Problem z bezpiecznikami

Problem z bezpiecznikami

07 Kwi 2017, 01:05

Witam. To raczej mało ważne, ale auto to Kia Ceed 2010.
Jakiś czas temu po wetknięciu wtyczki od ładowarki samochodowej w gniazdo auto przestało odpalać i nigdzie nie było prądu. Okazało się że spalił się bezpiecznik zespolony w komorze silnika, a bezpiecznik od zapalniczki poskręcał się, plastiki jago się roztopiły, ale on sam się nie przepalił.
Auto już śmiga a ja się boję ponownie coś tam wetknąć.
Proszę mi powiedzieć gdzie lub jakiej firmy mogę kupić bezpieczniki dobrej jakości, a nie jakiś badziew nietrzymający parametrów.
nieludzki
Nowicjusz

Auto: Kia Ceed kombi 2010 1,6 benzyn
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

Re: Problem z bezpiecznikami

07 Kwi 2017, 21:48

nieludzki napisał(a):Proszę mi powiedzieć gdzie lub jakiej firmy mogę kupić bezpieczniki dobrej jakości, a nie jakiś badziew nietrzymający parametrów.
Panie to nie szukać ekstra bezpieczników a zastanowić się co się wtyka w gniazdo zapalniczki.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Problem z bezpiecznikami

08 Kwi 2017, 10:49

bonifacy napisał(a):Panie to nie szukać ekstra bezpieczników a zastanowić się co się wtyka w gniazdo zapalniczki.

Dokładnie. to, co wkładałeś w gniazdo zapaliczki jest uszkodzone i nie nadaje sie do użytku. Włóż cokolwiek innego i sprawdzisz, czy będzie działać.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Układ wydechowy o zmiennej długości – 1989 rok Układ wydechowy o zmiennej długości – 1989 rok
    Układ wydechowy o zmiennej długości to domena samochodów sportowych i aut o wysokich osiągach, choć zdarza się, że pojawia się on w sedanach, w których klekot Diesla nie licuje ze sportowym wizerunkiem producenta. ...
    Jak sobie radzić z wysokimi temperaturami w samochodzie? Jak sobie radzić z wysokimi temperaturami w samochodzie?
    Wysokie temperatury potrafią sprawić, że kierowcy są bardziej podenerwowani, szybciej się męczą, tracą koncentrację, a ich czas reakcji wydłuża się nawet o 22%. Według raportu Policji w zeszłym roku najwięcej wypadków ...

•