Problem z obrotami

16 Sie 2011, 18:31

Witam!

Jestem posiadaczem Mitsubishi Space Stara 1.3 benzyna rocznik 2001

Mam z nim taki problem, iż po odpaleniu obroty wskakują na ponad 1000, po czym opadają niemalże do zera (niekiedy gaśnie) i następnie powracają do normalnej wartości, czyli 700-800.

Podczas jazdy natomiast, zwłaszcza na wyższych biegach (trójka, czwórka, piątka) podczas dodawania gazu szarpie. Powodując przy tym zapalanie się lampki check engine.

Autko ma nowe świece, kable, sprawdzany i wymieniany był krokowy oraz czyszczony recyrkulator spalin... nic to jednak nie dało.

Co może być przyczyną?
Pomoże ktoś?
suborpmi
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Mitsubishi Space Star 1.3 60kW

19 Sie 2011, 08:56

suborpmi napisał(a):Witam!

Jestem posiadaczem Mitsubishi Space Stara 1.3 benzyna rocznik 2001

Mam z nim taki problem, iż po odpaleniu obroty wskakują na ponad 1000, po czym opadają niemalże do zera (niekiedy gaśnie) i następnie powracają do normalnej wartości, czyli 700-800.

Podczas jazdy natomiast, zwłaszcza na wyższych biegach (trójka, czwórka, piątka) podczas dodawania gazu szarpie. Powodując przy tym zapalanie się lampki check engine.

Autko ma nowe świece, kable, sprawdzany i wymieniany był krokowy oraz czyszczony recyrkulator spalin... nic to jednak nie dało.

Co może być przyczyną?
Pomoże ktoś?



komp pasowało by podpiac ...
mi wyglada na czujnik odpowiedzialny za ssanie na zimnym (ten przy kolektorze ssacym),ale moge sie mylic...dlatego proponuje kompa podlaczyc ;]
HARIBO
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 229
Miejscowość: dublin -kraków
Auto: Ibiza

20 Sie 2011, 01:19

Czasem po takich wymianach jak twoje,komp łyka błędy. Samo ich zresetowanie może pomóc. U mnie po wymianie na nowy krokowiec ,auto po kilku dniach zaczeło gasnąc podczas jazdy a raz nie dało sie zapalić... Skasowanie błędów rozwiazało ten problem natychmiast.
Ze swojej strony radzę zainteresować się czujnikiem położenia wału,bo gaśniecie na wolnych obrotach,jest czesto spowodowane jego uszkodzeniem.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

24 Sie 2011, 20:44

Komputer podpięto, wykazało uszkodzoną cewkę zapłonową... cewki zostały wymienione.
Auto podczas przyspieszania nie szarpie, robi to płynnie... tak jak powinno.

Ale pozostał problem z obrotami po odpaleniu. Nadal uzyskuje ponad 1000, po czym spadają nagle, znów się zwiększają i utrzymują na normalnych wartościach.

Komputer nic poza tym nie wykazał.

Co to może być?
suborpmi
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Mitsubishi Space Star 1.3 60kW