Problem z dowodem rejestracyjnym

Problem z dowodem rejestracyjnym

24 Maj 2018, 15:33

Witam sprowadziłem auto z niemiec. Auto zostało zarejestrowane... Dostałem blachy i dowód tymczasowy na miesiąc. Od pół roku nie mogą wyrobić dowodu... Tłumaczą się, że coś namieszali i maja problem informatyczny z CEPiK.. Co mam w takiej sytuacji zrobić auto stoi nie dopuszczone do ruchu przez pół roku. Proszę o jakieś porady.
Gedwey15
Nowicjusz

Auto: golf 4

Re: Problem z dowodem rejestracyjnym

24 Maj 2018, 17:03

Gedwey15 napisał(a):Auto zostało zarejestrowane.
Wykonałeś OBT przed I rej.w kraju czy wazny był przegląd z zagranicy... :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

25 Maj 2018, 09:58

Tak wykonałem OBT. Auto było sprowadzane do polski z Holandii potem było rejestrowane w Niemczech a teraz znów w Polsce wiec pani w urzędzie powiedziała mi ze cło płaci się tylko raz a że auto było kiedyś w Polsce to nie muszę płacić. Wszystkie dokumenty przyjęła razem z tłumaczeniami i powiedziała, że wszystko jest w porządku. Auto przyjechało na lawecie bez tablic. Kupiłem je od narzeczonego mojej siostry on dał mi wszystkie potrzebne dokumenty do rejestracji i pomagał to robić. Byliśmy u naczelnika w wydziale komunikacji to tylko nas zbywa... spisał sobie dane z dowodu tymczasowego i kazał przyjść w środę... po czym w środę powiedział, że maja problem z CEPiK
Gedwey15
Nowicjusz

25 Maj 2018, 10:51

Gedwey15 napisał(a):Tak wykonałem OBT
Jezeli masz wykonane OBT przed I rej.w Polsce to ich zasranym obowiązkiem jest przedłuzenie PC o kolejny termin az do chwili kiedy bedzie wszystko w porzadku w papierach.Jezeli będzie dalej Cie zbywał to wystosuj do niego pismo i niech Ci uzasadnie powód nie wydania normalnego DR tego pojazdu.To ze oni mają jakis problem to nie zwalnia ich od załatwienia tej sprawy z pozytywnym wynikiem dla Ciebie
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

25 Maj 2018, 12:00

Super dzięki za rady w poniedziałek lecę do wydziału komunikacji z pismem i zobaczymy co dalej.
Gedwey15
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Systemy zautomatyzowanej jazdy - bezpieczeństwo na drogach Systemy zautomatyzowanej jazdy - bezpieczeństwo na drogach
    Kiedy myślimy o samochodach przyszłości, w pierwszej kolejności przychodzą nam na myśl koncepty o śmiałych liniach czy napędzie wodorowym. Tak naprawdę jednak najbliższą, ważną zmianą w motoryzacji będzie masowe pojawienie ...
    Światowy Zlot Citroenów 2CV Światowy Zlot Citroenów 2CV
    Światowy Zlot fanów modelu Citroena 2CV zgromadził miłośników już po raz dwudziesty drugi. Odbył się on pod koniec lipca od 26 do 30 w portugalskim kurorcie Ericeira nad Oceanem Atlantyckim. Światowy Zlot 2CV ...

•