Problem z nr vin

Problem z nr vin

12 Sie 2009, 20:43

witam moze ktorys z kolegow pomoze mi z takim problemem tzn jakis czas temu zakupilem samochod przez autokomis wszystko sie zgadzalo tzn numery auto bylo uszkodzone elektrycznie tak poinformowal mnie sprzedajacy i tak pisze na F zakupu gdy pojechhalem z nim do autoryzowanego serwisu po wstukaniu w ich systemie nr vin okazalo sie ze samochod ma naped na 4 kola a ja przy kupnie powiedziano mi ze jest naped na 2 kola czyli sprzedajacy sklamal i tu sa problemy czesci nie pasuja bo vin jest inny a w srodku jest cos innego naprawic sie go zbytnio nie da reasumujac czy moge sie odwolac z takiej transakcji jesli za wszelkie uwagi z gory dziekuje pozdrawiam
300c
Nowicjusz

Miejscowość: polska

13 Sie 2009, 08:12

tzn. jeśli sprzedający powiedział Ci, że samochód jest tylko przednio bądź tylnionapędowy i nie ma napędu na 4 osie to nie masz jak i do czego się odwołać ... .tym bardziej jeśli na fakturze zakupu pisze :"samochód przednio napędowy" to znaczy, że wiedziałeś co kupujesz i nie możesz zarzucić sprzedającemu, że Cię okłamał .... zgadzam się, z faktem, że jeśli samochód kiedyś miał napęd 4x4 to sprzedawca powinien Cię o tym poinformować i powinien przedstawić dokumentację przebiegu naprawy tudzież wymiany układu napędowego - oraz nie wiem czy się nie mylę ale taka przeróbka wymaga również chyba homologacji ..... w każdym razie sprzedawca ukrył fakt przed Tobą, że samochód kiedyś posiadał napęd 4x4. Teraz faktycznie możesz mieć problemy ponieważ jeśli taka "przeróbka " wykonana była w jakimś dziwnym miejscu to nie wiadomo co oni tam powkładali.... znajomy kiedyś kupił Mitsubishi Carismę 1,9 DID po wizycie w ASO okazało się, że układ napędowy przełożony z Mazdy prawdopodobnie 626 zaś silnik z Laguny .... podobno to te same silniki ale składak to był niesamowity....
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny

Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna

13 Sie 2009, 08:38

Najważniejsze jest to,co pisze w umowie kupna-sprzedaży.Jeżeli w umowie nic nie pisze o tym,że samochód został przerobiony z napędu na 4 koła na napęd na 2 koła,to możesz oczywiście spróbować oddać samochód jako niezgodny z umową,ponieważ kupując go byłeś przekonany,że ma napęd na 4 koła,zgodnie z tą marką i numerem VIN.Dodam,że kupując samochód,nie musisz się znać na tym,jak sprawdzić,czy samochód ma napęd na 4 koła i czy nie było coś grzebane przy nim.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Sie 2009, 14:51

jeżeli kupiłeś od firmy zajmującej się handlem samochodami i sprzedali Ci co innego niż na fakturze i w dowodzie rejestracyjnym to można dochodzić swoich praw.

Zacznij od tego, że udaj się do tej firmy z tym samochodem i pismem w stylu
Oświadczenie o odstąpieniu od umowy kupna gdzie umieszczasz wszystkie szczegóły typu
dokument zakupu
przedmiot zakupu
sprzedawca
kupujący
data transakcji
informacja o tym dlaczego chcesz oddać pojazd.

I teraz jeśli Sprzedawca odda pojazd to niech zabiera i poświadczy, że przyjmuje z powrotem i wystawi fakturę korektę zerującą czyli że sprzedał 0 samochodów

Jeżeli nie będzie chciał się na to zgodzić to niech napisze z jakiej przyczyny nie zgadza się na Twój zwrot, wpisze datę i podpisze się pod tym czytelnie - sprawdź dowód osobisty czy właściciel firmy się pod tym podpisuje bo tylko on jest do tego powołanych (chyba, że kogoś upoważnia ale wtedy potrzebujesz jeszcze to upoważnienie)

Mając taki papier możesz iść do sądu lub wcześniej zgłosić to na policję jako wyłudzenie.

Ja mam taką sprawę i ciągnie się już ponad 2 lata więcej możesz tu przeczytać

http://www.ekademia.pl/blog/dariuszsawicki/1366
http://www.ekademia.pl/blog/dariuszsawicki/2612
http://www.ekademia.pl/blog/dariuszsawicki/5313

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zdejmij nogę z gazu i zobacz więcej... Zdejmij nogę z gazu i zobacz więcej...
    Nadmierna prędkość grozi nie tylko otrzymaniem mandatu. Warto wiedzieć, że zbyt szybka jazda daje kierowcy mniej czasu na reakcję, a także ogranicza jego pole widzenia. Statystycznie z powodu nadmiernej prędkości każdego ...
    [S] TT 8N 3,2 / Z4 e85 3,0i / 350Z 3,5 / Boxster S 986 3,2 [S] TT 8N 3,2 / Z4 e85 3,0i / 350Z 3,5 / Boxster S 986 3,2
    Podstawowe kryteria zestawienia: - cabrio z miękkim dachem - silnik benzynowy o mocy około 250KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2004 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi TT 8N 3,2 - 250KM - BMW ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11