Problem z centralnym zamkiem - VW Bora

Problem z centralnym zamkiem - VW Bora

04 Sty 2012, 19:13

Witam, VW bora 1.9 tdi 1999
Mam problem z centralnym zamkiem, zaczął mi się psuć z tego co zauważyłem po wymianie płetwy w stacyjce. Elektryk wyłączył ( niesprawny centralny zamek z pilota ) i zacząłem używać tylko klucza, samochód nie reagował na pilot. No ale jak mi poszedł zamek od strony kierowcy no to zacząłem czytać różne fora i znalazłem to:
procedura re-synchronizacji:
Jeżeli pilot nie działa, sprawdzić, czy bateria jest sprawna i w odległości około 1 m do komory silnika pojazdu postępować w następujący sposób:
A) Naciśnij obydwa przyciski na pilocie aż zgaśnie dioda. Wtedy je puść.
(Dioda zapali sie na stałe)
B) Naciśnij przycisk "A" na pilocie -dioda zacznie migać-. Re- synchronizacja zakończona.
C) Naciśnij przycisk "A" ponownie w celu weryfikacji prawidłowej pracy

Pomogło ale nie do końca, została usterka tylnych drzwi od strony kierowcy, rygiel odskakuje do połowy przy otwieraniu i zamykaniu. Muszę dwa razy przycisnąć otwórz lub zamknij aby rygiel odskoczył. Jutro jeszcze będę kombinował z tego co czytał odłączyć akumulator żeby się zresetował,

1.1.3 Zdalne sterowanie falami radiowymi modele od 1999.

- Włączyć zapłon na krócej niż 5 sek.
- Wyjąć kluczyk ze stacyjki
- Nacisnąć przycisk otwierający.
- Nacisnąć przycisk zamykający 3 razy.
Puścić przycisk otwierający. Jeśli kod kluczyka zostanie przyjęty przez moduł sterujący zadziała zamek centralny

Macie może jeszcze jakieś pomysły, być może to wada mechaniczna :>
peter9002
Obserwowany

Prawo jazdy od: 25 02 2008
Auto: VW BORA 1.9 TDI

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz Kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz
    Kierowcy często nadużywają sprzęgła, na przykład dotaczając się kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset metrów do świateł. Jest to nieekonomiczne i niebezpieczne. "Jazda na biegu jałowym i wciśniętym sprzęgle powoduje ...
    Gruntownie zmodernizowana Skoda Octavia Gruntownie zmodernizowana Skoda Octavia
    Udoskonalona Škoda Octavia opuszcza już centralne zakłady marki w Mlada Boleslav. Dzięki przeprojektowanej przedniej i tylnej części nadwozia oraz najnowocześniejszym rozwiązaniom z zakresu asystentów prowadzenia, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009