Problem z alarmem, nieznana usterka, wymiana?

Problem z alarmem, nieznana usterka, wymiana?

16 Lis 2015, 13:12

Witam koleżanki i kolegów.
To mój pierwszy post na forum, chodź przeglądam je od dawna i wiele razy dzięki poradom byłem sam w stanie naprawić swoje Punto.
Mam jednak problem chyba nie poruszany dotychczas. Kilka lat temu zamontowano mi w samochodzie alarm i automatyczne zamykanie drzwi z pilota. Kilka tygodni temu zaczęły szwankować jednak piloty. Czyszczenie i wymiana baterii niewiele pomogło. Czasem przy próbie zamknięcia drzwi zamykają się i natychmiast otwierają (wymiana siłowników nic nie pomogła). Czasem otwarcie lub zamknięcie w ogóle nie działa. Kupiłem na Allegro samokopiujący pilot licząc, że nóż widelec uda mi się go zaprogramować. Niestety nie udało się. Wymyśliłem więc że kupię drugi taki alarm i wymienię samą skrzynkę i piloty do niej. Niestety nigdzie już nie mogę odnaleźć instrukcji a na samej skrzynce nie ma żadnego modelu. Może ktoś patrząc na zdjęcia może mi podpowiedzieć czy mój pomysł z wymianą samej skrzynki jest dobry i jaką mam kupić?
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
adrians2
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 07 05 1973
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Fiat Punto 1
Silnik: 1.2
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

Re: Problem z alarmem, nieznana usterka, wymiana?

18 Lis 2015, 11:39

Na początek dwa pytania - jak się nie mylę, to zdjęciu jest moduł zamka centralnego? A moduł alarmu jest osobno?
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Lis 2015, 17:18

Tak już się zorientowałem. Poprzednie zdjęcie to rzeczywiście sterownik centralnego zamka. Udało mi się ustalić, że alarm jest firmy cyklop i jest w innej skrzynce. Wymyśliłem więc, że wymienię sam sterownik. Znalazłem firmy cyklop ale model już wyższy. Z tego co widzę to u mnie jest 8 wyjść a w tym nowym 12 plus jakaś mała czerwona wtyczka. Czy ktoś się orientuje czy da się założyć ten nowy w miejsce starego.
Zdjęcie
adrians2
Nowicjusz

18 Lis 2015, 20:25

[link wygasł]
tu masz najprostszy taki moduł, trzeba porównać schematy czy wyjścia się zgadzają.
andrzej_124
Stały forumowicz

18 Lis 2015, 23:20

Dzięki. Wygląda dokładnie tak samo. Tylko nie widzę kluczyków. Czy kluczyki są przepisane do tego modułu czy do samego alarmu bo zależy mi też na jednoczesnej ich wymianie.
adrians2
Nowicjusz

19 Lis 2015, 15:35

future1@elektronika.szczytno.pl
896 246 743 czynny do 16.00
w ogłoszeniu są dane kontaktowe, więc tam pytaj czy są piloty i jak się je synchronizuje z centralką.
andrzej_124
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie blokuj skrzyżowania i pasów Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...
    McLaren Senna - wydech o sześciokątnym przekroju McLaren Senna - wydech o sześciokątnym przekroju
    W przypadku McLarena Senna możemy mówić o dwóch typach wydechu, bowiem na niektórych rynkach układ wydechowy samochodu jest zakończony dwoma końcówkami, a na innych trzema. Ta druga konfiguracja ...

• Re: Problem z alarmem, nieznana usterka, wymiana?

21 Gru 2015, 21:44

Witam,

I jak udało się rozwiązać problem?
    marcelinka
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 18 04 1985
    Auto: Scenic