Problem z odbiorem stacji w radiu

Problem z odbiorem stacji w radiu

08 Lip 2007, 16:59

Nie wiem czy ten post powinien być tutaj czy w dziale związanym ze sprzętem car audio ale jak narazie zamieszczam go tutaj. Oto mój problem: w czasie jazdy podczas słuchania radia są momenty kiedy przestaje łapać fale albo odbiera ją bardzo słabo i cicho. Czego to wina anteny czy jakiś kabelków?
kame
Nowicjusz

Re: Problem z odbiorem stacji w radiu

28 Sie 2007, 13:37

Mam ten sam problem w Fiatcie Seicento i nie wiem czym to jest spowodowane. Może ktoś wie?
lluukkii0
Nowicjusz

28 Sie 2007, 15:12

:shock: Przyczyna może tkwić w "marności" samych radioodbiorników...kontakt z masą też możliwy. :wink:
...czy wypada tak napadać...?
kardio
Początkujący

Miejscowość: Chrobrego.

28 Sie 2007, 21:33

Jakie radyjko i ile kosztowało?Pozatym sprawdzić stan przewodu antenowego.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Kwi 2009, 12:34

kame napisał(a):Nie wiem czy ten post powinien być tutaj czy w dziale związanym ze sprzętem car audio ale jak narazie zamieszczam go tutaj. Oto mój problem: w czasie jazdy podczas słuchania radia są momenty kiedy przestaje łapać fale albo odbiera ją bardzo słabo i cicho. Czego to wina anteny czy jakiś kabelków?

Mam identyczny problem jak kame, jestem nowy na forum ;-), nie widzę potrzeby zakładania nowego topica, dodam jeszcze że takie cichnięcie stacji radiowych wszystkich nawet Radia Maryja ! :P odbywa się tylko podczas jazdy, a podczas postroju gra super, radio to BLAUPUNKT HEILBRONN SQM39(swoje lata ma ale wątpie by była to wina radia). aha i podczas przyśpieszania 60 - 110 to totalna masakra jakby ktoś regulował głośność max - min.
proszę o pomoc, thx za odpowiedzi.
czetus
Nowicjusz

Miejscowość: g-d

28 Kwi 2009, 15:38

Sprawdzić przewód antenowy i łączenie przewodu z anteną może już przyrdzewiało dość częsty mankament no i sprawdzić wtyk antenowy przy radiu czy wszystko jest ok.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...
    Skoda Roomster Fresh - seria limitowana Skoda Roomster Fresh - seria limitowana
    Dzięki nowej wersji, Skoda Roomster stała się jeszcze bardziej atrakcyjna dla rodzin czy osób poszukujących funkcjonalnego i pakownego auta. Skoda Roomster ze względu na swoje rozmiary i funkcjonalność jest z natury ...

• 28 Kwi 2009, 18:15

nie, nie antena jest dobra i przy radiu też jest dobra wtyczka, tak jak już napisałem to tylko podczas jazdy zanika radio( zanika hym przycicha ), dziś uziemienie podłączyłem do samochodu i też lipa, na prawdę nie wiem co jest nie tak :/
    czetus
    Nowicjusz

Miejscowość: g-d

01 Maj 2009, 00:47

a czy miedziany smar w spray-u coś pomoże jeśli spsiukam antenke (antenka wysówana z 2części się składa) bo też mi zanika. Było dobrze póki nie spsiukałem PENETRUSEM (coś jak WD-40) aby lżej się wysówała. No jest lżej ale odbiór gorszy.
    BANAN23
    Początkujący

Miejscowość: Jabłonna Lacka

• Rowerzyści i samochód
      BMW E30, lotnisko, drift, 12
      Renault Twizy
      Ciężarówka Madonna i jej załoga Ristimaa Trucking