Problem z kontrolką stanu paliwa

Problem z kontrolką stanu paliwa

17 Paź 2012, 12:27

Witam
Mam taki problem, że kontrolka od stanu paliwa mi szaleje. Problem miałem już jakieś pół roku temu, ale wszystko się naprawiło. Sytuacja jest taka, że pokazywało mi, że mam cały bak paliwa, kiedy miałem go mało, potem wskazówka zaczęła spadać, dotankowałem paliwo i wszystko wydawało się być dobrze, bo wskazywało na cały bak, jednak po ponownym uruchomieniu auta tylko przez około 2 minut wskazówka pokazywała cały bak, a potem od razu w sekundę leciała, że jest go zero. Teraz po uruchomieniu auta wskazuje tylko na stan zero. Dziwną sytuację dziś zaobserwowałem również z kontrolką od temperatury, która jest obok kontrolki od paliwa, miała podobne zachowanie do tej pierwszej, tylko bardziej unormowane. Moje auto to Seat Leon 1.9 TDI.
Jak myślicie co jest powodem problemów bo ja nie mam zielonego pojęcia i czy jest to bardzo kosztowne?:)
magik22
Początkujący

Miejscowość: Gdańsk
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Problem z kontrolką stanu paliwa

17 Paź 2012, 15:25

Styki, pływak, przewody, na końcu jak wszystko okażę się sprawne to zegary (również mogą się zepsuć), wykręć zegar i posprawdzaj wszystkie styki, ścieżki. Przewód masowy od zegarów sprawdź.
kamil638
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mercedes w210
Silnik: 2.9 td
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999

17 Paź 2012, 17:54

jezeli równoczesnie szwankuje wskaźnik temperatury i poziomu paliwa należy zacząć naprawę od sprawdzenia stabilizatora napięcia, który je zasila a znajduje się z tylu licznika.
andrzej_124
Stały forumowicz

17 Paź 2012, 18:00

A myślicie, że to nie będzie wielki koszt? i elektromechanik powinien poradzić sobie z tym? :)
magik22
Początkujący

17 Paź 2012, 20:05

Koszt jest niewielki a ile weźmie mechanik tego nikt nie wie.
W stabilizatorze trzeba wyczyścić styki, sprawdzić napięcie na wyjściu i warto zaglądnąć do zbiornika żeby przy okazji wyczyścić kosz. Pływak z płytką oporową jest dostępny w sklepie.
andrzej_124
Stały forumowicz

18 Paź 2012, 08:52

Dzięki wam za odpowiedzi :)
magik22
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe Audi S3 - najlepsze osiągi w swojej klasie Nowe Audi S3 - najlepsze osiągi w swojej klasie
    Trzecia już generacja mocnego kompaktu jakim jest Nowe Audi S3 podniosła wysoko poprzeczkę możliwości przemysłu motoryzacyjnego. Całkowicie nowy silnik 2.0 TFSI Jednostka napędowa 2.0 TFSI otwiera nowy rozdział w historii ...
    Toyota Prius - aerodynamika i niskie zużycia paliwa Toyota Prius - aerodynamika i niskie zużycia paliwa
    Toyota Prius czwartej generacji już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę swą aerodynamiczną sylwetką. I nie jest to tylko subiektywne wrażenie, ponieważ dzięki starannemu zoptymalizowaniu kształtów nadwozia projektantom ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      MINI Clubman Bond Street, tył