Problem z dokumentami z francji

Problem z dokumentami z francji

29 Sie 2012, 10:14

Witam, może ktoś już wcześniej zetknął się z tym problemem, mianowicie kupiłem auto z Francji uszkodzone na skutek czego policja zatrzymała dowód rejestracyjny z WK dostałem tylko takie papiery :
- fiche d'identification du vehicule - karta identyfikacyjna pojazdu
- decraration d'acht d'un vehicule
- decraration de cession d'un vehicule
- certyficat de situation administrative detaille

Wydział komunikacji we Francji nie wyda już dowodu rejestracyjnego, ponieważ jedynym dokumentem wydawanym w takich sytuacjach jest "fiche d'identification du vehicule".
Także z ich strony to już koniec, jedna w Polsce taki dokument nie wystarczy, a w innych krajach jak Czechy, Niemcy nie ma z tym problemu.
Ma ktoś jakieś doświadczenia z rejestracją auta w Polsce na takich dokumentach ?
forumtmp
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 06 1976
Auto: E90 LCI 318d

Re: Problem z dokumentami z francji

08 Kwi 2017, 18:01

Po prawie dwóch latach udało mi się zarejestrować samochód na Fiche d'identification du vehicule (fiszke). Jest taka firma w Łodzi co się tym zajmuje. Trzeba tam zadzwonić, umówić się i pojechać na 2-3 godziny do Łodzi. tu macie adres: http://www.agencjarp.eu . W środę będą mi rejestrować kolejne auto i mam nadzieje, że też pójdzie bezproblemowo.
efferalgan
Obserwowany

Prawo jazdy od: 14 10 1984
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: SAAB
Silnik: 2000
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

29 Kwi 2017, 18:05

Ja miałem podobny problem. Również korzystałem z tej agencji co kolega wyżej ale zanim poszedłem tam to zahaczyłem o skrivanek żeby przetłumaczyć dokumenty. I wszystko poszło ładnie i sprawnie. :ok:
tomson21
Obserwowany

Auto: Audi A8

17 Lip 2017, 13:36

też mam ten sam problem, jak przebiega procedura z wykorzystaniem tej agencji z Łodzi ? jakie są koszty ?
mury589
Obserwowany

Auto: Audi Q3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu
    Prowadzenie samochodu to wieloaspektowe zadanie, wymagające koncentracji i spokoju. 1/3 kierowców przyznaje, że przynajmniej raz w tygodniu prowadzi auto pod wpływem stresu czy czując złość. Zdenerwowani kierowcy są ...
    Mitsubishi Mirage wybrany Samochodem Roku 2013 Mitsubishi Mirage wybrany Samochodem Roku 2013
    Nowy, miejski model Mitsubishi Mirage (w Europie znany jako Space Star) otrzymał tytuł "Car of the Year " za rok 2013, podczas gdy Pajero Sport wygrał w kategorii "Najlepszy samochód typu SUV 2WD z silnikiem benzynowym", ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Citroen C4 Picasso, środkowa konsola i wyświetlacz
      Cyfrowe lusterko wsteczne, 2
      Summer Cars Party 2010
      Skoda Superb, wnętrze, 2015