Problem z OC

Problem z OC

27 Paź 2019, 20:59

Witam, zakupiłem samochód z salonu.
Samochód ma OC do 29 października.
Mam problem z przerejestrowaniem pojazdu ponieważ brakuje jednego z dokumentów. Starostwo Powiatowe wystąpiło z prośbą do innego o przesłanie tego dokumentu w celu dokończenia rejestracji. Może to potrwać jeszcze tydzień a OC kończy mi się za dwa dni, czy jako nowy wlasciciel(tylko na umowie) mogę wykupić polisę OC na obecny numer rejestracyjny np na 30dni? Czy po przerejestrowaniem gdy dostanę nowe tablice ta polisa 30dniowa będzie jeszcze obowiązywać?
Brumm
TomTomek
Początkujący

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Inowrocław
Prawo jazdy: 06 05 2009
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Renault Megane II
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: Problem z OC

27 Paź 2019, 21:24

TomTomek napisał(a): Może to potrwać jeszcze tydzień a OC kończy mi się za dwa dni,
Czy na chwilę obecną dostales w WK pozwolenie czasowe... :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2014

27 Paź 2019, 21:55

Nie ponieważ brakuje dokumentu do przerejestrowania. Dopiero jak WK z Poznania prześlę brakujacy dokument do mojego WK będziemy mogli zarejestrować auto na mnie.
Brumm
TomTomek
Początkujący

27 Paź 2019, 23:14

TomTomek napisał(a):Nie ponieważ brakuje dokumentu do przerejestrowania
A jakie dokumenty posiadasz... :?:
Nie jestem pewny ale podejrzewam ze wszystkie orginały tj.DR,KP.umowa k/p oddales w swoim WK... :?: Czy jest tak jak piszę... :?:
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

27 Paź 2019, 23:17

Skupmy się na samym OC, reasumując nie jestem właścicielem pojazdu wg dowodu rejestracyjnego, czy mogę wykupic polisę OC na siebie na 30dni?
Brumm
TomTomek
Początkujący

27 Paź 2019, 23:31

TomTomek napisał(a):Skupmy się na samym OC,
Cały czas dąze w tym kierunku... :!: Jezeli masz orginały tych dokumentów o ktorych pisałem wyzej to nic nie stoi na przeszkodzie zebys udał sie FU i zasięgnął info czy wydadzą Ci OC na ten pojazd.To ze DR jest na inną osobę to doskonale wiem.Jednak to Ty wg.umowy k/s jestes juz wlascicielem tego pojazdu.Myślę ze dokument powinni wystawić na Ciebie z dotychczasowymi nr.rej.pojazdu.Po zalatwieniu sprawy w WK przepisują na Ciebie i po sprawie.
Ps.Jezeli orginały pozostały w WK to dowiedz się czy masz szansę zalatwic tą sprawę na podstawie ksero tych dokumentow potwierdzonch przez WK... :!:
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Które samochody elektryczne i hybrydowe można sprzedać korzystnie? Które samochody elektryczne i hybrydowe można sprzedać korzystnie?
    Samochody hybrydowe i elektryczne segmentów A i B to dla wielu kierowców idealne rozwiązanie do miasta. Oferta zelektryfikowanych aut miejskich staje się coraz bogatsza, a ich ceny bardziej akceptowalne. Rozważając ...
    Lexus RX L - 7-miejscowy SUV klasy premium Lexus RX L - 7-miejscowy SUV klasy premium
    Model RX dwie dekady temu zainicjował zupełnie nowy segment luksusowych SUV-ów i od tej pory jest jednym z najpopularniejszych modeli Lexusa na całym świecie. Jego najnowsza generacja w odmianie L jest o 11 cm dłuższa ...

• Re: Problem z OC

28 Paź 2019, 11:18

TomTomek napisał(a):Skupmy się na samym OC, reasumując nie jestem właścicielem pojazdu wg dowodu rejestracyjnego, czy mogę wykupic polisę OC na siebie na 30dni?

Na 30 dni napewno nie. Chyba, że spełniasz określone w ustawie warunki, czyli w twojej sytuacji kupiłeś samochód za granicą lub jesteś przedsiębiorcą zajmującym się handlem samochodami. Jeżeli nie, to musisz kupić OC na 12 miesięcy. Z tym, że to przecież nie jest żaden problem, bo po zmianie właściciela pojazdu robisz aneks do umowy ubezpieczenia w którym zmieniasz dane pojazdu.
    Co do samego ubezpieczenia to możesz ubezpieczyć ten samochód nie będąc jego właścicielem. Jesteś wtedy ubezpieczającym. Ja tak przez kilka lat miałem - ubezpieczenie na samochód załatwiała mi żona i to ona była w ubezpieczeniu wpisana jako ubezpieczająca. A właścicielem byłem ja.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000