłam do Polski zostawiając auto w Niemcech. Praktycznie nim nie jeździłam od tamtego czasu. Czy możliwe, że mogli coś poluzowac przy tym akumulatorze?
Anja92
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 11 11 2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1.4 mpi
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

25 Cze 2017, 11:05

Ok. Spróbuję dzisiaj odpalić auto od innego. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Chociaż jak auto nie chce zapalić, to chyba gorzej być na może. :/

Wspomnę, ze trzy dni temu jadąc do sklepu auto mi tak dziwnie zgasło i nie chciało odpalić. Ale stwierdziłam że zwyczajnie przydusilam to, co raczej mi sie nie zdarza.

Miesiąc temu wymieniany był termostat, potem wróciłam do Polski zostawiając auto w Niemcech. Praktycznie nim nie jeździłam od tamtego czasu. Czy możliwe, że mogli coś poluzowac przy tym akumulatorze?
Anja92
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 11 11 2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1.4 mpi
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

25 Cze 2017, 11:32

Najpierw musisz odpalic auto tak jak mowilem. Potem trzeba obserwowac
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Cze 2017, 16:13

Próbowaliśmy odpalić auto od drugiego. Nie dało rady. Do tej pory wydawało mi się, że musi to być coś z akumulatorem bo ostatnio zostawiłam światło włączone w aucie, wymiana tego termostatu i ta dziwna sytuacja pod sklep gdzie zgasło mi auto.

Teraz rozmawiając przez Skype z Tata, sprawdzałam bezpieczniki. Wszystko jest ok. Nic nie jest przepalone. Jednak jak się przesłuchać bliżej, to z deski słuchać takie cykanie. Jak wsadze kluczyk, to działa radio, światła i wycieraczki. Jak już przekrece, to radio przestaje działać i słychać to cykanie. Czy to coś zE stacyjki? Czy jest jeszcze coś co mogę sprawdzić sama?
Anja92
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 11 11 2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1.4 mpi
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy opłaca się kupować opony używane?
    Zakup opon z drugiej ręki to tylko pozorna oszczędność. Kupowanie używanych opon i jazda na nich to najgorszy sposób na szukanie oszczędności przez kierowców. Jazda na używkach to za duże ryzyko. Kupujący nic ...
    Jadąc wolniej, szybciej dotrzesz do celu!
    Co można zrobić, by na autostradzie w czasie zwiększonego natężenia ruchu nie tworzyły się korki? W niektórych przypadkach może pomóc… obniżenie dopuszczalnej prędkości! Taką zależność wykazało belgijskie ...

25 Cze 2017, 17:23

Ale auto kręciło rozrusznikiem???? Może być tak że akumulator jest rozładowany do tego stopnia że nawet nie kable nie zapali. Trzeba naładować akumulator prostownikiem
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Cze 2017, 19:06

Teraz to już całe auto sie chyba posypało. Akumulator wymieniony, rozrusznik naprawiony. Auto normalnie zapala, ale słychać stukot spod maski. Teraz zauważyłam, że na wcisnietym sprzegle ten stukot jest trochę cichszy/albo w ogóle go nie słychać. W ogóle po wymianie tego rozrusznika i akumulatora, auto dalej nie chciało zapalić. Tak jakby coś blokowało silnik. Dopiero z popychu. Teraz normalnie odpala, tylko dziwny stukot. Jutro jeszcze pojadę przeczyscic silnik, może jest jakaś nieszczelność... ale no auto do tamtego tygodnia chodziło bez zarzutów. Nic nie wskazywało, zE ma jakieś problemy.
Anja92
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 11 11 2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1.4 mpi
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

29 Cze 2017, 21:32

Anja92 napisał(a):Teraz zauważyłam, że na wcisnietym sprzegle ten stukot jest trochę cichszy/albo w ogóle go nie słychać.
to wskazuje na łożysko oporowe sprzęgła.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4