Problem z kontrolką świec żarowych

11 Sie 2016, 19:20

Witam. Posiadam Reno clio 2 1.9d 1999r. Wczoraj wziąłem auto od mechanika, z niewiadomych przyczyn przy hamowaniu, zwalnianiu gdy swobodnie spada prędkość zaczyna świecić się kontrolka świec żarowych przy przyśpieszaniu znika. Na jakimś forum wyczytałem, że kontrolka związana jest z elektroniką/elektryką. Mechanik mi mówi, że mam jeździć, że nic temu nie będzie aczkolwiek denerwuje mnie to. Gdzie może leżeć przyczyna?


Prosiłbym o szybką odpowiedź bo w sobotę jadę w trasę. :D
Paczka
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 0- 0-2012
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Reno Clio 2 1.9D 1999r
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

12 Sie 2016, 08:45

Paczka napisał(a):z niewiadomych przyczyn przy hamowaniu, zwalnianiu gdy swobodnie spada prędkość zaczyna świecić się kontrolka świec żarowych przy przyśpieszaniu znika
Sprawdź czy masz światło stopu z tyłu. Bardzo często pada czujnik od świateł stopu i wtedy ta kontrolka się uaktywnia.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

12 Sie 2016, 13:30

3 światło stop działało kiedy chciało jeździłem dzisiaj 1.5h po złomowiskach, aż dorwałem lampę działała tak jak moja uznałem, że gdzieś kabel jest przełamany w drodze powrotnej do domu przejeżdżałem przez przejazd kolejowy i kontrolka zgasła i do teraz nie świeci. Grzebałem z lampą i odrzuciłem opcję z przełamanymi kabelkami lampa coś szwankuję.:P
Paczka
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 0- 0-2012
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Reno Clio 2 1.9D 1999r
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

18 Sie 2016, 10:07

Paczka napisał(a):Grzebałem z lampą i odrzuciłem opcję z przełamanymi kabelkami lampa coś szwankuję.
To wyczyść wszystkie styki żarówek plus te od wtyczki, tam raczej nie ma co szwankować no chyba że płytka zaśniedziała lub żarówka nie styka.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Koncepcyjny uBox - samochód generacji Z
    Toyota i zespół studentów Uniwersytetu Clemson przedstawili uBox, samochód koncepcyjny zaprojektowany z myślą o młodych właścicielach start-upów. Współpraca uczelni z dużym partnerem biznesowym ...