Problem z odpalaniem - Chevrolet Trax 1.7D 130KM 96kW od 2013r.

05 Maj 2021, 12:20

Pojazd prawidłowo odpala na zimnym silniku, po przejechaniu około 10 kilometrów i zgaszeniu silnika - ponownie zapala po czym sekundę później gaśnie (przy odpalaniu słychać odgłosy jakby silnik chciał się wyrwać z ramy). Po odczekaniu około 15 minut odpala normalnie. Przeszukując internet znalazłem jedną osobę która miała taki sam problem (pomimo wymiany koła dwumasy i akumulatora), niestety wątek nie został poprowadzony dalej.
Proszę o pomoc :?
AbyZglowa
Obserwowany
 
Posty: 1

05 Maj 2021, 14:28

Warto sprawdzić czy są jakieś błędy w sterowniku. Trzeba by się było przyjrzeć czujnikowi podającemu temperaturę płynu chłodzącego w silniku i jakie wartości podaje na zimnym i później na ciepłym.

Na pewno do sprawdzenia powinny pójść tu czujniki wałka rozrządu i wału.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 3225
Zdjęcia: 12

10 Maj 2021, 09:50

Hej,
Miałem taki sam przypadek,
Tutaj znaleziony fimik z YT na przykładzie Cruze. :

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]Do wymiany masz akumulator koniecznie przeznaczony do START/STOP :twisted:
K11
Obserwowany
 
Posty: 1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi przetestuje koncepcję centrum szybkiego ładowania
    Audi kontynuuje swoją transformację w kierunku dostawcy zrównoważonej mobilności segmentu premium. Do roku 2025 marka planuje zintensyfikować swoje działania, oferując szeroką gamę ponad 20 modeli z napędem w pełni ...
    "Najlepsze samochody 2013 roku" i trzy zwycięstwa dla BMW
    Nowe BMW serii 3 jest sprzedawane dopiero od lutego 2012 roku, jednak już teraz przejęło prowadzenie w klasie średniej premium. BMW serii 5 już po raz trzeci z rzędu znalazło się na pierwszym miejscu w klasie wyższej średniej. ...

  •