Problem z Astrą F

Problem z Astrą F

08 Kwi 2016, 22:25

Witam, od niedawana jestem właścicielem Opla Astry F, 96 r. 1,4 silnik, benzyna. Otóż u mechanika po zakupie wymieniłem rozrząd, świece, filtry, olej oraz parę rzeczy na przodzie w zawieszeniu. Dziś po zrobieniu 100km na pełnym baku, udałem sie na stację, aby zorientować się mniej więcej ile samochód pali (wlałem 10l O.o, ale nie o tym ). Gdy zatrzymałem auto, aby ustąpić pierwszeństwa, zgasł i nie chciał odpalić- chwycił dopiero za 6x. Wjechałem na stację ustawiłem sie w kolejce do dystrybutora i znowu to samo, zgasł i nie chciał odpalić- powtórzyło się to jakieś 3x jeszcze. Może to być wina przepływomierze ? Wystepuje on w tym aucie(w internecie czytałem ze nie). Czy ma z tym coś wspólnego okropnie duże spalanie jak na ten silnik ? Dodam, że przed oddaniem auta do mechanika, po zatankowaniu go do pełną zgasł podczas jazdy 2x ale odpalił do strzału.
jaco222
Obserwowany

Prawo jazdy od: 28 01 1998
Auto: Opel Astra F

Re: Problem z Astrą F

10 Kwi 2016, 12:01

Zacznij od wymiany filtra paliwa i od zmiany stacji benzynowej.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Kwi 2016, 13:17

Sprawdź węzyk co łączy kolektor ssący z MAP-sensorem.
andrzej_124
Stały forumowicz

16 Kwi 2016, 11:47

Może to być problem z modułem zapłonowym ? Bo on gaśnie raczej na niskich obrotach podczas postoju na światłach ?
jaco222
Obserwowany

Prawo jazdy od: 28 01 1998
Auto: Opel Astra F

16 Kwi 2016, 12:40

Ja bym zaczął od najsłabszego punktu Opli ,czyli EGR.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu? Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu?
    Stylistykę samochodu kreują nie tylko względy estetyczne, ale i cała długa lista czynników wpływających na nasz portfel i bezpieczeństwo. Popularność samochodu w bardzo dużej mierze zależy od jego wyglądu. Stylistyka ...
    Audi A5 Cabriolet otrzymało nowatorski składany dach od Webasto Audi A5 Cabriolet otrzymało nowatorski składany dach od Webasto
    Specjaliści Webasto we współpracy z Audi stworzyli składany dach do nowego, czteromiejscowego kabrioletu A5, opracowanego na bazie coupe. Miękki dach łączy wyrafinowaną technologię i zaawansowane materiały z emocjonalnym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009