Problem z OC - darowizna, rejestracja i ubezpieczenie

Problem z OC - darowizna, rejestracja i ubezpieczenie

14 Gru 2010, 11:17

Mam taki problem. Otóż...

Auto kupiłem 30.09.2010r. Umowe mam tylko na siebie zawartą. Zarejestrowałem końcem października na siebie... mam miękki dowód, stałego nie, a żeby go odebrać, trzeba mieć OC.

I tu problem. Byłem dzisiaj i chciałem je opłacić (było ubezpieczone na poprzedniego właściciela, zapłacił 436zł pierwszej raty, są dwie). Ja mam 22 lata, prawo jazdy od lipca tego roku, także nie mam żadnych zniżek, a że to Generali, to za wiek i to, ile mam prawo jazdy mam 200%. Musiałbym dopłacić teraz 898zł, a drugą ratę w marcu na 1263zł. Powiedzieli mi w ubezpieczalnie, że wypowiedzieć już nie mogę (bo nie mogę, 30 dni przekroczone dawno), ale mogę na zasadzie darowizny przekazać 50% pojazdu komuś, kto ma 60% zniżek. Po przeliczeniu wyszło, że nie dopłacałbym nic do tej raty pierwszej, a druga wyniosłaby mnie 207zł.

Tylko jak to zrobić? jak nie mam twardego dowodu i nie mogę go odebrać, bo muszę mieć ważne OC. Mogę wpierw zrobić tak, że zrobię darowiznę, potem zrobię tą aktualizację polisy na nas obojga i dopiero wtedy do WK, żeby wydali stały dowód (bo jeszcze musieliby dopisać drugiego właściciela).

Trochę zamotałem... ale chyba mnie zrozumiecie, a jak nie, to dopytajcie :)

Proszę o rady :)
Goyaka
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 66
Rejestracja: 16 Kwi 2010, 12:25
Miejscowość: Rzeszów

Re: Problem z OC - darowizna, rejestracja i ubezpieczenie

14 Gru 2010, 16:24

Umowa darowizny 50% samochodu na kogoś kto ma zniżki. Zgłoś się do Wydziału Komunikacji powinni mieć nawet takie druki. Sprawę przedstaw urzędnikowi. To co chcesz zrobić nie jest nielegalne, więc nie musisz się kitrać, że robisz coś źle.

Uderz do Wydziału Komunikacji, a dopiero później do Generali.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
Rejestracja: 15 Sty 2008, 19:53
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Kia GT4 Stinger: 315 KM w koreańskim coupe Kia GT4 Stinger: 315 KM w koreańskim coupe
  Kia zaprezentowała koncepcyjne coupe o nazwie GT4 Stinger na salonie w Detroit. Pod maską Kia GT4 Stinger znajduje się turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2 litrów, generujący moc 315 KM. Napęd jest przenoszony ...
  Jakie jest właściwe przeznaczenie pobocza? - zanim staniesz pomyśl! Jakie jest właściwe przeznaczenie pobocza? - zanim staniesz pomyśl!
  Sezon letni to nie tylko czas odpoczynku i wyjazdów wakacyjnych, ale także zbiorów owoców, które często można kupić na poboczach tras. Wielu kierowców zatrzymujących się w tym celu zapomina, ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Motor z napędem odrzutowym, 7
   Infiniti Q50
   Subaru Impreza STI
   Jaguar